Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni a...

Hogyan lehetne megértetni a rokonsággal, hogy nem kell állandóan ajándékot vásárolgatni a gyerekünknek?

Figyelt kérdés
Jó,hogy ők így fejezik ki a szeretetüket,de nekem iszonyatosan kínos,mikor én nem viszek semmit,vagy csak egy kis értékű dolgot,ők több ezer forintos ajándékot adnak.És az a baj,hogy használhatatlan,mert a fiamat nem érdeklik a játékok.Inkább ülnének le vele 10 percet labdázni,mert azt szereti a kicsi.
2011. jún. 19. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk én veszem meg az ajándékot, és az ősök kifizetik, én meg ugye tudom minek örül a manó, és ők is örülnek hogy látják hogy a gyerek mennyire örül az ajándéknak, a viszonzással én nem szoktam foglalkozni, nem az összeg a fontos, hanem a gesztus, ha őket zavarja legközelebb nem vesznek olyan drágát
2011. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, bevallom oszinten.

Harom gyerek van es a ferjem csaladja olyan tipus, akik minden unnepet megulek. Ha az egyik gyermekemnek van nevnapja, akkor mindharom gyerek kap mindenkitol ajandekot. Sot, az en nevnapomkor is kapnak a gyermekeim valami ajandekot.

Ez engem nagyon frusztral, egyreszt mert nem vagyok unneplos fajta, nevnapot max sutivel unnepelnek negyesben. Igy viszont kb evente husszor kell tornom a fejemet, hogy a gyermekeimet megajandekozok gyerekenek mit vegyek, hogy vigyem el, de a legfontosabb, hogy megis mibol vegyem meg. 1-2 ezer forintom talan lenne ra, de annyibol csak olyan apro limlomot tudok venni, hogy kinosnak tartom, de eves szinten ez is olyan durva kiadas, amit nem engedhetek meg magamnak.

Nalam mar eljott az a pont, hogy rettegek, ha kozeledik valamelyikunknek a barmilyen napja, vagy anyak napja, vagy gyereknap, mert egyszeruen nem tudok oszinten orulni ezeknek a napoknak, mert ilyenkor minden arrol szol, hogy hirtelen ultessek le 15 embert a lakasban, takaritsak, koltsek el 15 ezret az ebedeltetesukre, majd pakoljak napnyugtaig es keszuljek, mert egy honapon belul tuti lesz valamilyen alkalom, amikor vissza kell adni az ajandekot.

Az elmult 1-2 evben annyi gyerek lett a csaladban, hogy en besokalltam, epp egy hete beszeltuk meg a ferjemmel, hogy finoman kosson veluk kompromisszumot, kicsit csokkentsenek a tempon, mert en nem vagyok rongyrazo tipus, en nem akarok tobbet adni, mint amennyi az erombol telik.

(Ez idegesit a legjobban, ok sem allnak jol anyagilag, sot, megis ilyesmire koltik el a nem letezo penzuket is.)

2011. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nálunk is abból adódik megint a gond,hogy a fiam unokatestvére most lett 1 éves.és az én fiam is kapott ajándékot,pedig egy másfél éves kicsi fel sem fogja igazán.és nem akarom ehhez hozzászoktatni.húsvétra is kapott csak úgy egy 8 ezer forintos játékot.
2011. jún. 19. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük őszintén erről. A sok játék csak korlátozza a fejlődében, és rumli lesz. Amikor ki akarják fejezni a szeretetüket játszhatnak, labdázhatnak, gyurmázhatnak vele. Nagyon szép ajándék lehet egy közös élmény, mint állatkert látogatás, közös séta, mikor nagyobb lesz élményfürdő.
2011. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondd el!

MOndd el neki,hogy kéred szépen őket,hogy ne hozzák,mert már nem tudjátok hova tenni,és sajnos a fiadat egy nap után a többség nem érdekli.

Ezt akkor ha tényleg semmit nem szeretnél.


Ha pedig azért nem baj ha néha mégis hoznak valamit,akkro mondj nekik ötletet,hoyg milyen olyan apró dolog van,amit tényleg szeret a fiad,és nem kerül egy vagyonba.


Nekünk pl ugyan ez volt a szituáció,és én mondtam hogy nem tudom hová tenni a 100. plüssmackót meg stb és a lányom viszont imádja a könyveket,főleg a Trixi könyvetek (kis apró füzetszerű aranyos történetekkel 200ft!).


Bevált módszer.

Ha csak nekünk írod le hoyg zavar a sok ajándék attól ők ezt nem fogják tudni!

2011. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha bevállalod az esetleges sértődést, szerintem is a legjobb egyértelműen megmondani, hogy nem akarod játékokba fullasztani a gyereket, ezért kéred szépen, ha mindenképpen szeretnének valamit ajándékozni, hozzanak valami "fogyó eszközt", mint a jó minőségű színes ceruza, gyurma, festék, színező. Könyv, ez jó esetben nem fogy el, de ebből mondjuk nem lehet túl sok.

A viszonzásnál pedig nyugodtan maradj a saját lehetőségeitek keretei között. Ha ez zavarja őket, majdcsak visszább vesznek.

Hat éves volt a kislányom, mikor kerek perec megkért, mondjuk meg a rokonoknak, hogy neki több babát ne ajándékozzanak, mert itt van már Nelli baba és Mézike (egy mackó), ő ennél többről nem tud rendesen gondoskodni. Értsd: naponta etetni, altatni, öltöztetni, utazásnál nekik külön csomagolni, stb. Kihirdettük, megértették.

2011. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha értelmesek, intelligensek a rokonok, akkor mondd el nekik ugyanazt, amit itt leírtál.

Az én anyósom ilyen ajádnékozós, fűnek-fának minden alkalomra, unokáknak meg 3 szatyor ajándék. Már mindenkinek kellemetlen, de neki hiába beszélünk, nem érti meg. Önző.

2011. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!