Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váratlan vendégek? Hogy...

Váratlan vendégek? Hogy reagáltok, mit szóltok hozzá, ha valaki (legyen az egy barát, rokon, közeli ismerős), beállítana hozzátok úgy, hogy előtte nem szól nektek, hogy otthon vagytok-e vagy jó nektek ha eljönnek?!

Figyelt kérdés

Nálunk már nem egyszer előfordult, és eléggé kellemetlen, ha nincs itthon üdítő vagy sütemény. Persze boltba el lehet ugrani.

Vagy esetleg éppen más programotok lenne, vagy pont szépítkeznél (hajmosás, borotválás).

Mi ha megyünk valahova szólok előtte, hogy jó-e az időpont, de sokan legtöbbször csak úgy beállítanak.

Így volt, hogy pont ablakot pucoltam, vasaltam vagy takarítottam.

Megjegyzitek a vendégeknek, hogy nem jó az időpont, vagy nem szóltok semmit?


2011. jún. 20. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos olyan balfék vagyok, hogy nem jegyzem meg... Pedig meg lehetne.

Utálom, mikor valaki spontán állít be. Bár nálunk ritka, az viszont gyakori, hogy 10 perccel előtte ideszólnak, hogy "jövünk".

2011. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez gyakori, nagy a család és a baráti kör :) De már megszoktam az elmúlt 15 év alatt, mióta külön lakunk a szülőktől a sajátunkban. Nem zavar. "Vendégédesség" mindig van itthon, (ropi, pilóta keksz), és üdítő is, úgyhogy nem zavar. Ha épp ablakot pucolok, akkor szólok, hogy takarítok, lehet beállni segíteni. :))) (van aki be is áll és segít, van aki azt mondja, akkor később jönnek fel) :)
2011. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig odaszólok, hogy alkalmas e? Főleg, ha baba van a családban, mert tudom, hogy akkor szalad a ház, stb... Volt, hogy pont útba esett, és felmentem köszönni, ha láttam, hogy nem jókor, akkor puszi-puszi, remélem, jól vagytok, nem is zavarok, és mentem is. Persze volt olyan, hogy ilyen véletlen beköszönésemnél berántottak, hogy -az ég küldött, segítség kell.

Ha hozzánk jött valaki a régi lakásba, (panel) és nagyon nem volt alkalmas, akkor megbújtunk gonoszul, és eljátszottuk, hogy nem vagyunk otthon.

Most már nehezebb, családi ház, nemsoká baba is, de megoldásként leszereltük a csengőt. így nehéz minket meglepni. Ha nem hívnak előre, állhatnak az ajtó előtt, ha épp nem alkalmas.

2011. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én se jegyzem meg, ha beállítanak, na igen olyan is vagy, hogy szólnak nemsokára nálatok leszünk.

Pl. Az azért más, hogyha valaki előző nap szól, hogy jönnek 2-3 óra között és másnap felhív 1-kor, hogy 10 perc múlva ott vagyunk. Ilyet mi is csináltunk, előfordult.

2011. jún. 20. 16:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Nálunk amúgy ez azért van, mert jövős-menős mindenki (autóval ügyeket intéznek) és mi persze pont útba esünk mindenkinek :) Ezért van, hogy előtte 10 perccel szólnak fel, hogy alkalmas-e? Persze ha nem érzem jól magam, vagy készülünk valahova a gyerekkel, én azt is őszintén megmondom, ilyenkor jönnek majd máskor. Még sosem volt sértődés ebből. Ennek ellenére én szeretek egy-két nappal előtte szólni nekik, ha mi megyünk. De nem zavar, ha felugranak váratlanul egyébként.
2011. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Engem sem zavar, csak ha pont más dolgunk lenne akkor kellemetlen. Szívesen látok bárkit én is.
2011. jún. 20. 16:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
:) ha más dolgom van (amibe nem fér bele a váratlan vendég) azt kedvesen és határozottan jelzem neki, szóval ez se gond.
2011. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki beállít így, azzal vagyok olyan viszonyban, hogy nem zavar, hogy nem tipp-topp minden. Megvendégelni mindig meg tudom valamivel, kávé, tea, citromlé (limonádéhoz is), nyáron jégkocka mindig van itthon, ezt lehet inni. Üdítőt akkor sem veszek, ha előre bejelentkeznek.

Ropi, gyümölcs, télen süti, nyáron fagyi mindig van itthon, ebből is kaphatnak.

Mivel alapvetően spájzolós vagyok, szeretem, ha van itthon sokféle étel, ezért mindig tudok valamit hirtelen prezentálni, ha kell.

Ha épp házimunkázom, akkor vagy félbehagyom (pl. fürdőszobatakarításnál), vagy csinálom, miközben beszélgetünk (pl. vasalásnál), vagy megkérem, hogy segítsen a látogató (pl. főzésnél). Nincs ezzel gond :)

2011. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk elég gyakran szalad a ház, és utálom ha bejelentés nélkül jön valaki. Aki viszont úgy jön, az magára vessen ha nem tetszik neki a kupi. Én is meg tudnék bárkit lepni amikor nem tiptop a lakása-háza, úgyhogy ez engem nem zavar.
2011. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt borzasztoan utálom, mert tapintatlanság, ilyent bárkivel is csinálni. Legyen az bármilyen közeli is, akár anya vagy testvér. Föleg akkor ha kisgyerek vagy baba van, mint nálunk is. Egy kétszer elöfordult h pár perccel azelött csörögtek,és ha sürgös dolog volt a háttérben ok, ha nem megmondtam az illetönek hogy ez nekem most nem jó, mert altatok, vagy fürdök stb...Így lassan megszokták a rokonok, barátok, hogy idöben bejelentkeznek, és akkor senkit nem ér meglepetés, csalódás, persze akkor én is kiteszek magamért. Viszont idöbeli "bejelentkezés" nélkül én se "rontok" rá senkire.
2011. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!