Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS után elmehetek GYES-re...

TGYÁS után elmehetek GYES-re vagy álláskeresésire pár hónapra, és utána még igényelhetem a GYED-et?

Figyelt kérdés
Egy év biztosítotti időm lesz a szülés előtt, ezzel ugye a kicsi 1,5 éves koráig kaphatom a GYED-et. Szeretnék azért legalább két éves koráig itthon maradni vele, és arra gondoltam, hogy ne egy huzamban fél évig kapjam csak a GYES-t, megosztom egy kicsit. Tehát a TGYÁS letelte után elmennék GYES-re vagy álláskeresésire 3 hónapra, utána kérném a GYED-et (amit egy évig kapnék), és ha az letelt, megint a GYES-t (de közben lejár a munkaszerződésem még a TGYÁS alatt, tehát nem leszek biztosítva). Veszélyezteti ez a GYED-et, vagy annak az összegét? Melyik magasabb összegű, a GYES vagy az álláskeresési? Előre is köszönöm a válaszokat!!!!
2011. júl. 11. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Erről érdemes lenne vagy a munkaügyiben vagy a mák-ban érdeklődnöd.
2011. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de szerintem nem kapnak a kismamák ennyire szabadkezet a dologban. Tehát nem lehet össze-vissza egyszer ezt-egyszer azt igényelni. Különben is felesleges, ne variálj (bár szerintem nem is lehet álláskeresésire menni és utána újra meggondolni magamat és gyedet kérni...)! Szerintem a gyest sem lehet ide-oda tologatni, majd utána igényelni a gyedet.


Miért szeretnél amúgy variálni? 1,5 éves koráig kapod szépen a gyedet, majd elmész gyesre. Ha pedig kevésnek gondolod a gyest, akkor addig spórolj egy kicsit, de szerintem nem éri meg variálgatni, már ha egyáltalán lehetne ilyet.


Kérdezz rá az OEP-nél, MÁK-nál!

2011. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!