Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik otthon tanultok...

Anyukák, akik otthon tanultok nyelvet, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik nem tudnak nyelvtanfolyamra járni, mert nincs a környéken, hogy tanultok nyelvet? vagy hogy tartjátok szinten magatokat?
2011. júl. 18. 22:18
 1/6 anonim válasza:
livemocha.com
2011. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
tankönyv, munkafüzet önellenőrzésre, illetve hanganyag a kiejtésre
2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az új nyelv tanulásába sajna beletört a bicskám, mert mire este odajutottam, hogy ezzel foglalkozzak, addigra kb annyi értelmi kapacitásom maradt, mint egy lavór langyos víznek.

A szintetntartást ( másik nyelvvel) úgy próbáltam megoldani, hogy az adott nyelven hallgattam-olvastam híreket. Többé-kevésbé működik, bár a szakmai tudásom sajna folyamatosan hanyatlik, azzal jóval komolyabban kéne foglalkoznom, de egyszerűen nincs már rá kapacitásom.

Kb kilenckor jövök ki a kölköktől, nagyjából összerántom a lakásban a káoszt, kicsit kitakarítom a konyhát, előkészítem a másnapi reggelit, bekészítem a mosást stb, aztán fürdés, és máris minimum fél 11-11 van, de éjfél előtt nagyon ritkán kerülök ágyba.

2011. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Új nyelvet csak tanárral tudtam megtanulni és nem 0-ról indultam (réges-régen már tanultam). Gyakorlás éjszaka volt, többször ki is borultam hogy mi a frászt kínozom magam, de végül meglett a vizsga :)

Szintentartás mind2 nyelvnél úgy ahogy az utolsó válaszoló írja, de nem könnyű, amiatt amit szintén az utolsó válaszoló ír. Ráadásul az a baj, hogy a passzív tudást viszonylag szinten lehet tartani, de az aktív tudást (beszéd+írás) gőzöm nincs hogyan lehetne itthonról...

No de erről jut eszembe, akinek van kedve idegen nyelven levelezni, írjon nekem egy mail-t! Kössük össze a kellemest a hasznossal :) angolul+olaszul beszélek

2011. júl. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem óriási szerencsém van,a lányom nemzetiségi német általánosba jár,ahol a tantárgyak ötven százaléka németül megy.a legkisebbel itthon vagyok gyesen,így minden nap tanulok a naggyal.Hihetetlen jó,szuperintenzív nyelvtanfolyam.
2011. júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ava87 ***** válasza:

A betűket csak és kizárólag a netről tanultam meg, illetve szavakat is onnan tanultam. Amikor már az általam ismert szavakat gond nélkül el tudtam olvasni, le tudtam írni, már nem éreztem azt, hogy "zsibbad az agyam", mire kiolvasok valamit, na akkor rendeltem könyvet, illetve a youtube-on nézek videókat a kiejtés miatt. Bár jobban örülnék, ha lenne tanfolyam, de nincs.

A szintentartás egy másik dolog, nekem van már egy nyelvvizsgám, de sajnos már a közelében sem vagyok annak a szintnek :( Illetve most ezen a témán is dolgozom, de ugye itt már egy meglévő nyelvtudás felfrissítéséről van szó, úgyhogy idegennyelvű könyveket és magazinokat olvasok, meg ha nagyon ráérek, akkor böngészgetem a nyelvtani táblázatokat, és utána kitalálok hozzá példamondatokat.

Meg nekem a legjobb gyakorlás, szinten tartás a levelezés, most majd akarok keresni levelező társat.

2011. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!