Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átmennél okmányok nélkül...

Átmennél okmányok nélkül gyerkőceiddel az osztárk határon?

Figyelt kérdés
Folyamatban a személyi igazolványuk. Amenniben nem készül el (vinnénk szül.akvi.kiv. és lakcím kártyák), úgy nem tudom átmerjünk-e menni. Tudom Schengen óta nincsen már ellenőrzés, de ha odaát megállítanak...
2011. júl. 25. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
...akkor jól megbüntethetnek.Nem,én nem indulnék el.Hetente járunk ki,2 hónapos volt a kisfiunk amikor megcsináltattunk neki az útlevelet.És attól,hogy nincs már határellenőrzés,bármikor és bárhol megállíthatnak ellenőrzés céljából(amit előszeretettel alkalmaznak is)
2011. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én se mernék kimenni. Mi is megcsináltattuk a 2 éves kisfiamnak a személyit.
2011. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nincs határ, de ellenőrizni ellenőriznek. Próbáld meg, de nem fogsz messzire jutni.
2011. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

És mi lenne a jogalapja a büntetésnek?

Tudtommal nem kötelező 14 év alattinak személyit csináltatni.

Nem kötekedni akarok, csak azért kérdezem,mert mi is szeretnénk kimenni, de úgy néz ki, a fiamra nem tudna senki vigyázni, vinnénk magunkkal. Személyit egyenlőre nem tudtunk csináltatni, nálunk mindkét szülőnek jelen kell lennie az igényléskor, ami az apuka munkája miatt egyenlőre nem megoldható.

Amúgy már vittük ki magunkkal, mert ismerősöket kellett elszállítanunk a reptérre, és senki nem állított meg minket sehol. Ausztria sem rendőrállam...

2011. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
"nem fogsz messzire jutni" Hú de kellett röhögnöm...Soprontól Schwehat messze?
2011. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
visszafordítanak,ez van. barátnőmék fürdeni mentek át a baba 6 hós volt,simán visszaküldték őket. igazolni kell h ki a gyerek. és ahhoz személyi vagy útlevél.mert mi van ha gyerekkereskedelem? tudom hülyén hangzik,de ott szó szerint ez volt. majd mentek ha meglesz,nem éri meg kockáztatni
2011. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ausztriába a magyar állampolgárok érvényes útlevéllel, vagy bármelyik típusú (keményfedeles, puhafedeles, kártya alapú) személyi igazolvánnyal léphetnek be. Ne feledjék el, hogy a 14 év alatti gyermek részére is szükséges érvényes útlevél vagy a gyermekkorúak részére kiállított kártya alapú személyi igazolvány is. Más okmányok (például diákigazolvány, vezetői engedély) nem jogosít a határ átlépésére.


Az osztrák rendőrség az úti okmány hiánya miatt szabálysértési eljárást kezdeményez, és megtagadja a belépést Ausztria területére.

2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm utolsó,ez már korrekt válasz, nem "ejnye bejnye meg leszel büntetve, meg nem jutsz messze..."

Csak bosszantó, nekünk nem egyszerű elintézni ezt a hülye személyit...

2011. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Személyihez nem kell mindkét szülő, én is egyedül mentem a kisfiammal!!
2011. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg? az nagyon jó lenne, úgyis kell mennem az "asszonynevemet" felvenni, ezt is el tudnám intézni...bár egy ismerős most csináltatta a fiáét, nekik mindkét szülő kellett...vagy lehet azért, mert ott már 14 volt a gyerek?

Mindenesetre köszi az infót, és bocsi az offért!

2011. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!