Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek-e babát vállalni?

Annailuj kérdése:

Merjek-e babát vállalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Álláskeresési segélyt kapok mert 2011.06.30-án megszűnt a munkaviszonyom. 2009-08-05-én kezdtem el dolgozni, előtte 3-évig mint Fodrász tanuló, dolgoztam (gyakorlat), ha jól tudom ezt is számolják. Párommal szerettünk volna babát vállalni de akkor beütött a krach, munkanélküli lettem. Így nem tudom merjünk-e vállalni. Milyen ellátásra vagyok jogosult és meddig? Csak akkor vállalom, ha nem kell nélkülözni-e, de így nem sok pénzre számítok. Belemerjünk vágni? Valaki tud nekem infót arról mennyi pénzt kaphatnék így kismamaként és utána? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 26. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen még nem vagyok terhes sem, csak tervezzük.
2011. júl. 26. 13:41
 2/8 nittababy ***** válasza:
az én barátnöm ugyan így volt kismamaként semmit nem kapott utána meg 20000ftot!!!nagyon kevés babára nem volt elég ha tudta volna vissza csinálta volna az egészet!!
2011. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem. Köszönöm szépen! Még fiatal vagyok így várhat a dolog, inkább majd ha találtam munkát és dolgoztam 1-2 évet. Csak úgy szeretnénk már... De el is kell tartani, nem szeretném, hogy bármiben is hiányt szenvedjen. Azt hiszem jobb lesz ha várunk. Köszönöm a választ.
2011. júl. 26. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez esetben még várj egy kicsit. Jobb, ha normális ellátást kapsz és nem csak a gyest. 1-2 év munka és utána jöhet a baba, ha úgy akarjátok.
2011. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van: terhesen semmi. Utána van az az egyösszegű.. mi is? anyasági? (pedig nemrég kaptam, szintén munkanélküli voltam/vagyok), majd Gyes. Ami 26ezer körül van most. Elég kevés, de mi így is vállaltuk, mert lassan kifutunk az időből. És errefelé nincs sok lehetőség, évek óta csak alkalmi munkáim akadnak, nem volt mire várni.
2011. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére valóban van még időm. 23 éves vagyok, bár a párom már 29 és nagyon várja azért még bele fér az az 1-2 év. Én is készen állok rá, ebben biztos vagyok de a megfelelő ellátás valóban fontos! Köszönöm a segítségeteket!
2011. júl. 26. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló valamit nagyon félreérthetett a 20ezer forinttal, mivel a minimális összeg amit szülés után havonta kapsz kb. 35 ezer Ft (gyes+családi).


?i is most úgy tervezünk babát, remélem jön minél hamarabb, hogy csak férjemnek van munkahelye és albérletben élünk.

Igaz, én már 30 vagyok, te még bőven ráérsz várni pár évet hátha lesz állásod, vagy legalább gyűjtsetek kis alaptőkét.

2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen! Jó egészséget és sok sikert a babához!
2011. júl. 27. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!