Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkit tényleg zavar, hogy...

Mindenkit tényleg zavar, hogy valaki annyit költ a gyerekére, a terhességére amennyit akar?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel ki mennyit költ vagy nem költ! De sokakat igen. Ha én akarok és tudok is mondjuk 300 ezret költeni a terhességemre, akkor az miért gond! Nem mástól veszem el?

Engem sem érdekel, hogy más aranybölcsőbe rakja, vagy külföldre jár dokihoz!


2011. júl. 28. 11:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek irigyek, drága. :)
2011. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

De miért nem lehet minden kismama jóban, anyagi helyzettől függetlenül? Miért nem szólhat minden csak a gyerekről? Nem tök mindegy,hogy ki, hol, mennyiért?

2011. júl. 28. 11:09
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

:)

én is haragszom mikor kérdezgetik, hogy megvetted már ezt meg azt és mennyi volt? Vagy hogy minek ez meg az másra is költhetnéd, régen is felnőttek a gyerekek enélkül.

Minek kell nagyzolni nem tudod hova rakni a pénzed?!


Jaj teljesen kiakasztanak az ilyen hülyeségeikkel.

2011. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. sosem érdekel, kinek mije van, és mennyibe került. Nem nézem le, akinek nincs, és nem irigykedek arra, akinek van.

Engem csak az bánt, amikor a védőnőm elmeséli, hogy újabb család vállalt úgy babát a körzetben, hogy segélyből élnek, és még tápszerre, pelenkára sincs pénzük. Mert a cigi meg a pia a fontosabb. Mert az sem mindegy, hogy valakinek miért nincs pénze. Azért, mert időközben elvesztette az állását, vagy soha nem is volt, és nem is keresett.

2011. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most pl. akartam válaszolni egy kérdésre, egy kismama kérdezte,hogy mekkora lehet a babája, és odaírta,hogy az Istenhegyi úton csináltatta az uh-ot, ahol eddig neki mondtak mindent, most meg nem.

Már jött valakitől a rosszindulat,hogy akár Istenhegyi út, akár nem, meg,hogy neki a 2 dimenziós is megmondta,hogy kislány. Nem is ez volt a kérdés! Miért nem lehet arra válaszolni? Miért nem mindegy,hogy ki mennyiért, hol mit végeztet el?

Én is úgy gondolom,hogy rosszabb az,ha segélyekre szül valaki, mint az,hogy lehet,hogy feleslegesen, de több pénzt költ a gyerekre! De engem pl. az sem érdekel, ha segélyre szül. Nem nekem kell eltartani, felnevelni azt a gyereket!

2011. júl. 28. 11:18
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre elmesélek egy sztorit, igaz, nem vagyok kismama. Vannak "szegény" rokonaink (anya dolgozik minimálbérért, apa alkoholista, cigizik, munkanélküli, huszonéves fiú nem dolgozik, segélyt se kap), nekünk, "gazdagoknak" (férjemmel mindketten dolgozunk). Eljöttek szegény rokonék, kávéval kínáltuk, kértek is, de mikor anyuka meglátta az arany színű, "giccses" kávéscsészét, amiben a kávét kínáltuk, nem volt hajlandó meginni, mert hogy minek flancolunk. Nem értette meg, hogy csak ilyen csészénk van, ezt is szüleim kapták valami termékbemutatós kiránduláson, és nekünk adták, kb. 500 Ft-ot ér a készlet.:-)
2011. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak irigység, hanem nem is tudom mi...

Múltkor az egyik rokonomnak mondtam, hogy vettünk 5 darabos bodyt. Mire rám nézett, hogy minek annyi, úgyis kinövi...de azt hozzáteszem, hogy nekik két Audijuk van és egy Mercijük. Nem is értem miért nem kérdeztem vissza, hogy minek annyi? :)

Na, mindegy, sokan belekötnek a másikba okkal, ok nélkül.

2011. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Van pár ismerősöm nekem is aki megszól azért, mer fizetek az orvosnak a vizsgálatokért.

A párom és én nem cigizünk nem iszunk nem költünk semmire, mi az orvosnak adjuk és ez fáj a jóindulatú rokonoknak.

2011. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ó, de egyet értek minden eddigi válaszolóval... :)

Mi is kaptunk hideget-meleget, mert mennyit költünk a gyerekre. De könyörgöm, kire költsem, ha nem rá, ha nem magunkra? Ha megengedhetem magamnak a magándokit, akkor oda fogok menni. Miért? Mert nekem jobb, ha olyan dokim van, akit bármikor hívhatok, lelkiismeretes stb.

Ha megvehetem a 120. szép ruhát, mert tetszik, hagy legyen már a mi dolgunk. Én és a férjem kerestük meg rá a pénzt, senki bankszámlájáról nem vettem el...

Nem dohányzunk, nem iszunk, nincsenek különleges hobbijaink, de arra költünk, amire akarunk. Senki ne ugasson bele abba, hogy én igenis a Géndiagnosztikán csináltatom a uh-t!

Soha senkinek sem mondtam, hogy ezt vagy azt miért vette. Az ő dolga, az ő gyereke, úgy gondozza, neveli, ahogy neki tetszik. Ha 10 ezer forintos ágyneműbe fekteti, ahhoz sincs semmi közöm, nem az én pénzem.

Ezt úgy utálom, hogy mindig a másik pénztárcájában kell kotorászni....

2011. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kávéscsészés sztori aranyos!:))

Az orvosnak fizetős is ismerős! Miért fizetek? Mert ad1: nekem nagyobb biztonságot ad, mint a helyi 90 éves sztk-s, ad2: a munkám mellett nincs időm órákat ülni a terhesgondozáson.

Megkeresem a rávalót, meg tudom fizetni,miért ne tegyem.

Anno én is az Istenhegyi útra jártam (talán azért vettem zokon a fent említett választ:))! Egyszer kérdezi egy ismerős,hogy miért voltam előtte nap Pesten. Mondom uh-on. Közelebb nem volt? De mondom van, de ilyen nem nagyon. Mitől másabb? Mondtam,hogy a legnagyobb százalékban szűrik a genetikai rendellenességeket, ez engem megnyugtat és nem is egy horror összeg.

Erre a válasz: ugyan, már hát ........(sztk-s doki neve) is nagyon ügyes, minek ezért fizetni. Hát mondom annyira ügyes,hogy barátnőmnek pár éve nem vette észre,hogy vízfejű, nyitottgerincű a gyereke!

Erre apukám odalépett,hogy miért magyarázkodom, van rá pénz és kész, nem tőle loptam el!

2011. júl. 28. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!