Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hogyan oldja meg azt,...

Más hogyan oldja meg azt, hogy ha visszamegy dolgozni a gyereket vinné, elkezdte már vinni bölcsibe és állandóan beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Igaz még a szabimat töltöm, de ha így haladunk akkor ki fogok csúszni a szabi időből mire beszokik a gyerek egyántalán, de ha utána lesz beteg akkor még meg sem melegedtem jöhetek vele táppénzre. Ráadásul gyes mellett csak minimálbér után kapok csak táppénzt, ami nem sok. Mivel nekem több a fizum. Más hogy oldja meg ezt? Nincs segítség sehonnan sem. Mert még abban talán néha lenne hogy elvigye vagy elhozza valaki a bölcsiből ha úgy alakul, na de azt nem várhatom el mástól hogy ő menjen táppénzre vagy szabira az én gyerekem miatt, meg hát gyes mellett nem is mehet a gyerek jogán, max saját jogon, na de elvárni se várom el, de megtenni se tenné meg senki, amit megértek. Más hogy csinálja? Kirúgják és vándorol munkahelyről munkahelyre? Amíg a gyerek nagyobb nem lesz és ki nem növi ezeket a gyakoribb betegségeket? Még nem is lenne gond ha lenne munkahely, na de így. Én annyira félek mi lesz. De ha meg nem megyek el dolgozni akkor nekünk annyi. De ha meg elmegyek már ha visszavesznek akkor állandó beteg gyerek miatt meg mehetek egy idő után ahova akarok.
2009. ápr. 6. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek nem bírja a bölcsit, vissza szoktak menni vele még egy évre. Van aki még a kiscsoportot sem bírja. Esetleg apa vagy a nagyi megy gyesre. Nem tudsz mit tenni, a munkahely nem sokáig tolerálja ezt. Ha még otthon maradsz, akkor legalább jövőre lesz még helyed.
2009. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak olyat is hallottam, hogy ugyanez a szitu ovi első évében kezdetén történt meg. Mert bölcsibe nem akarták vinni. Csak annak a nőcinek szerencséje volt mert az anyukája tudott vigyázni a kicsire, még betegen is, így ő tudott dolgozni járni. Aztán a kicsi két három hónap múlva megszokta. Persze azóta szokott beteg lenni, na de nem úgy mint az elején. Úgyhogy szerintem ez nagy szemétség a cégektől!

A gondom csak az hogy a gyes k...a kevés! Meg mi van akkor ha elkezdem kivenni már a szabim és esetleg le is jár, vagy majdnem lejár. Akkor ugye ha lejár már dolgozni kéne menni. Vagy akkor táppénz? Vagy vissza fizetés nélküli szabira és marad a gyes? Vissza lehet utána egyántalán menni fizetés nélküli szabira? Nem hiszem! Viszont ugye csak szabi alatt tudjuk meg hogy mit bír a gyerek!

Vagy szabi lejár egy hónap táppénz (ami ugye mviszonynak számít) és viszlát, mert ugye egy hónapig köteles utána alkalmazni a cég? Hát ez gáz!!!

Én nem is tudom mi lesz! Éhen halunk, BAR stb. Szoktatom magam a gondolathoz!

2009. ápr. 6. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szabi után is vissza lehet menni csak sima gyesre.

Hogyan sikerült megoldani végül a kérdésed?

2009. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát a sors velem volt. Az utolsó pillanatban sikerült egy munka, igaz határozott idejű, de jó. A régi helyen közös megegyezéssel megszüntettük a munkaviszonyomat és kifizették a szabit. Úgyhogy jelenleg még jó.

Amúgy a gyerek sokáig beteg volt, a jó pár gyeses hónapot nagyon megszívtuk, de túléltük, igaz még most is isszuk a levét, de a lényeg még hogy a kicsinek használt a Béres csepp, eddig, és így nem beteges, eddig.

Köszönöm, hogy érdeklődtél felőlem.

2009. okt. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!