Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtátok, hogy a TGYÁS a...

Tudtátok, hogy a TGYÁS a gyerek születésének napjától jár?

Figyelt kérdés

Tehát ha később igényeled, akkor sem csúszik!

Én m.nélküliről mentem GYÁS-ra, önhibámon kívül 1 hónappal a gyerek születése után igényelték meg, és azt hittem, h onnan él majd a 168 nap!

Nem így van! A baba születése a kezdő időpont.

Így megrövidítettek 1 hónappal!

Én ezt nem tudtam, nem szóltak.

Csak én vagyok ilyen tudatlan v más is beleesett ebbe a csapdába?

Felháborító!


2009. ápr. 7. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A TGYÁS: Terhességi gyermekágyi segély röviditve, ami azt jelenti, hogy amikor megszületik a baba, aznaptól jár!

Biztos, hogy nem röviditettek meg.

2009. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos mindent magának kell intéznie az embernek...
2009. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, a szülés napjától max. 24 hétig jár. ha abból 4 hét elúszott, sajnos nem fizetnek.
2009. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A TGYÁS a szülés dátuma előtt 28 nappal igényelhető leghamarabbb.Összesen 168 napig jár. A háziorvos állítja ki a papírt,amit a munkáltatónál kell leadni mint a táppénzes papírt. Ahhoz hogy utalják is majd küldeni kell a baba születésekor megkapott születési anyakönyvi kivonatot eredeti példányban. Én pont most intézem... 34 hetes pocis:D
2009. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konkretizálom, jó?

Munkanélküliről mentem szülni.

Szülés után személyesen mentem be intézni az ügyemet. Okt. 31-én szültem. Okt. elején azt mondták, h azért, h legyen átfedés, nov. 10-ig kapok m.nélkülit.

Rábólintottam, persze, legyen így, h mindenképpen kapjak GYÁS-t.

Aztán a hölgy elment szabira, senki nem tudott foglalkozni velem. Bementem 1 hét múlva, akkor már arról volt szó, h legyen 15-ig m.nélkülim. Erre is rábólintottam, bár nem tetszett, nem értettem, h minek húzzuk 2 hétig.

Dec. elején kihozta a postás a m.nélkülit, láttam a papírján, h nov. 1-30! Kicsit rosszul érintett ünnepek előtt, de úgy voltam vele, h sebaj, máj. közepéig jár majd.

Múlt héten kaptam egy levelet, h ápr. 16-án lejár a GYÁS, igényeljem meg a GYED-et. Na, akkor kapcsoltam!

Felhívtam az OEP-et, a M.nélkülit, senki nem tud már segíteni. Sőt! "Miért ilyenkor kell szólni?!" :(

Honnan tudtam volna, h nem csúszik?

Azért fáj ennyire, mert a m.nélkülim 37 e 1 hónapra, a GYÁS-om meg 90!

Karácsonykor jól jött volna, amikor egész hónapban azon agyaltam, h h legyen mkinek jó!

Ja, és az első GYÁS-t jan. végén kaptam, mert az egyik -általam kitöltött- papírt elfelejtették beküldeni!

2009. ápr. 7. 10:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam: nov elején mentem be másodszor, akkor volt szabin a hölgy.
2009. ápr. 7. 10:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos tényleg így van. én kihagytam az ügyintézésből a munkahelyemet, nem bíztam rájuk ilyen fontos dolgot. a szülés napján a férjem bement a MÁK-hoz rögtön igényelni.
2009. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, tudtam
2009. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!