Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év körüli gyereked hányszor...

3 év körüli gyereked hányszor hív át éjjel, amikor felébred? Azonnal visszaalszik, vagy akkor is kell vele vmit csinálni? (vizet/mesét kér, vagy "anya, maradj még egy kicsit")

Figyelt kérdés
Marha "büszke" vagyok magamra, mert sikerült átszoktatni a lányomat 3 évesen a saját szobájába :). Kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet azokkal a gyerekekkel, akik kicsi koruk óta egyedül alszanak, ill. azokkal, akik később lettek külön szobába költöztetve.
2011. aug. 11. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Négy gyerkőc van, mindegyik külön szobában aludt első perctől fogva, sosem hoztuk át hozzánk. A két nagy ilyen idősen már simán átaludta az éjszakát, a lányom most 3 éves, hozzá egyszer fel kell kelni. Ilyenkor pár percig visszaaltatjuk (ott vagyunk vele), aztán alszik reggelig. A kicsi 23 hónapos, ő már most átalussza az éjszakát (1-2 kivételtől eltekintve), úgyhogy csak a lányommal vannak "problémáink".
2011. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Két Fiam van 14 hónap van közöttük. Első perctől kezdve külön ágyban aludtak. 3 hetes koruktól átalusszák az éjszakát. 3 hónaposan "mentek" át a saját, külön szobájukba.

Azóta sem ébrednek fel, kivéve ha pl. a szomszéd ház riasztója beindul :(


Most várom a 3. babát és kicsit félek, hogy a 3. babával nem leszek ilyen szerencsés :)

2011. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fiam van,a nagy 6 hetes kora óta alussza végig az éjszakát...a kicsi májusban volt 3 éves,és 7 hónapos koráig aludta végig.Azóta 1x-2x,de volt,hogy többször is felkelt,és csak én,az anyukája voltam/vagyok jó neki.6 hónapos kora óta a saját szobájában alszik.Úgy volt,hogy egy ágybetét volt az ágya mellett-nekem-hogy ha már át kell mennem,legalább normálisan tudjak aludni(az apját se fogadta/fogadja el éjszaka,csak engem).Most már egy 90x200 ágya van,így ha áthív elférek mellette.Majd minden hajnalban beállít(az Ő és a mi hálószobánk az emeleten van)-ha az éjszakát átalussza,és nem kellek neki-de olyankor beszélget,és csak kb. 1 óra múlva alszik vissza.A férjem viszont korán kel,pihennie kell...ezen a héten a következő a történet:a kicsi és én lent(az alsó szinten) alszunk a nappaliban,a férjem az emeleten,a hálóban.Van egy nagyfiunk is(19 éves)az Ő szobája is a földszinten van,a nappali mellett.Érdekes módon a kicsi most végig alussza az éjszakát,és semmi gondja.Nekünk nincs ezzel gondunk-"meglátogatom" a férjemet esténként az emeleten-majd elmúlnak ezek az idők is.Ráadásul a 3. baba-projekten vagyunk,szóval még nincs vége a megpróbáltatásoknak.
2011. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van,kb 2 éves korukig velünk aludtak,addig ébredtek éjszaka,akkor még volt szopi is.Nagyjából mindegyikük 2 évesen kezdte átaludni az éjszakát,akkoriban hagytuk el az elalváshoz is a szopit,költöztek a saját ágyukba,saját szobájukba.

3 évesen már régóta egyedül aludtak el,és nem keltek éjszaka,ez azóta is így van.Sírás nem volt,erre vigyáztam.:)

2011. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 és fél éves a fiam, fél éve alszik csak külön. Este szüksége van elalvás előtt mesére, és hogy ott legyek mellette, de miután elalszik, már nem ébred fel, legfeljebb egyszer. Ha viszont felkel, sajna visszajön közénk (általában hajnalban), de fel nem ébreszt, csak sunyiban bemászik mellénk, így csak reggel szembesülök vele, hogy átjött hozzánk...
2011. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 12. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!