Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár nélkül élő anyukák, hogy...

Pár nélkül élő anyukák, hogy telik egy napotok? Apa milyen időközönként látogatja a gyermeket? Jártok szórakozni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a munka külföldre vitt, és nincs segítségem, így él velünk egy au pair lány, aki segít a háztartásban és vigyáz a kisfiamra (7 éves). Reggel elviszem a suliba, onnan megyek dolgozni és ott vagyok kora estig. Az au pairünk megy érte és vigyáz rá, foglalkozik vele, míg hazaérek. Aztán vacsi, leckekészítés, és már el is telt a nap. Hétvégén természetesen többet vagyunk együtt, játszunk, kirándulunk, elviszem moziba, igyekszem tartalmas programokat kitalálni neki.


Az apja 2 hetente jön (nem ebben az országban él) egy hétvégére (péntek-vasárnap), ilyenkor én szállásolom el és én etetem (a gyerek érdekében mindent, másképp nem is jönne). Ezen kívül az iskolai szünetek előre fel vannak osztva köztünk.


Szórakozni szoktam néha, havonta kb 2-szer elmegyek barátnőkkel, kollégákkal vacsizni, iszogatni, moziba...illetve leginkább vendéget hívok magamhoz ugyanezen tevékenységek céljából (vacsi, bor, dvd), miután a fiamat lefektettem.

2011. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont úgy telik a napunk, mint mindenki másnak :) A kisfiamat nagyon pici kora óta egyedül nevelem, két éves koráig itthon voltam vele. Ez a része szerintem pont olyan volt, mint mindenki másnak: tettem-vettem itthon, főzőcskéztem, játszottunk, szóval a szokásos. Csak nem jött haza délután/este senki, a nap többi része is úgy telt, mint a délelőtt. Mondjuk sokat jártunk csavarogni, gyakran hívtunk vendégeket.

Most már 4 éves lesz a fiacskám, én egyetemre járok, ő most kezdi az ovit (eddig bölcsis volt, de október végén született, így csak idén kezdi az ovit), zajlik az élet, ahogy az lenni szokott :)

Az "apa" (nem tudom, milyen szót használhatnék rá igazából) nem látogatja a fiát, az első két évben összesen kétszer látogatta meg, igazából rá se bagózott, gyerektartást összesen egyszer fizetett, utána semmi. Utána próbálkozott, hogy jönne látogatni, de akkor már én nem engedtem, nem akartam, hogy megzavarja a gyereket, hiszen már teljesen jól berendezkedtünk arra, hogy mi ketten vagyunk egy család, nem akartam, hogy az apja bekavarjon, aztán megint eltűnjön (mivel korábban is úgy eltűnt, hogy lehetetlen volt utolérni). Nem is nagyon próbálkozott, szóval nem lehetett valami nagy az elszántsága.

Szoktam járni szórakozni, hiszen miért is ne? Persze nem állandó jelleggel, de szívesen elmegyek a barátnőimmel erre-arra, ha úgy adódik. Ismerkednék is szívesen, de érdekes módon egyáltalán nem is találkozom korban hozzám illő férfiakkal, csak nálam fiatalabbakkal. Na jó, volt már azóta egy-két kapcsolatom, de valahogy nem fordult komolyra a dolog, itthon be sem mutattam őket, de hát ez van, egyszerűen nem volt meg az összhang, nem sikerült egy hullámhosszra kerülni.

2011. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1,5 évesemmel vagyok egyedül itthon. Együtt megyünk mindenova. Én még szórakozni nem voltam, nem tudom őt hova rakni. Csak olyan proramokat csinálok, ahova őt is tudom vinni, pl. barátnőkkel séta. Nekem segítségem nincs, egyenlőre babysitter sem, még nem bíztam meg idegenben annyira, hogy rá bízzam, de kénytelen leszek, így nem lehet leélni egy életet, hogy nem megyek sehova, és nem ismerkedek senkivel. (gyerekkel randizni meg necces:-). Apja nem látogatja, remélem most már nem is fogja.
2011. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is egyedül nevelem 1 éves kora óta, vagyis már lassan 2 éve.

Szerencsére apja 2 havonta jön, webkamerán is néha beszélgetnek(nem a közelben él) és rendesen fizeti a gyermektartást, sőt még többet is, folyton vásárol valamit a gyereknek, egy rakás cuccot hoz neki, ha jön. Tulajdonképpen én sem tudom, csak ha nagyon fontos "elpasszolni" a gyereket, akkor van segítség, mert a rokonok sem laknak túl közel. Én tanulok levelezőn, mellette itthon végezhető munkát végzek. Ha oviba fog járni, akkor nézek rendes munka után, de akkor valószínűleg majd néha kell bébiszitter is, mert még nem tudom ez hogy fog alakulni.

2011. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Ha nem vagyok túl tolakodó, megkérdezhetem, milyen otthon végezhető munkát végzel?

Ha privátban válaszolsz, nekem az is megfelel.

Előre is köszönöm!

2011. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A napon szerintem ugyanúgy telik, mint akik párral együtt élnek. Reggel iskola és bölcsi, azután nekem meló, majd bölcsi és iskola, és irány haza. A gyerekek apja hétvégén mindig jön hozzájuk, elviszi őket, néha hétközben is. Ha elmegyek valahová, kávé, kis dumcsi úgy intézem, hogy ők apázzanak. Gyakran jönnek hozzánk a barátaim, mert mindenkinek nagyobb gyerekei vannak, és megértik, hogy egy kétévessel nekem nem olyan egyszerű este mozdulni.
2011. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!