Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemőknek kötelező vizsgála...

Csecsemőknek kötelező vizsgálat a koponya és hasi ultrahang?

Figyelt kérdés
Valakitől hallottam, hogy viszi a gyerekét (kb. 2 hónapos) ilyen vizsgálatra. Én már elég régen voltam benne az ilyen dolgokban, érdekelne, hogy mostanában ez valami kötelező dolog? Másnak is vinnie kellett ennyi idősen?
2011. aug. 23. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen, de nálunk szerencsére a születése utáni második napon megcsinálták, így nem kellett vissza menni.
2011. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is kötelező volt. A dokinéni adott beutalót és azzal kellett visszamennünk.
2011. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
igen ezek kötelezőek.Koponya,has ultrahang,valamint a csípőszűrés,és az audiológia.De mikor megy szülés után hozzátok a gyerekorvos,vagy ti mentek hozzá,akkor fog adni beutalókat.Csípőszűrésre 3x kell vinni.
2011. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok ilyenről, másfél éves a gyerkőc. Csípő UH sem volt, hanem röntgen, az is csak egyszer.
2011. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2008-as gyerekemnél még nem volt kötelező, 2010-esnél már igen.
2011. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
2009-ben született a fiam, neki is meg kellett csinálni.
2011. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

2008-as születésű lányomnál nálunk kötelező volt..először mentünk koponya uh-ra,majd csípő uh-ra és végül halásvizsgálatra...ezt mind 1 hónapon belül..

de a csípő uh. csak akkor kötelező hogyha valakinek a családban volt esetleg csípőficama,vagy bármi baj a csípőjével..

2011. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 17 hónapos de nem kellett vinni koponya meg hasi uh.-ra.Csípő vizsgálaton voltunk ott csináltak uh.-ot.
2011. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4 hónapos a k8slányom. de se koponya se hasi ultrahangra nem küldtek minket.

csipőn voltunk.

2011. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23 hónapos lesz a kisfiam, és nálunk is kellett menni, 6 hetes korában. Voltunk koponya- és hasi uh-n (egy alkalom volt az egész), és kellett menni csípőszűrésre is, ahol szintén uh-t csináltak. Majd akkor vissza kellett menni orthopédiára megint, amikor elindult önállóan, de akkor már csak megvizsgálták, nem volt uh.
2011. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!