Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabi kivétele gyed után - 8...

Szabi kivétele gyed után - 8 óra/6 óra munka kérdés?

Figyelt kérdés
Gyedről megyek szabira, majd dolgozni. Korábban 8 órában dolgoztam, de most 6 órában visszavesznek. Hogyan kell kivenni a szabit? Illetve hogyan adják ki? 8 órában? Akkor le kell mondani a gyest, majd mikortól dolgozok, akkora meg vissza kell igényelni? Mert ugye a 6 órás munka mellett járhat a gyes. Vagy van olyan, hogy 6 órában adják ki a szabikat? Akkor több nap lesz? Hiszen az 8 órás szabi volt. A bölcsibe már kell vinni a gyes lemondót az első nap, ha 8 órába megyek vissza. De akkor még csak a szabimat töltöm, akkor is kell lemondó? Nem értem....
2011. aug. 31. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

szia

a szabit 8 órás munkaviszonyban adják ki, mert úgy mentél el szülni. Ha a szabi lejár, kéred a gyest és a 6 órás munkaidőt.

Nekem pont ma mondta a személyügyis.

2011. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért kell gyes lemondó, ha nem is voltál még gyesen, csak gyeden? Annak a lemondóját bemutatod, meg gondolom, kell egy munkáltatói, hogy ilyen és ilyen dátumtól (a szabid kezdő napja) munkába állsz. Ha kéri ezt a bölcsi, akkor arra figyelj, hogy ne írják rá, hogy a munkavégzés 6 órás lesz (ha még nem tudják, nem kell nekik feltétlen megmondani). Lehet, hogy nálatok normálisak, csak azért írom, mert nálunk lecsapnak az ilyenekre, és cseszegetnek, hogy miért nem mész korábban a gyerekért stb., ha egyszer nem 8 órában dolgozol.

A szabid alatt nem kaphatsz gyest, amikor már tényleg dolgozni fogsz, akkor igényelheted azt is.

A szabid alatt meg a 8 órás béredet kapod. Gondolom, a 6 órás munkához módosítjátok a munkaszerződést, annál figyelj a dátumokra, nehogy a szabid alatt is ez vonatkozzon már rád, mert akkor 6 órás bérrel fognak fizetni.

2011. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!