Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell mindent becézni?

Miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés
Ebben a témakörben rengeteg olyat olvasok, hogy mindent becéznek a kérdezők/válaszolók. Lehet, hogy én vagyok a bolond, de nekem elég furcsa, hogy minden egyes kérdésnél ilyeneket olvasni, hogy például ciciztetni, mensi, hós... A "kedvencem" az volt, mikor az egyik anyuka a császármetsét csaszizta. (Nincs gyerekem, de nem hiszem, hogy annyira jó élmény lehet egy császármetszés, hogy becézni kelljen XP) Félreértés ne essék, nem bántásból mondom, de nekem valahogy furcsa, hogy felnőtt emberek miért mensit írnak menstruáció helyett és hasonlók. Nekem ezek a szavak nem kínosak, de nem is a szívem csücskei, hogy becézgessem.
2011. aug. 31. 19:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsák hogy itt így írni, sokszor alig lehet érteni, persze kikövetkeztetem. Persze én is beszélek néha igy, láb =lábi-lábi, nyak =nyaki, de csak ha jókedvem van.
2011. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan ilyen kérdés volt már. Ennek több oka van, nem lehet egyedül a kismamák "elbutulására" fogni.

Először is, ilyen a nyelv. A húszas években kezdődött, akkor lett a cigarettából cigi, a csokoládéból csoki, a mozgóképszínházból pedig mozi. Ezeken ma már nem ütközik meg senki.

Másodszor azért, mert az ember írva gyakran rövidít. Én magam úgy jegyzeteltem gimiben, hogy rajtam kívül senki sem értette. :) Az internetes nyelvet "a beszélt nyelv írott változata"-ként tartja számon a nyelvészet, ami azt jelenti, hogy az ember sokkal kevésbé igényes ilyenkor a megfogalmazásra, mintha mondjuk esszét írna. A csaszi sokkal rövidebben leírható, mint a császármetszés. Hogy aztán ezek később mennyire szivárognak át a köznyelvebe, és ez mennyire jó, arról persze lehet vitatkozni.

Harmadszor meg: mindenki annyit rövidít, amennyi neki belefér. Az én kisfiam pl. szopizott és nem szopott, mert az nekem furán hangzik, másban nem szoktam rövidíten, nem írom, hogy tejci (az még hosszabb is, mint a tej), meg fürcsi és társai. Vacsi mondjuk van, de ez már senkit nem zavar. Viszont nem zavar, hogy ki hogy beszél.

Egy szón húztam fel magam ma szörnyen, de nem szóltam be rá, mert előttem megtették: ez az "abi" az abortuszra. Ez valami szörnyű.


Bocs a hosszú eszmefuttatásért, előtört a magyar szakos múltam. :)

2011. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én a vaterán akadtam ki, amikor olyanokat olvastam, hogy kantis fari...

Vagy valami műszaki cikknek a garija már lejárt.

2011. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nálam a tejci ver ki a biztosítékot. A tejcsi még oké, de a becézést miért kell még becézni?

Meg mondjuk nekem ilyen a pocaklakó. Nekem annyira elcsépelt,hogy feláll a hátamon a szőr,ha meghallom.

De hát mások vagyunk. Én most várom az elsőt, de már most nem engedem,hogy bárki túlbecézzen nálunk bármit is. A gyerek megérti,hogy tej. Nem akarom,hogy tejcinek szokja meg.

2011. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Hát igen, a Vaterán vannak csemegék, a legjobb a szexy rucy három hónaposnak, bár ezzel már ugye más probléma is van...

2011. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít, főleg a tápi. (tápszer) Nem tudom miért, de ez annyira irritál, hogy csak na. :D
2011. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

19:28

A kantis fari az szép. XD Megmondom őszintén, el kellett gondolkodnom, hogy mint jelent, de megvan, kantáros farmer, igaz?

2011. aug. 31. 19:34
 8/20 anonim ***** válasza:

"szexy rucy három hónaposnak"


Ó, te jó ég!!!!!! :-DD

2011. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
tápi? nagyon gáz
2011. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mi gyerekként tejet tejcinek mondtuk, én a tejcsin "akadtam" fenn, az volt furcsa.

Ma már a gyerekeimnek nem becézem, tejnek hívom, de most kimondva még mindig fura a tejcsi :)

2011. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!