Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha a...

Mit gondolsz arról, ha a szülők naponta leellenőrzik a gyerek házi feladatát, ha már nagy?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz róluk? Szerinted ez helyes?


Van a szülőknek energiájuk (idejük is nagyjából) rá.


Most 5-esek az ikreim. Nem tervezek ezzel felhagyni. Túl nagy a szigor? A tolltartójukat/táskájukat is minden nap rendbe tetetjük velük. Nem nyomasztja ez őket, még (?).


Elsősorban anyák és normális, nem a lusta/hanyag diákok véleményére lennék kíváncsi.


Köszönöm előre is!


2011. szept. 5. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
5.esen még nem nagyon,nincs gond ezzel szerintem
2011. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
*nagyok
2011. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ártani nem ártasz vele, legalább elmondhatod hogy te foglalkozol is velük, és próbálod nevelni.
2011. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általános iskolában ez még teljesen normális és erre szükség is van.

Presze nem terror jelleggel,hanem inkább együttműködve velük.

Ha a szülő figyel ezekre a dolgokra akkor szerintem a gyerekek jobban tanul(hat)nak,persze azért egyéni képességektől is függően.


A házi felaldatot meg kell írni, és be kell pakolni másnapra.


Ha ez megvan, akkor rendben van,lehet mással foglalkozni.


Én egyetértek, nem hagynék fel egy jó darabig.

Általánosban biztosan nem.

2011. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Még középiskolás korukban is rá figyeltem,hogy kész-e a házifeladatuk,és bepakolták-e a táskájukat. Legfeljebb nem mindennap.
2011. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Lehet, hogy már nem kellene. Önállóság. Rá kellene neki jönni arra, hogy valamit saját magáért csináljon. Ne azért mert Te leellenőrzöd. pl.: mi van ha elfelejt házit írni? nem rakja rendbe a cuccait? ezek mind olyan szituk, amiket meg kell tanulni kezelni. Nem tudom érted-e, értitek-e mire gondolok.
2011. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tök jó :)

Én imádtam, hogy Anyu kikérdezte a leckét, felmondhattam a megtanultakat és ha kellett, segített. Ez általánosban végig így volt, gimiben persze már csak akkor, ha én akartam. Mikor érettségire készültem, akkor is sok tételt, amit nehéznek találtam, felmondtam neki :)

Én is úgy tervezem, hogy majd együtt tanulok a gyermekeimmel (még csak 1,5 éves a másik a pocakban még) én ezt fontosnak tartom. Persze nem akarom majd rájuk erőszakolni magam, meglátjuk, mi lesz az igényük :)

Ez nem szigor, ez egyszerűen "csak" törődés a saját gyermekeiddel, ami mondjuk 10 évvel ezelőtt még normális volt, ma már a "rohanó világban" ritka.

2011. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Szerintem jó dolog ha egy szülőnek 5-ben is még van erre energiája.Szerintem sokkal jobb dolog az ha kis időt rászánsz a gyerekkel a feladatra mint hogy az órán döbben rá arra hogy tök rossz leckét csinált és egy mukkot nem ért az egészből.Főleg mivel felsőben már gyakran előfordulnak a házi anyagából irt röpdogák.A táska rendbetétele is nagyszerű dolog nekem már számtalanszor került elő több hónapos zöldülő szendvics a cuccaim közül.:)

13/L

2011. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek zöld kéz.


Utolsó: értem. Persze már nem úgy ellenőzöm a házit, mint 2. osztályban, de átnézem (velük együtt, egy asztalnál).


Csak féltem őket itt a kamaszkor határán, mert az osztálytásak közül nagyon kevés, akik tanulnak is.


Trendi nem elolvasni a kötelezőt, utálni a tesit, és inaktívnak lenni tánc- és dráma órán.

2011. szept. 5. 15:41
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ben mindenképpen. Szerintem most ez amúgy is nagy váltás nekik. Aztán meg még kamaszodni is kezdenek. A lényeg az ellenőrzés és nem a megcsinálás. Szerintem majd úgy hatodik vége felé (inkább hetedik) lehet egyre jobban az önállóságra hagyni. Ezalatt azt értem, hogy egyre kevesebbszer ellenőrizni, esetleg csak szóban rákérdezni. De amint hiány mutatkozni visszatérni, és így szépen lassan leállni vele (gyerekfüggő nagyon). Remélem érthető voltam. (tanító néni)
2011. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!