Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásolja e a Tgyás-om és...

Befolyásolja e a Tgyás-om és a Gyedem összegét, ha júli.4 óta veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés

Hogy törénik ezek számítása?

Szülésem várható ideje: 2012 02. 23.


2011. szept. 6. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

szerintem igen, mert a szülést megelőző év a számítás alapja tehát az idei...

De ne bánd, a gyerek legyen jól, az a lényeg, a gyed úgyis maximálva van a tgyás meg az előző évi fizud 70%-a ha még úgy van, hívd fel az Államkincstárt vagy régebben MÁK-nak hívták

2011. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is TGYÁS és a GYED ügyben az OEP az illetékes. Legalábbis a legtöbb esetben. A táppénz pedig nem befolyásolja a GYEDed összegét, mert egy ellátás nem lehet másik ellátás alapja. Tehát a többi összeget veszik figyelembe, azt amikor még dolgoztál. Persze ha megvan a megfelelő munkanapok száma.
2011. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem befolyásolja, hogy táppénzen voltál.Azt az időszakot veszik figyelembe a számításoknál, amikor aktív dolgozó voltál.
2011. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddígi válaszokat!

Még azt szeretném kérdezni, hogy ha nincs meg a 2011. éveben 180 napom, akkor hogy számolják ki és kb. úgy mennyi lenne a Tgyás és a Gyedem összege?

2011. szept. 7. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért nincsen 180 bérezett napod 2011-ben, mert táppénzen voltál, akkor az ellátások alapja az a jövedelem lesz, ami alapján a táppénzt megállapították (vagyis esetedben a 2010-es jövedelem).

A tgyás pedig 180 bérezett nap híján maximálva lesz, annyi lesz a maximuma, mint a gyednek, 109200 bruttó.

2011. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek!

Szerintem olvastam már tőled ugyanezt a "hibát": "Államkincstárt vagy régebben MÁK-nak hívták"


Magyar Államkincstár=MÁK (M-agyar Á-llam K-incstár)

2011. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg befolyásolja
2011. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

nem, nem befolyásolja.

Mivel július 4 óta van táppénzen, így 2011-ben van 184 bérezett napja. Így a majdani ellátások összegét ki lehet számítani, az egész éves jövedelemét (januártól július 4-ig) 184-el fogják osztani, hogy megkapják a naptűári napi átlagkeresetet - abszolút nem oszt nem szoroz a táppénz.


Ha mégsem lenne meg ez a 184 bérezett nap, úgy kizárólag annyiban befolyásolja az ellátásokat, hogy ha a kérdező 156 ezer ft bruttónál többet keresett havonta, úgy a tgyása kevesebb lesz, hiszen lesz maximuma.


Viszont a gyed összegét semmilyen formában nem befolyásolja, hiszen a hatályos jogszabály kimondja, hogy ha valakinek azért nem volt 180 bérezett napja, mert táppénzben részesült, úgy az ellátások alapját az előző ellátás (jelen esetben a táppénz) alapját képező jövedelem figyelembevételével kell megállapítani (a kérdező esetében ez a szóbajöhető jövedelem a 2010-es évi bruttó keresete).


Így láthatod, hogy nincsen igazad, de ha ezt meg tudod cáfolni, tedd meg.

2011. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

Ha már nem megyek vissza dolgozni , akkor sajnos nem lesz meg a 180 napom, mert már júli. 4 elött is voltam 25 napot táppénzen inszemináció és nőgyőgyászati műtét miatt. Végül is, ha a 2010-es jövedelmemet nézik, az se lesz rossz!

2011. szept. 11. 11:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem befolyásolta, méghozzá úgy, hogy max. tgyást kaptam.

2009.január elején született a fiam, 8 nap híján nem volt meg előző évben a 180 bérezett nap, mert táppénzen voltam, mint te.

Nem a 2007-es évet nézték, hanem a 2008-ast.

Br. bérem 220 e ft, így elég sokat buktam 5 hónap tgyás alatt. A gyedem max. volt.

2011. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!