Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség nélküli anyukák,...

Segítség nélküli anyukák, hogy boldogultok otthon egyedül? Hogy zajlik a napotok? Hogyan főztök, és mikor, minden nap?

Figyelt kérdés
Segítség nélkülire értem (pl: a nagyszülők, rokonok, barátok segítségét)
2011. szept. 8. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A férjem sokat dolgozik,anyukámék messze laknak.Igyekeszem két napra főzni legalább.Ezt általában akkor csinálom mikor alszik a fiam.A szobát akkor is takarítgatom,mikor ébren van,mert ott játszik,és van amiben szívesen segít(adogatja a ruhákat teregetésnél)De a nagyobb takarítást hétvégén intézem,amikor a férjem is itthon van.De sok mindent meg tudok csinálni mikor alszik.Simán alszik két órát,de van,hogy hármat is.
2011. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Agena válasza:
68%

Szia,

4 hónapos kisbaba anyukája vagyok,csak akkor tudok csinálni itthon bármit ha alszik.Előttem szólóhoz hasonlóan próbálok én is 2 napra főzni, a maradékot lefagyasztani(ha olyan a kaja) és máskor elővenni.Takarítani akkor tudok ha éppen eljátszik magában,vagy apuci itthon van.Próbálok mindent délelőtt megcsinálni,hogy a délután csak a gyerkőcé és a családé legyen,persze ez nem mindig sikerül.Kitartás.

2011. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

6 hónapos a kislányom.

Reggel kelés, reggeli, játék.

Utána beteszem az etetőszékbe, és elmosogatom az előző napi adagot. Megint játék, aztán beteszem a hintába, én felporszívózok, felmosok.

A délelőtti alvása alatt vagy netezek, olvasok, vagy nekiállok főzni. De legtöbbször akkor főzök, ha ébren van. Addig leteszem a szőnyegre.

Délelőtti alvás után megyünk csavarogni: vásárlás, posta, ilyenek.

Aztán hazajövünk, ebédel, játszunk kicsit, és megint alszik egyet. Olyankor megint netezek, olvasok, filmet nézek.

5 körül jön a férjem, olyankor uzsonnázik a lányom, aztán együtt kimegyünk sétálni, vagy ha rossz idő van, akkor plázába.

7-kor fürdés, vacsi, alvás.

A mosást akármikor el tudom intézni. Teregetni meg úgy szoktam, hogy kiviszem a teraszra a bébit, és beleteszem a hintába. Közben ha elunja, adok neki pl. ruhacsipeszt, azt szereti. :)

Szerencsére elég önálló a kicsikém, nem igényli, hogy egész nap szórakoztassam. Mondjuk ablakot pucolni nem állok neki, mert tuti elkezd unatkozni, azt meg nem szeretem abbahagyni. Meg még a fürdő takarítás olyan, hogy azt az alvás időre teszem, vagy hétvégére, amikor a férjem is itthon van. Mert oda azért nem cipelem be magammal.

Minden nap főzök, de ha több sikerül, akkor csak minden másnap. Meg mindegy, mikorra van kész, mert mindig a következő napra főzök, hogy a férjem el tudja vinni melóba.

2011. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
2 hetes babával vagyok itthon (Bp-en). Általában 2 naponta főzök, a férjem bevásárol munkából jövet, de van úgy hogy én megyek el, amikor a pici alszik (de párom itthon van). Szinte mindent akkor csinálok amikor alszik. Anyósékra nem lehet számítani (nem is akarom hogy bármibe is segítsenek!), barátok itt nekem nincsenek, anyukámék pedig Balatonon laknak és csak hétvégén tudunk lejárni hozzájuk. Eddig minden jól megy. :) Ja és van még egy kutyánk is akit ugye le kell vinni 1 nap 3x legalább...
2011. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

itt vannak a nagyszülők, de csak olyankor veszem őket igénybe, ha hivatalos dolgokat intézek, vagy pl. savanyúságot főyök be télire. Vagy a múltkorában azért hívtam a nagyit vigyázni rá, mert nagyon meleg volt, én terhes vagyok és nem mertem a gyerekkel ketten elindulni a piacra.


A rutin a következő: reggel apa 7 körül kel, megy dolgozni. Mi a kicsivel 9-kor kelünk (mostanában 8-8.30 körül). Kómáskodás az ágyban 10-ig, reggeli, akkor rendet rakok, esetleg mosok (tökmindegy, mikor mosok, mert teregetni is tudok a kicsitől nyugodtan), összeszedem, ami még szétvan. A mosogatógép mosogat. 10.30 körül kezdek ebédet főzni, ha nem maradt előző napról, hogy mire a kicsi lefekszik, legyen kész. Alkalmanként a férjem a munkásait is hazahozza ebédelni. Míg a fiam alszik, eszek, netezek, dolgozok vagy rendezek, házimunkát végzek vagy garázst takarítok, stb. Ha 16 óra után felkelt, megint eszik, utána játszik, és végzem tovább a dolgom. Ha nem megyünk a városba, akkor az udvaron játszik, addig is tudok kint dolgozni, rendezni. Este vacsi, fürdés, tejecske és alvás, közben apa hazajön, ő is vacsizik, meetingelünk a céges dolgokat illetően (vállalkozó), pipáljuk a To do listát, hogy milyen dolgaink vannak másnapra. 12 körül fekszünk.

Takarítás pénteken, szobat délelőtt főzök vasárnapra, délután egész programos babaúszás, vasárnap délelőtt templom, délután ők pihennek, én ismét rendezek stb.

2011. szept. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ja: nagybevásárlás multiban kocsival, férjemmel, piacolni a kicsivel ketten szoktunk, kenyeret, tejet veszünk a sarki boltban. Ha a párom későn jön haza, de a multi még nyitva, telefonnal a fülén bevásárol egyedül, én itthonról sorolom, hogy mit kell venni. Általában hetente-kéthetente tartunk nagybevásárlást.

Előző voltam, 1 gyerekes (19 hónapos), 25 hetes km

2011. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a az általános.

Gyerekkel bárhova el lehet menn pl vásárolni, főzni sem tart órák hosszat.

Nekem volt, hogy akonyhában fiygelt a hordozóban, amíg főztem, ha nem akart aludni.

emellett hoztam, vittem nagyot suliba, úszni...

2011. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Elsőnek: Neked mennyi idős a gyereked,mert nem írtad? :)

Az az igazság hogy nekem már 15 hónapos a kislányom, és nemigen találok szabadidőt, jó most aludt el,így ráérek,de megyek is felmosni, fürdőt takarítani(amíg alszik)

Néha úgy érzem én kevés vagyok :S

A férjem azt mondja hogy én csak "sírok" mikor jó dolgom van, mert alapvetően megvan mindenünk.

Viszont irigylem azokat akinek ott van a mama minden nap (főz!), vagy ha engem már kiborít a gyerek akkor figyel rá. (nálunk a mamák nincsenek messze,de dolgoznak minden nap)

Néha úgy érzem az én lányom kevesebbet tud mint a másiké, tudom hülyeség hasonlítgatni, mert minden gyerek más, de ilyenkor forr bennem hogy "bezzeg a másiknak otthon van egész nap a mama, így könnyű!"

Ez normális? Másban nem fogalmazódnak meg ilyen kérdések? Vagy én vagyok csak ilyen gyagya? :)

2011. szept. 8. 12:20
 9/15 A kérdező kommentje:
Amég "kicsi" volt,nekem sem volt vele túl sok gondom, de most hogy már megy... Úgy sajnálom mikor főzök és tiszta ragacs a kezem,és hozza oda nekem a kis könyveit, meg a játékait hogy játsszak vele,de nem tudok mert főznöm kell. És akkor elhajtom, hogy csináljon mást, de megszakad a szívem :(
2011. szept. 8. 12:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a fiam 20 hónapos.

nyár elejétől bölcsis, mert vissza kellett mennem dolgozni. így hétköznap 7-kor keltem, reggeli, öltözés, peluscsere, smink, kinek mi. fél 9-re ő a bölcsiben, én 9-re melóban vagyok. ha szükséges, menet közben be tudok ugrani boltba is. délután 3-ig dolgozom, utána megyek érte. otthon ebédelek, ő addig uzsizik, elszöszmötöl a konyhában, én elmosogatok, felrakom a másnapi kaját, általában segít is pl. krumplit mosni, vagy turmixgép gombját nyomja, ilyesmi). amíg a kaja fő, felporszívózunk (ő szedi fel a futószőnyegeket, elpakolja az útból amiket szétszórt, nyitja az ajtókat stb., tehát segít), majd ő becsücsül a hitájába, én pedig felmosok. ezután kb. fél 7-ig játszunk, mesekönyvet nézünk, néha elmegyünk sétálni is, ha olyan az idő. fél 7 körül hazaér apa, együtt vacsoráznak, addig nekem van egy szabad félórám, pl. fürödni, hajat mosni, ezt hívom napi wellnessnek. ha végeztek, viszem a fiamat fürdeni, amíg ő lubickol kikészítek mindent másnapra (ruhák, cipők, táskám bepakolva, hogy csak fel kelljen kapni). fürdés után még egy kis mesekönyvezés és villanyoltás legkésőbb fél 9-kor. én még ezután szoktam nagyjából rendet rakni, konyhában elpakolni, elmosogatni, netezni, olvasni, tv-zni, de általában fél 11-re én is kidőlök.

ablakmosás, fürdőtakarítás, és egyéb nagyobb munkába csak hétvégén fogok bele, amikor több időm van. de igazából mindent a kicsivel csinálok (vagy amíg alszik), mert az apja éjjel-nappal dolgozik szinte:(

2011. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!