Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hálózsák vagy takaró?

Most akkor hálózsák vagy takaró?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, már vásárolgatunk.

Sok helyen olvasom,hogy ágynemű felesleges! A hálózsákról olvastam,hogy azért nem praktikus,mert macerás éjjel kihámozni a gyereket,ha tisztába kell tenni, de a takaróról meg azt írják,hogy magára ránthatja vagy éppen lerúghatja stb.

Ti mit használtok?


2011. szept. 10. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vastag rugit :))

szerintem mindegy, h melyiket használod, ha melege van úgyis lerúgja magáról vagy felébred, h melege van, ha fázik, akkor is szólni fog, már piciként is - megfázni nem fog attól, h lerúgja magáról a takarót (legalábbis az én két gyerekem nem fázott meg). Ágynemű tényleg felesleges az elején, takaróból,plédből sem jó vastagot venni, mert az is kényelmetlen lehet neki (nehéz).

2011. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg babám nem nagyon mozgolódott (ez kb 2 hónap volt), addig teljesen elég volt a takaró.Onnantól én hálózsákot használok, mert azt tudom, hogy egész éjjel rajta van.Forog, vergődik, lehúzza a takarót.

Nekem szerencsém volt, mert 2 hónaposan már nagyon keveset kelt éjjel, de amikor kelt is nem csináltam problémát a dologból.Nekünk 3 fajta van, és mindegyiket ha kicibzároztam, vagy kigomboltam akkor simán a feneke alá tudtam rakni egy textilpelust, hogy ne legyen koszos.Ha meg baleset volt, akkor levettem róla és kaptam elő a másikat.Én csak ajánlani tudom, mert így én nem aggódok éjszaka, hogy nincs rajta takaró és megfázik! :)

8 hónapos kislányos anyuka

2011. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg pici volt, addig mi is takarót használtunk, nem mozgott még úgy, hogy kibújjon alóla és az éjszakai tisztába tevés miatt valóban egyszerűbb volt, mint a hálózsák. Viszont kb. 3 hónapos kora óta már nem kell éjszaka tisztába tenni, és kb. akkor kezdett el nagyon mocorogni is, így azóta csak és kizárólag hálózsákot használunk. Így nyugodtan alszom, mert tudom, hogy a dereka védve van! 10 hónapos Picilány anyukája
2011. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, csatlakozom az előttem szólókhoz!

Kb. 2-3 hónapos koráig csak takaró, amíg amúgy is úgy aludt, ahogy letettem. Mikor forgolózni kezdett, akkortól hálózsák, hogy ne tudjon kitakarózni. Én is írtam már, hogy felesleges volt az ágynemű.

2011. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom mozdulatlanul hason alszik neki jó a takaró, alig használtam vele hálózsákot, ő tényleg leteszem és csak a fejét forgatja, 8hónapos.

A fiam azonban, ajjjaj, még álmában se marad nyugton, neki kell a hálózsák az első perctől kezdve.

És nem macerásabb abból elővenni pelenkázáshoz öltöztetéshez, mint némely rugiból. Ha olyan fazont veszel ami vállon patentos és elöl cipis 2mozdulattal szabadon is van a bébi, és nem aggódsz azon, hogy fázik aláevickél...

2011. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiam állandóan mocorgott, lerúgta magáról a takarót. Hálózsákban aludt. Nagyon praktikus patentjai voltak a picinek. A nagyobb meg már cipzáros volt. Ha keltem szoptatni mindig benne hagytam, mert a szobájában hideg volt. Nem szeret melegben aludni. Éjjel úgyis csak akkor kell tisztába tenni, ha bekakilt, vagy kifolyt a pisi. Ez az első pár hét.
2011. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak hálózsákot tudunk használni, mert lányom az elejétől fogva nagyon mocorog, és leszedi a takarót is magáról. Az elején próbáltam takaróval takargatni, de egyszer arra keltem fel, hogy a fejére rántotta a takarót, majd szívbajt kaptam.

Nekem nem macerás kiszedni a hálózsákból, ha pelusozni kell. Patentos és cipzáros hálózsákunk is van, könnyű kezelni, használni őket és legalább tuti be van bugyolálva és nem rántja magára vagy le magáról.

2011. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne macerás éjjel a hálózsák? Ezt nem értem...

Ikeás 2,5 togos hálózsákot használtunk téli születésű babánknak. Sosem kellett félnem, hopgy fázik, hiszen nem tudott kitakarózni, ez a jóféle hálózsák tényleg meleg, de nem izzasztós.. érted, mint a jobb felnőtt kirándulós hálózsákok :)

Alulról lehet kicipzárazni, tehát egyáltalán nem macerásabb, mint egy rugdalózó!

Én szívből ajánlom! Megéri jó hálózsákot venni, vastagabbat, vékonyabbat -a alkás hőmérsékletétől függ, nekünk tavasszal és ősszel 2 is van, mikor mennyire van hideg éjjel, azt adom rá, ja és már másfél éves :) Kényelmes is Neki! :)

Takarót nem adnék, mocorog, bejárja az egész ágyat, a zsákot nem tudja magára húzni, nem szorul anyakára, ahogy forog, tekereg...

2011. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos lányomra mióta megszületett mindig hálózsákot adok,mindig az évszaknak megfelelőt...

nem értem miért lenne macerás,csak egy zippzárt kell lehúzni :)

2011. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hálózsákot használnak a gyerekek. A 3.5 éves még éjjel is abban van, hogy ne fázzon. Nappal takarózik, de akkor rövid ideig alszik, és akkor is kitakarózik, fázik.

A pici meg még pláne zsákozik.


Nem értem miért lenne macerás? Éjjel, ha megébred enni, úgyis felébred, nem zavar az senkit ha lehúzod a zsák cipzárját és kiveszed belőle a gyereket. Azért meg nem kell éjjel felvenni, hogy csak tisztába tedd, miközben alszik. Na, remélem érted:)

2011. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!