Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért furcsállják az emberek,...

Miért furcsállják az emberek, hogy az én gyerekeim iskolaidőben (H-CS) 8 órakor már ágyban vannak?

Figyelt kérdés
Hétvégén is max. 9-ig lehetnek fent. Gyermekeim 9 és 4 évesek.
2011. szept. 18. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miert csodalkoznak. A Te gyerekeid normalis idoben mennek aludni, kipihenik magukat. Enyem meg 12 evesen is mar 8-kor aludt. Nem kellett zavarni az agyba, ment magatol. Biztos egeszsegesek, sokat mozognak, kifaradnak. Ne torodj masokkal, hogy mit mondanak.
2011. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak irigykednek. :o)

Te csinálod jól!

Nálunk fél 9-9 között fekszenek, de még délután alszanak, ovisok, szintén 8-ra járnak, de iskolás korukra nálunk is így lesz, ott már teljesíteni is kell!

2011. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 ava87 ***** válasza:
100%

Nem tudom, szerintem ebben semmi furcsa nincs. Amikor én gyerek voltam, akkor is így volt szokás, 8-kor ágyba kellett menni.

A fiam is majdnem 4 éves, 8-kor van a lefekvés hétköznap. Az nem baj, ha nem alszik el rögtön, de 8 után már csendben az ágyban kell lenni, nem pörögni, így jobban ráhangolódik az alvásra.

2011. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Itt a környéken van több olyan gyerek, hogy még fél nyolckor vígan biciklizik, anyuka még pletyizik egy sort mi max fél hétig vagyunk kint és már elég hűvös is van ilyenkor.

Többször megjegyezték ár xy-nék a tyúkokkal fekszenek. De hozzáteszem nyáron nem így volt, akkor mi is sokáig kint voltunk.

2011. szept. 18. 14:26
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen rendben levő dolognak tartom hogy 8-kor már ágyba vannak. Ez nálunk sem lesz másképpen, (kislányom még csak 1,5 éves) ha eljön az ovis, iskolás idő. Csak nézek bután amikor a szomszédban még este 10-kor nem hogy ágyban de még otthon sincsenek a gyerekek.
2011. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Én meg azt furcsállom, hogy sokan este 9, sőt 10 körül fektetik le a gyereküket!

Nálunk fél9-kor van villanyoltás, max. 9-kor már alszanak, mint a bunda.

Pár hónap múlva megyek vissza melózni, akkor majd kicsit előrébb hozzuk a dolgot, mert reggel korábban kell majd kelniük, mint most :(

2011. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Van aki így csinálja, más meg máshogyan. Ha nektek ez így jó, akkor nincs benne semmi kivetnivaló. Ha a másik meg még esetleg később fekteti le a gyerekét, mert mondjuk, kevesebb az alvásigénye (gondolom, nem tudod ezt, hogy más gyerekének mennyi kell), akkor sincs semmi gond. mindenki kialakít egy rendszert, mai neki és a gyerekeinek megfelelő. Az, hogy "megszólnak", nem helyes, de te meg épp a mások módszerét kritizálod...

Igaz, az én 3 nagy gyerekem már kamasz, de ők pici koruktól 9 körül aludtak el... ha letettem volna őket 8-kor, mint ahogy sokan helyesnek tartják, csak sírás lett volna a vége. Amikor meg iskolásak lettek, éppen 3 éve, hogy már délután sem igényelték az alvást. Délután volt egy csendes fél óra, de aludni csak ritkán aludtak.. De éjjel jól aludtak, maguktól ébredtek reggel, ami ugye azt jelenti, kipihenték magukat. Az iskolában jól teljesítettek, a "késői" elalvás láthatóan nem okozott náluk semmi gondot.. Nyugodtan beszélhetek múltidőben, mert már mind kamasz, sőt a legidősebb már elmúlt 19 éves is.

Szóval: mindenki vegye figyelembe a gyereke igényeit és aszerint ossza be a napirendet.

2011. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 alaszka ***** válasza:
82%
Hát...nem furcsállom, csak irigykedek! Az én lányom két éves kora óta egyre később hajlandó aludni, pedig eleinte ő is a 8-9-re volt szoktatva. Az oviban is sokszor nem alszik el, csak nézelődik, és itthon 10 óránál hamarabb nem álmos. Fél 8-kor van a fürdetés, mert van egy 3 hónapos is, aztán mese egy fél órát, de őt ilyenkor kezdjük altatni....egyszerűen nem alszik el...így már fél 10 előtt nem is próbálkozunk. Ő egy örökmozgó, nem tudok mit csinálni. Ja, csecsemőnek is alig aludt nappal, és a testvére most ugyanilyen. Erőszakkal nem lehet elaltatni egy gyereket sem.
2011. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:27


Ne érts félre nem akarok kritizálni senkit, mindenkinek szíve joga úgy nevelni és fektetni ahogy akarja!!!!


Csak kíváncsi voltam hogy tényleg én fektetem hamar a gyerekeket?


Mert sokszor úgy néznek rám, mintha egy másik bolygóról jöttem volna mikor szólok a gyerekeknek hogy mehetünk befele.

Ennyi.

2011. szept. 18. 15:08
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Én 7-kor fürdetek, utána alvás van. De én is csodálkozom, hogy mikor jövök haza a busszal, 7-re érek haza, még kint bicikliznek....

Mi 6-kor vacsizunk, 7-kor fürdés van, a kicsi már fél 8-8-kor alszik, a nagy 9 körül.

2011. szept. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!