Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a munkáltatóm...

Mit tehetek ha a munkáltatóm táppénzre akar küldeni a terhességem miatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok veszélyeztetett és nyugodtan dolgozhatnék. Viszont ahogy szóltam, hogy babát várok azóta el akarnak küldeni. De még 6 hónapig csak a fizu 60%-a nagyon karcsú lenne. Ráadásul ha most elmegyek táppénzre a 180 napom sem lesz meg, mert gyed után vagyok és emiatt nem a valós fizetésem, hanem a minimálbér kétszerese után kapnám csak a tgyást és minden mást is. És ez jóval kevesebb lenne. Megtehetik, hogy akaratom ellenére táppénzre kell menjek?
2011. szept. 20. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint nem tehetik meg, sőt ha belegondolsz, az a törvénytelen, hogy egy egészséges ember táppénzen legyen. Ezt hívják táppénzcsalásnak, és mostanában újra keményen büntetik. Persze szerezhetsz a dokitól táppénzes javaslatot is. Az más más kérdés, hogy mik lesznek a következményei, ha akaratuk ellenére maradsz. Valószínűleg nem lesz náluk hosszú távú munkád, amikor visszamész dolgozni.

Jó példa erre egy másik eset: a férjemnek nem engedik igénybe venni a gyerekek után járó 7 nap! pótszabit. Nyilván ki tudná hajtani belőlük, és nagy szükségünk is lenne rá, de ettől igencsak bizonytalanná válna a munkahelye.

Sajnos ez van, nem tudok neked okos tanácsot adni.

2011. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha erőszakoskodnak, akkor pedig mondd meg, h jogi útra megy a téma.
2011. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A jogi út emlegetésével én vigyáznék, a jövőre való tekintettel. Azt már járhatóbb útnak érzem, hogy megbeszéled velük mindazt, amit itt leírtál, hátha legalább azt ki tudod sírni, hogy a 180 napod meglegyen.
2011. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem velük erről, és kihozták, hogy csak 4x15ezer forinttal lesz kevesebb a pénzem... Ami persze hülyeség. Csak a táppénz miatt havi 80ezerrel lenne kevesebb. Amúgy ide már nem akarok majd visszamenni a baba után. Kértem a könnyített munkát, amire elméletileg törvényileg lehetőségem van, de azt mondták nincs ilyen...
2011. szept. 20. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig első. Ha nem akarsz visszamenni hozzájuk a baba után, akkor ne hagyd magad. Így már a jogi útra terelés is működhet. Csak arra figyelj, hogy ne készítsd ki magad, illetve ne hagyd, hogy kikészítsenek idegileg, hiszen az egészségetek fontosabb, mint a pénz.

Sok sikert!

2011. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a könnyített munka miatt akarnak elküldeni. Az én munkahelyemen is ez volt, bár én amúgy is táppénzre akartam menni, csak 2 hetet dolgoztam terhesen, de állandóan húzták a szájukat amiért nekem kellett segíteni cipekedni, ilyesmi. Hiába mondtam, hogy helyette megcsinálom a papírmunkát. Én is csak papíron voltam veszélyeztetett terhes, de ha nem mentem volna táppénzre, akkor tényleg az lettem volna.
2011. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!