Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit írjak a főnökömnek levélbe...

Mit írjak a főnökömnek levélben ha vissza akarok menni a dolgozni a gyed után?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy gyed lemondó nyilatkozatot kell írni, neten vannak fenn minták. Én is egy hete adtam be a munkahelyemen.
2011. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Be tudnál linkelni egy mintát? Már megírtam, csak leellenőrzöm, hogy jól írtam-e mindent.
2011. szept. 20. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Én ezt akarom majd beadni, ajánlva, tértivevénnyel, 60 nappal korábban:


Nyilatkozat



(címzett: A munkáltató neve, címe)



Tárgy: fizetés nélküli szabadság megszüntetése



Alulírott ………………………(név, utána zárójelben pedig a lakcím)a Munka Törvénykönyve138. § (5) bekezdése alapján, ………. napján született ….. gyermekem otthoni gondozásacéljából ……….napjától igénybe vett fizetés nélküli szabadságomat ……………….napján megszüntetem.



Kérem szíves tájékoztatását munkába állásommal kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken:


………



Dátum



aláírás

2011. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pontosan.

[link]

2011. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is ez alapján írtam, mint a második válaszoló, viszont a fizetés nélküli szabadság helyett azt kell írni, hogy a gyermekgondozási díj megszüntetését kéred. Először az első verziót írtam én is, de átíratták, mert nem fizu nélkülin vagy, hanem gyed-en.
2011. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
köszi
2011. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én úgy írtam, hogy : meg szeretném szaktani fizetés nélküli szabadságomat és munkába kívánok állni, illetve a szabadságaimat igénybe szeretném venni

Mivel a kérdező GYED után akar visszamenni dolgozni, így azt már előtte le kell mondani, és a főnöknek a fizu nélküli szabadságosat kell írni.

2011. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De, gyed alatt fizetés nélküli szabadságon vagy. A gyed-et nem a munkáltatódnál kell megszüntetni, hanem akitől kapod (OEP), a munkáltatódnál a fizetés nélküli szabadságot szünteted meg.
2011. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
a munkáltatóm fizette a gyedet, így nekem ezt kellett írnom. de az oepeseknek is ugyanígy kell, hidd el. Fizu nélkülin akkor lehetsz, ha már ténylegesen dolgozol, gyed alatt nem azon vagy.
2011. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Jajj istenem, TGYÁS és GYED idejére fizetés nélküli szabadságot kell igényelni, majd alkalom adtán azt lemondani.
2011. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!