Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik akkor voltak...

Anyukák akik akkor voltak terhesek mikor volt ez a H1N1 mizéria, és be lettek oltva hogy van a gyerek? Kíváncsi vagyok, mert akkor mindent lehetett hallani, hogy beteg lesz a baba, az oltástól.

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem az ment hogy beteg lesz, hanem hogy lehet.

MERT nincs az oltásról semmi de semmi féle ismeret. Ez majd 80 év múlva lesz meg mikor ezek a gyermekek már szinte mind meghaltak és nem volt következménnyel az életükre az oltás.

pl lehet 50 évesen tüdörákot kapnak ez miatt ez is lassan tud kiderülni csak olyan ország jön rá akik nagyon sok kutatást végeznek. vagy pl tini korukban az agyuk nem fog rendesen és éppen csak egy lépésnyit visszamaradottabbak lesznek.

szóval az hamar kiderült hogy a születésre és a magzati korra nincs hatással.

DE egy gyermek gondozásában nem azt kell nézni ami éppen lehetséges hanem azt hogy mi lehetséges akár 40-50év múlva. pl sokan 8 hós babának töltöttkáposztát, vagy egyéb ilyen jó dolgot adnak és hopp nem hányja ki. na de 30 évesen éppen nem tud egy hagymás ételt megemészteni mert bébi korban tönkre tették a gyomrát.


vagy is pl egy ilyen oltást csak olyan rizikóztasson akinek nincs választása. pl 2 másik gyereke van akik megfertözheti stb...

2011. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs semmi! Minden rendben van!
2011. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nagyon ellene voltam az oltásnak, de mivel a munkám miatt napi szinten rengeteg emberrel (férfi-nő-pici baba-óvodás-iskolás-fiatal-öreg-vidéki-pesti) találkoztam. Akkor volt több kismama kórházban és a párom nagyon féltett Engem és a picit! Már napi szinten ment a "vita" ez miatt, végül 2 hét után feladtam és 2009.december 4-én beoltattam magam! Szerencsére a kicsinek sem és nekem sem lett semmi bajunk! Manóm szép, okos, egészséges, kék szemű, szőke hajú, "lukas" arcú, mosolygós, bohóckodós 17 hónapos nagyfiú! :D

2011. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is minden oké!
2011. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nekem van két középiskolás nagy gyerekem is és féltem,hogy ők hazahozhatják a H1N1-et (a fiam suliában volt is megbetegedés)ezért oltattam be magam 17 hetes terhesen.Mind a ketten rendben vagyunk a lányom hét hónapos koráig még csak náthás sem volt és azóta sem beteges.
2011. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

En 2009 oktobereben lettem beoltva, akkor mar a harmadik trimeszterben voltam.

Nincs baja a gyereknek, remelem, hogy nem is lesz.

DE, ami mar biztos: nekem sem lett semmi bajom, ami igen jonak szamit, ugyanis en akkor kulfoldon eltem es korulottunk tombolt a jarvany, kozvetlen kornyezetemben is volt tobb h1n1-es beteg (szomszed, ferjem munkatarsa, baratnom). De sem nekem, sem a magzatnak, sem a nagyobbik gyereknek nem lett baja (2 ev alatt volt o is es beoltattam).

2011. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem vagyok beteges, de beoltottak akkor. Hála Istennek egy egészséges 14 hós kislány anyukája vagyok. Még náthás sem volt.
2011. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is egészséges, hála Istennek.
2011. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, Örülök hogy jól vagytok,és a babák is. Én nem hittem benne hogy baj lehet. Szerintem ennyi erővel az összes oltástól lehetne félni. Én is megkaptam 21hónaposan,és már 1,5éves a kislányom. Makk egészséges,okos,egy örökmozgó,csodaszép tündér! Nem beteges,és még soha nem volt lázas(kopp-kopp-kopp).
2011. szept. 25. 23:19
 10/13 A kérdező kommentje:
21 hetesen,bocs késő van!!!
2011. szept. 25. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!