Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi juttatások szülés...

Terhességi juttatások szülés elött és után. Munkanélküli idején. Kapok e valamilyen címen támogatást?

Figyelt kérdés
Tud valaki abban segitséget nyujtani, hogy most derült ki hogy terhes vagyok(első gyerek) Augusztus eleje óta nincs munkaviszonyom, elötte viszont 15 hónapig volt bejelentett m.helyem. Ha most elmegyek m.nélkülire,akkor ugye max 3 hónapig kapom a m.nélk.segélyt, utána viszont amig meg nem születik a baba, addig semmit? Semmire nem leszek jogosult? És a tb biztositással mi a helyzet? Orvoshoz járhatok majd gondolom,viszont nekem kell befizetni a kb 4500 Ft-ot a tb-re? Köszi
2011. okt. 2. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak gyes és csp fog járni neked a baba születése után.


Addig elmehetsz álláskeresésire, azalatt biztosított vagy, nem kell fizetni a t-t (5100Ft). Ha lejár az álláskeresési, akkor NAV-nál bejelented, hogy magad után kivánod fizetni a TB-t.

2011. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, munkanélküli segély után jogosult lehetsz szociális járadékra, ami havi 27.000 Ft körüli összeg, és az Önkormányzatnál kell igényelned. A GYED-re is jogosult lehetsz, hiszen van valamennyi munkaviszonyod, ezt pontosan nem tudom, de érdemes lenne utána nézned. (Nem biztos, de úgy tudom, hogy a szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 napnak, az pedig neked megvan.) Ha szoc. járadékot kapsz, akkor nem kell külön fizetned a TB-t, mert azt is fizetik. Szülés után pedig kapsz egyszeri anyasági támogatást, GYED-et vagy GYES-t és családi pótlékot.
2011. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megkerestem neked a GYED jogosultság feltételeit, eszerint annyi nap GYED-re vagy jogosult, amennyi biztosított napod volt a szülést megelőző 2 évben, de minimum 365 napnak meg kell lennie. Itt a link, csatolom:

[link]

2011. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves sissy77, a gyedhez a szülést megelőzően 2 éven belül kell 365 napnak lennie, ez igaz, csak kevés. 365 nap, PLUSZ igényléskor is biztosítottnak kell lenni! (vagy a tgyás alatt kell megszűnjön a munkaviszony, de ez ebben az esetben nem lényeges)


És ha nincs munkaviszony, akkor nem biztosított. Kérdező, Álláskeresésivel el lehet érni a biztosítottságot, de ahhoz az kell, hogy jövő április környékétől igényeld, majd ha megszületik a kicsi, akkor mondd le kérd a tgyást, aztán a tgyás után újra igényeld az álláskeresésit, és a támogatás fennállása alatt igényeld a gyedet.

2011. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, én is megnéztem a GYED feltételeit, és azt irták a szülést megelőző 2 évben 180 napon át biztositott.Most akkor nem tudom hogy ez hogy van.

Viszont szerintem az lesz a legkézenfekvöbb, ha megprobálok mondjuk egy mc donaldsban vagy valahol elhelyezkedni,addig is biztositott vagyok, aztán meg majd késöbb elmegyek táppénzre ha addig ki nem rugnak,béár nem tudom,hogyha mondjuk kb 3 hónap mulva(de még probaidö elött) kirugnának,hogy számit e valamit az,hogy már terhes voltam. Ezt az Önkormányzati segélytz meg meg fogom érdeklödni a munkaügyi központban. De igazábol nekem most az lenne a célom,hogy találjak gyorsan egy melot, és ne rakjanak ki 3 honap probaidö alatt, hogy tudjak menni táppénzre aztán meg TGYÁSRa.

2011. okt. 4. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha próbaidő alatt rúgnak ki, akkor semmit nem számít, hogy terhes voltál, mert próbaidő alatt nem él a védettség.

Rosszul tájékozódtál a napokat illetően is, mert 2010. május 1. után megváltozott a szabályozás, azóta nem 180 nap kell, hanem ahogy írtuk, 365.

2011. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 adriennjeni ***** válasza:
szülés előtt 28 nappal kell munkanélkülire menni. én us ebbebben a helyzetben vagyok. Addig magamnak fizetem a Tb-t.
2013. márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!