Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért engedik rendetlenkedni...

Miért engedik rendetlenkedni némely szülők a gyerekeiket, ha bemennek valamilyen üzletbe pl? Meg rosszul "parkolnak".

Figyelt kérdés
Nálam az üzletben nem egyszer fordult elő már, hogy a gyerek szétszedi a berendezést, míg a szülő még csak hátra sem nézve rászól a gyerekre, hogy "Pistike, legyél jó, rendben?", azzal folytatja az áruszemlét. Egyik nap pl épp hogy letöröltem a tükröt, erre egy asszony bevitte az 5-6 éves gyereket a próbafülkébe, a gyerek pedig fél méteres sugarú körben leköpködte a tükröt, kb egy percen át csak köpködte, hallottam... Az anyja meg egy árva szót sem szólt a gyereknek, hogy ne csinálja, mintha nem is látta volna... Olyan is van, hogy a babakocsit betolják az üzletbe, de lehetőleg igy hagyják, hogy ne lehessen tőle közlekedni, se jobbról, se balról nem lehet kikerülni. Néha a kasszához nem tudok visszamenni a kocsitól. Persze nem mindenki csinálja ezt, tisztelet a kivételnek! De néha már enyhén szólva feláll a haj a fejemen meg a szőr a hátamon, amikor kisgyerekkel, vagy babakocsival jön be valaki. Amugy egyáltalán nem esik nehezemre újra letörölni a tükröt ha a kicsik összepacázzák, nem erről van szó. A gyerekek érdeklődőek, esetlenek, ezt értem és nem zavar. Csak azt nem, amikor a szülő tökre hagyja, hogy a gyerek "elvaduljon", nem tesz semmit.
2011. okt. 3. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos amelyik rá sem szól a gyerekre arról ez a véleményem:

Sok a hülye szülő, aki nem tudja megnevelni normálisan a gyerekét, aztán csodálkozik, hogy a gyerek egyre rosszabb lesz.

Sokszor én is frászt kapok némely anyukáktól.

2011. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

... Mer' az a pici szíve minden vágya, hogy egy kezelhetetlen kamasza legyen, aki körberöhögi, és se embernek, se istennek nincs előtte tekintélye....


(Nekem is van kettő, és tanúsíthatom, hogy túl lehet élni, ha nyilvánosság előtt, pl. boltban is rászólunk a gyerekre, hogy helytelenül viselkedik.)

2011. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert azt hiszi, hogy a szeme fényének mindent lehet. Az én időmben (pedig nem vagyok vén) ilyenről szó sem lehetett. Bemegy a szülő mindenhová gyerekestűl, aztán az ott rohangál, szökdécsel, cigánykerekezik a sok ezer forintos italok között, míg a szülő csak mosolyog rajta. Mert a mai gyerekek nem gyerekekként vannak nevelve, hanem valami popsztárként luxusan kényeztetve.
2011. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem szabad a gyereket veréssel nevelni, mert az SZDSZ megcsinálta..."


Nem az SZDSZ miatt vannak neveletlen gyerekek és ostoba szülők. Egyéni döntése a szülőnek, hogyan neveli a gyerekét, egy párt miatt senki nem változtat stratégiát...


A kérdésre válaszolva: Szerintem ezek a szülők üvöltenek a gyerekre, mint a sakál, ha ugyanezt otthon művelik, pl. a példádnál maradva: leköpik a tükröt. De másutt úgy vannak vele, csak tombolja ki magát a gyerek, ha már nem neki kell utána rendet rakni...

Egyébként van ellenpélda is: épp ma láttam, hogy egy anyuka szépen rendbe tette a kislánya után a hello kittys csecsebecséket áruló polcot egy boltban. a kislány válogatott közülük előtte és jól összekeverte a különböző árukat.

Egyébként, ha megfigyelted már olyan boltokban, mint Lidl vagy Tesco, azt látod, a felnőttek sem különbek a gyerekeknél... Félúton meggondolja, hogy valami nem kell, hát kics*szi valahova... Én is voltam már úgy, hogy meggondoltam: valami mégsem kell, mégis vissza tudtam vinni, még akkor is, ha az üzlet másik végében volt...

Másokat ez nem érdekel, így landol a csokikrém a WC papírok közé...

2011. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs miért csinálják, az én pofám attól égne,ha ilyen kulturálatlan, neveletlen gyerekem lenne, nem attól, ha anyaként viselkedek, rászólok, ha rosszat csinál és elnézést kérek az eladótól.
2011. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos ilyen is van, meg ellenpélda is. Pl. bementem a 1,5 éves gyerekkel egyszer egy pékségbe, ahol kirakva a péksütik az üveg mögé. A gyerek odament megnézni, és hát megfogta az üveget, erre az eladó ráförmed "ne fogdosd máá össze, most mostam le". 1,5 éves ezt pont meg is értette:-). A ti boltotokat nem ismerem, de sok helyen egyszerűen nem is lehet elférni babakocsival, vagyis nem feltétlen az anyuka hibája, hogy nem lehet közlekedni, ha már egy babakocsi bent van. Ettől függetlenül nem vitatom, hogy biztos vannak hozzátok is betévedő neveletlen gyerekek:-).
2011. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ha nekem boltom lenne, az első dolgom lenne kiírni, hogy 12 év alatti gyereknek belépni tilos.
2011. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mert a rendszerváltás utáni generációból kiölték a klasszikus értékrendet, és a cigányság lett a követendő példakép. Munka nélküli könnyű pénzszerzés, öntörvényűség, anarchia, a konzervatív értékek lábbal tiprása.

És most ez a generáció nőtt fel oda, hogy már a saját gyerekeit "nevelik".

Akkor ezek után mit vársz? Annak is örülhetsz, ha nem dicsérik meg, ha rosszat csinál.

Mégy egy generáció, és az lesz az általános, hogy azért fogják leszidni a gyerekeiket, ha nem lopják el a saját betevő csokijukat a boltból.

(Egy elég komoly társadalmi (etnikai) rétegben már most is ez a "trendi".)

2012. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!