Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek! Titeket nem...

Többgyerekesek! Titeket nem zavar, amikor az egy gyerekesek, akivel épp beszélgettek, "az enyém is kitesz 3-at,4-et" szöveggel jönnek?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, ugyanúgy tisztelem az egy gyerekeseket, mint a többgyerekeseket!!!!!!! nekem van 3, de voltam valaha egy gyerekes is. viszont amikor jön az egy gyerekes és panaszkodik, hogy az övé is kitesz 3-at, teljesen kiakadok. Hogy tehet ki 3-at egy gyerek. Tán 3 fele rohan? Az egyik a konyhában az asztalon, a másik a szobában a szekrénytetején, a 3-dik ki tudja hol (amíg pl ő wczik)???

Vagy reggel 3 gyerek szalad az öltözködés elől, 3-at kell reggelizni könyörögni?? Hármat kell felcűhölni, amikor indulás van oviba?? Mert szerintem nem!

Nem akarok senkit bántani, de amikor hulla fáradt vagyok, az ilyen beszólások olyan rosszul esnek, és már nincs is kedvem beszélgetni...olyan mintha nem ismernék el, vagy nem tudom.

Nekem nagyon bejön ez a pörgés, de az biztos, hogy 3 kicsi mellett nem lehet egy pillanatra se félre nézni, mert máris megtörténik a baj. És néha akárhogy is nézzük picit elfárad az ember, pláne ha az egyikkel éjszakázni kell. És ezt látják, kérdik, mi van? És már jön is azzal, hogy "az enyém is kitesz 3-at".

Tényleg nem akarok bántani senkit, jól esett kiírni magamból, friss az élmény és épp hulla fáradt vagyok. Akár lehet költői is a kérdés....


2011. okt. 6. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

1 gyerek soha nem tesz ki 3-at. Ezt 3 gyerekes anyaként mondom. Én is találkoztam már nem egy olyan egy gyermekes anyával, aki ezzel a szöveggel jött. Neki fogalma sincs róla, hogy milyen három gyerekkel, így csak üres szavak hangzanak el a szájából.


Egyébként, nem is biztos, hogy komolyan gondolják, talán csak arra akarnak utalni, hogy nekik ez az egy gyerek is kihívás.

2011. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egy gyerekes úgy érzi, neki olyan, mintha kitenne hármat, mert nem tudja milyen is ez valójában. Ő is fáradt, de nincs viszonyítási alapja. Én is egy gyerekes vagyok, de nagyon le tud fárasztani a lányom, nyilván 2-3-mal nehezebb, én ezt nem vitatom, de mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Én téged is megértelek meg az egy gyerekest is. Nemsokára én is két gyermekes leszek, biztos nehezebb lesz, de ez van. Majd ha megszületik a pici, akkor tuti úgy fogom érezni, hogy nekem van a világ legnehezebb dolga. Ez tök normális. Ne bosszankodj, felesleges. Te tudod, hogy mi a helyzet, a többit meg tojd le.
2011. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van egy barátnőm, akinek egy gyereke volt (akkor nekem született a 3-dik), és nem hallottam mást, csak hogy mennyire nincs ideje, mennyire fáradt stb. Mindig meghallgattam, megértettem, sajnáltam, ha épp erre volt szüksége. De szinte sose kérdezte nekem milyen, miközben én éjszakáztam a hasfájóssal, nappal helytáltam a hasfájóssal, a nagyot oviba hordtam, haza meg kettővel jöttem. És még rám várt a főzés takarítás. Segítségem nincs. Betegségekről ne is beszéjünk. De sose volt lényeg nekem milyen, mindig csak Ö..Ö...hogy kitesz az övé 3-at. Mivel már 3 mellett nem volt erre kapacitásom(mármint az ő gondjaira), elkezdtem kerülni a beszélgetéseket.

Na most megszületett neki a 2-dik. Otthon apuka eteti éjjelenként, mert ő nem enged a kényelméből, mert nem bírná...most ezt kellett hallgatnom, hogy szegénynek milyen nehéz. Apuka hozza viszi oviba, főznie nem kell, mama megcsinálja és viszi nekik. Mert neki erre nincs ideje....de éjszaka nem kel fel a babához, mert nem lehetne azt bírni. Inkább apuka, aki nappal dolgozik. Nem bírtam megértően hallgatni, elköszöntem. És az esett a legrosszabbul, hogy minden gyerekem születésénél az ő nehézségeit kellett hallgatnom, és most meg aztán teljesen kivan. Az én nehézségeim soha nem voltak lényegek. Lehet ha ő is érdeklődve megkérdezte volna, hogy hogy lehet bírni éjszaka is meg nappal is, akkor most másként állnék hozzá, de én ezt már nem bírom. Úgy érzem ez sok.

2011. okt. 6. 10:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy van, ebben a hónapban születik a következő. De maximálisan megértelek. Én inkább az ellenkezője vagyok a "barátnődnek", na nem azért hogy fényezzem magamat, de mindig inkább szégyelltem és titkoltam, ha lefárasztott az egyetlen gyermekem meg a házimunka, mert pont arra gondoltam, mit szóljon az akinek 3 vagy több van?? Ki nem állom az ilyen nőket mint a barátnőd, az akaszt ki a leginkább hogy apuka kel fel minden éjjel. Mondjuk az én férjem van hogy 10-12 órát dolgozik, de aki csak 8-at, az is lefáradhat rendesen. Néha oké, de mindig?? Gondolom nem ez a csaj a legjobb barátnőd, mert még ha csak sajnáltatja magát az egy dolog, de hogy meg sem hallgat és nem kíváncsi rád, az elég durva a barátnőtől.
2011. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

persze itt nem arról van szó, hogy bárki is fényezné magát,hanem megbeszéljük...

Sajnos, azért viseltem a sok nyavalygását, mert ő az egyetlen gyerekes "barátnő" Van/volt két jó barátnőm , de sajnos, elkoptak, az egyik karrierista, nem is igazán szereti a gyerekeket, meg nincs is senkije, a másik meg rendesen megbántott. Mert neki sincs apajelölt, és szerintem irígykedik, vagy nem tudom. Pedig kiálltam mindig mellette. az első gyereknél még jött, találkozgattunk, persze mindig a pasitéma volt az asztalon, de nem bántam, hisz nem kell folyton gyerekről beszélni. A másodiknál kezdett elmaradni, mert szerinte zavar (pedig sose mutattunk ki ilyet, mindig örültem neki, hívtam, mentem...)

Aztán amikor megszületett a harmadik, bevágta "fel is kell őket nevelni". Na ez nagyon szarul esett. Hisz szépen járnak, esznek változatosan, megvan mindenük.....Ő már lassan fél éve nem jelentkezett. Szóval ezért viseltem a nyafogós barátnőt. De már nem futja rá erőm.

Aztán itt is folyton olvasom, amikor kérdeznek gyerekszámról, hogy nem lesz több, mert az övék is kitesz 3-at nem lesz több...miért nem mondja azt, hogy nem akarok, nem bírnám...na mindegy

Egyébként amikor nekem egy volt eszembe se jutott panaszkodni egy többgyerekes előtt, sőt annyira felnéztem a többgyerekesekre, van itt 1-2, mindig is mondtam a férjemnek, hogy nem semmik. És akkor úgy voltam, hogy ha ők megtudják csinálni, én miért nem. Persze örülök neki, hogy helyt tudok állni, de néha olyan rosszul esik, hogy mindig a más nyavalyáját kell hallgatni. Ha véletlenül panaszkodnák akármiről, akkor odavágja, hogy "na nekem ezért nem lett több" Pedig a panasz csak átmeneti. Ha kimondjuk máris jobb és el is múlik.

Tudom hogy ma minden bajom van, meg a sz@r is ízetlen....de kiakasztott barátnőm a "kényelmével" Mintha éán nem csináltam volna ezt végig 3-szor...csak épp nem melóztattam a férjem éjszaka. Hisz ha már én nem kapok rendes fizetést, tegyek le mást az asztalra, minimum itthon legyen minden okés ne neki kelljen még éjszakázni is.

2011. okt. 6. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekes anyukaként mondom, hogy egy gyerekkel a legnehezebb. Én így éltem meg. Több gyerek esetében már valakinek el kell engedni a kezét, nem feltétlenül nehezebb, sőt.


Egyébként 3 fiam van és egy lányom, de a legkisebb fiam egyedül kimerít annyira, mint a három nagy együttvéve, minden gyerek más és más, és minden szülő is máshogy éli meg ezt.


Szerintem nincs ebben semmi rossz.

2011. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

egyetértek, hogy minden szülő máshogy éli meg, és abban is , hogy minden gyerek más.

Én ahogy visszaemlékszek 5 évvel ezelőtt voltam egy gyerekes, mindig rend volt, sose mentem az utcára zsíros hajjal, ha éjszakáznom kellett nappal aludtam vele, kipihent voltam, minden flottul ment. Hozzáteszem ez a gyerek ma pszichológushoz jár (hordom), hisz születéskor oxigénhiányos állapotba került, jelenleg állítólag emiatt magatartászavaros. szóval nem az a tipikus "tökéletes gyerek"Persze nekem az, de a legkönnyebb mellette minden.Majd amikor megszületett a kistesó és vele éjszakáztam, többé nem volt lehetőség pihenni, hisz mikor. sose egyszerre aludtak, mindkettőnek mások voltak az igényei. Ez rettentő nehéz volt egy ideig, de belerázódtam.

Amikor jött a harmadik, már fel se tüntek a nehézségek. Viszont ahogy eljött az idő, hogy felfedezi a világot, mindent megkóstól és közben a másik kettőre is figyelni kell, most elég kemény. És nem engedhetem el egyiknek a kezét sem. Meg kell oldani.

Persze nem panaszkodok, hisz én választottam és nagyon örülök nekik, imásom őket!!! De nem volt nehezebb eggyel, mint a többel....nekem.

Persze tudom most a düh beszél belőlem, hisz barátnőm hozta ki ezt az egészet, délutánra el is múlik :)

2011. okt. 6. 11:04
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Hat az en kisfiam ketesz 3-at. :) Mire bemegyek a szobaba, hogy bevigyem neki a kekszet mar nincs ott, rohanok a masik szobaba ott sincs tehat maris ket helyen keresem egyszerre. Aztan megtalalom a furdobe ezerrel pakol. Tehat maris 3 helyen kene lennem egyszerre, hogy egybol megtalaljam az egyszem gyerekem. :)
2011. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én csak annyit akarok mondani, hogy vannak olyanok, akik örökké csak panaszkodnak, és olyanok is, akik mindent szó nélkül tűrnek és csinálják a dolgukat. Én az utóbbi lehetek, mert minél többet sóznak rám, annál jobban pörgök. Nem panaszkodok, éppen azért, nehogy szó érje a ház elejét. Mindíg csak a jót mondom. Talán kicsit képmutatás, de ha bírom a strapát, most minek jártassam a számat felesleges panaszkodásokkal?

Ha még egyszer leáll panaszkodni, kérdezd meg tőle, hog nem akar-e veled cserélni? Azt hiszem elképedne:)

1 gyerekes, 29 hetes km

2011. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ez nem kéne, hogy bosszantson. Neki egy gyereke van, de soknak érzi. És akkor mi van? Valószínű nem bírna hárommal.

Te meg szültél hármat, biztos nehéz, de vállaltad. Akkor mi a problémád?

2011. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!