Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerekes gyeden lévő kismamá...

2 gyerekes gyeden lévő kismamák ti igénybe tudtok venni valamilyen adókedvezményt a gyerkőcök után?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van,gyeden vagyok és valami olyat hallottam,hogy lehet adójóváírást kérni és annyival több lesz a gyed.

Nekem erről nem szólt a munkaügyes.Külön papíron kell igényelni?


2011. okt. 10. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, jár adókedvezmény a gyerekek után. 1 gyerekre 62500Ft évente azt hiszem. Nem biztos, hogy Te ki tudod használni mind a két gyerekre mert azért jövedelem is kell hozzá. Pl. minimálbérre nem jár mivel adót sem fizet azért nincs mire kedvezményt adni. :O A férjed is igényelheti. Mondjuk Te az egyikre Ő a másikra de akár felezni is lehet a gyerekeket ha úgy tudjátok kihasználni pl. 1,5 gyerekre a férjed, 0,5 gyerekre Te. Ez fura de így van! :)

[link]

A munkáltatótól lehet kérni igénylőlapot hozzá és ők számolják ki, hogy mennyi jár.

2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy eléggé nem minegy mert havi 10.000Ft-ot jelent ez havonta/gyerek. 2-re már 20.000.Ft.
2011. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
96.000 forint a bruttó fizetésem,akkor arra jár?
2011. okt. 11. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi soha semmilyen kedvezményt nem tudtunk, tudunk igénybe venni.

Jól ki van ez találva.

A múltkor azon buktam ki, hogy 105 ft-on múlott, hogy megkapjuk a gyereknek az oviba az ingyen kaját.

2011. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mekkora fizetéstől lehet kihasználni (bár szerintem talán egy gyerekre ki tudnád használni ennyivel), meg kellene kérdezned a munkahelyeden a bérszámfejtőt vagy a könyvelőt. És a férjed is igényelheti ha neki esetleg magasabb a fizuja!

2011. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!