Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy magzatvízvizsgálatból...

Ha egy magzatvízvizsgálatból kiedrülne, hogy a magzatod valamilyen genetikai betegséget hordoz, ami súlyos fogyatékossághoz vezetne, amennyiben megszülöd, elvetetnéd?

Figyelt kérdés
Pasik is válaszolhatnak, bár ők nyilván nem szülnék meg:) De hagynátok a párotoknak, hogy elvetesse?
2011. okt. 14. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Beteg gyereket sem gyilkolunk. Egyébként hány magzatról mondják, hogy ilyen-olyan baja van, aztán egészséges gyerek születik.
2011. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
nulla...?
2011. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Én ismerek Down-kórosnak kikiáltott, makkegészségesen született gyereket! Úgyhogy nem. Amúgy sem...
2011. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Most jöhet a lepontozás, de én azt hiszem elvetetném. Tudom, hogy kegyetlen, gusztustalan és önző dolog, normál esetben én is elítélem,viszont azt is tudom, hogy mennyi energia és kitartás kell egy egészséges gyerek felneveléséhez is. Lelkileg valószínűleg tönkretenne.
2011. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez egy érdekes dolog...

Amikor még nem volt gyerekem, mindig azt gondoltam, hogy nekem beteg gyerek nem kellene.

Aztán terhes lettem a kisfiammal. Izgulva mentünk a 12. heti ultrahangra. Akkor úgy gondoltam, hogy ha hiányzik a keze vagy a lába, nekem akkor is kell. Ő az én gyerekem.

Persze van az a betegség (súlyos szívbetegség vagy értelmi fogyatékosság - nem tudom ez utóbbi szűrhető-e terhesség alatt - aminél komolyan elgondolkoznék, hogy jó lenne-e ez akár neki, akár nekünk.

Tehát erre a kérdésre szerintem csak és kizárólag az adott éles helyzetben, az adott betegség vagy fogyatékosság ismeretében lehetne válaszolni. Egyéb esetben nem!

2011. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha már megszülöm,akkor nem vetethetném el.

De ha attól kellene tartanom,hogy súlyosan fogyatékos lesz,akkor nem szülném meg. Sem az ő életét,sem a miénket nem akarnám tönkre tenni.

Az otthoni ápolás napi 24 órás,állandó figyelmet igényel. Az orvosi kezelés,a gyógyszerek,gyógyászati segédeszközök is nagyon sokba kerülnek.

A nevelése nem fejeződik be 18-20 éves korában,mert felnőtt korában sem képes önálló életvitelre. Az ilyen gyerekek többsége hosszú életű. Ha a szülő meghal,akkor nincs senki,aki gondoskodna róla.

2011. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Függ a fogyatékosság mértékétől és attól, mennyire gyakori, hogy félrediagnosztizálják. Mindenképpen több orvossal is megvizsgáltatnám magam. Ha nem tudna felnőve önálló életet élni, akkor elvetetném. És aki ismer olyan szülőt, aki súlyosan beteg gyereket nevel, az mind azt mondja, hogy elvetette volna. Tudom, hogy kegyetlennek hangzik, de nagyon rá tud menni erre egy embernek a házassága és az egész élete.
2011. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kegyetlen, Bár én nem önzőségből, inkább az ő érdekében tenném meg.
2011. okt. 14. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Magzatvízvételből 4-5 féle rendellenesség szűrhető. Azonkívül rengetek szindróma van még, amik között súlyos is van és csak szülés után vagy évekkel később derül ki.

Csak , hogy pontosítsalak.

2011. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Én konkrétan azért csináltattam meg az amniocentézist(elmúltam 35 éves),mert úgy éreztem-a férjemmel egyetértésben-hogy nem tudnánk egy beteg babát vállalni.Persze azt mi is tudtuk,hogy nem szűr mindent(ám sok-sok mindent,mivel mi magánkórházban csináltattuk,és külföldre küldték az anyagot tenyésztésre),ám mi azokkal a genetikai hibákkal se tudtuk volna vállalni.Úgy gondolom,ez minden családnak a magánügye,és az embernek saját maga kell,hogy elszámoljon a lelkiismeretével(akárhogyan dönt is).
2011. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!