Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Júlia - szép név szerintetek?

Júlia - szép név szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányt várok. Nagyon tetszik a Júlia név. Sokan azt mondják, ne adjam, mert régimódi. Hogy lehet szépen becézni?

Szerintetek is túl régies?


2011. okt. 16. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy Júlia, szerintem szép. Viszont a becézett formája, mint a Juli, az már úgy nem tetszik. De ha esetleg Liának becézed, akkor biztos senki nem gondolja majd, hogy régies. Így kicsit megújítod a nevet.

Egyébként meg ne foglalkozz azzal, hogy kinek hogy tetszik, neked/nektek kell, hogy tetsszen.

Ja, és gratulálok a kislányodhoz!

2011. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, anno listás volt :)
2011. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyin szép név, és pont az a kategória, ami hagyományos ugyan de annyira szép hoyg simán a mai világban is lehetz adni gyerkőcnek, és felnőtt korban is szép.


Nálunk is listás volt, de ismerősök lánya Júlia lett, így mi mást választottunk.

2011. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2. lányom Júlia:)

Már az elsőnél is listás volt, de akkor az Annát választottuk.

Szerintem nem annyira régies, mint inkább "örök" név,régen is voltak Júliák, és manapság is vannak.

Amit és régiesnek érzek, az inkább a Julianna. Az már nekem nem tetszik annyira.

Becézés: Előfordul, hogy viccelődve Julcsának, Julisnak, vagy Juliskának hívom, de igazából Julcsinak és Júliának hívjuk. Nekem a Juci/Jucika/Jucus becéző forma nem tetszik.

2011. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem annak ellenére, hogy a nagymamám is Júlia volt nem tetszik, én csatlakozom a régimódi nevek táborához.
2011. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik.

Nem régies.

2011. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Így hogy Júlia szép hangzású. De gyerekemnek mondjuk nem adnám, annyira nem tetszik. Végülis én nem mondanám annyira régiesnek. Viszont a becézései szerintem nagyon rondák. Juli, Julika, Juliska. Én rokonom 14 éves őt Julcsának hívják, ez még elmegy. Egy másik lányt pedig Jucának becéz a családja.
2011. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép név, nekem mindig tetszett. Egyik-másik becézett alakja már nem annyira tetszik, de nem is szükséges becézni, mert így szép, ahogy van.
2011. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

A Júlia tetszik, de egyik becézése sem jön be. Sem a Juli, Julcsi, Juci stb...nagyon nem tetszik így.

A Lia becézése viszont jó, bár akkor már inkább csak a különálló Lia nevet adnám a lányomnak.

2011. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekünk nagyon tetszik, nálunk is listás volt. Inkább klasszikus név, mintsem régies, manapság is megállja a helyét (számunkra az a kategória, mint pl fiúnevek közül az Ádám, Péter, Dávid ). Mi valószínűleg Julcsinak becéztük volna, de a Lia is tetszik.

2011. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!