Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire káros a babára, ha 6...

Mennyire káros a babára, ha 6 állattal lakik együtt?

Figyelt kérdés
4 macska, 1 kutya és egy tengeri malac
2011. okt. 16. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Semennyire,ha az állatok tiszták,féregtelenitettek,oltottak
2011. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

egyet értek az elsővel.

Én mondjuk az 1 macska miatt is rengeteget takarítok, főleg mióta kúszik a babám, elképzelni sem tudom, hogy van valakinek egy baba mellett ideje annyit takarítani.

2011. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

2 kutya, 1 macska van nálunk. Van egy hároméves és egy 14 hónapos gyerekem. A nagyobb most volt először beteg életében, összeszedett valami vírust, a kicsi még soha.

Mondjuk naponta kétszer tuti porszívózok, egyszer felmosok, mert sajnos épp szőrváltás van. :-(

2011. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy tudom,hogy a várandósok elkaphatnak egy betegséget a macskáktól, ami az embereknél vetélést okoz. Hallottam már ilyenről: macska jött a kórral, mama megfertőződött, baba elment,mamának nem lehet több gyereke - macskának nyikk.
2011. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó félinformációkkal amit valahonnan hallottál nem kell rémisztgetni senkit.

A fertőzés amiről beszélsz a toxoplazma okozza,amin az emberek nagy része már régen átesett,észrevétlenül,mivel egyébként veszéyltelen.

Az állat ürülékével terjed,szóval a kimsamának nem ajánlatos az almot takaritani,biztos ami biztos.Se megölni nem kell a macskát,sem utcára rakni,a gyereknek meg végképp semmi baja nem lesz,d emint az előző hozzászólásomban is irtam most oltott,féregtelenitett,tisztántartott állatokról beszélek

2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Biztosan le leszek pontozva, de nem baj. Imádom az állatokat, nekünk is van, de kint az udvaron. Azt akkor sem értem meg, hogy egy pici gyerek mellet, miért kell bent állatot tartani, nos nem a tengerimalacról van szó, hanem mondjuk a macskákról és a kutyákról. De nem akarok belebonyolódni, de egy álltban nem lehet megbízni, soha nem lehet tudni mikor akar bajt csinálni, akár palotapincsi akár német dog.

Hullik a szőre, felmásznak a konyhaasztalra, szétrágnak mindent stb.

2011. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utólsó, egy tisztességgel, szeretetben tartott állatban jobban meg lehet bízni, mint sok emberben! A német juhászomra hamarabb bízom rá a gyerekeimet, mint sok emberre, hidd el!

Az igaz, hogy időnként hullik a szőrük, de ezért szoktuk őket átkefélni, ezért szoktuk megfürdetni és a porszívó és felmosó használatát is jól ismerjük.

A többi, amit írtál, meredeken marhaság!! Az én állataim nem nyúlnak az asztalra, semmit nem rágnak szét, tudják, hová fekhetnek a lakásban és hová nem, pontosan tisztában vannak a szabályokkal és be is tartják. Soha semmi gond nem volt az állatainkkal, sőt, a mai napig a kutyát küldöm ki a gyerekkel az udvarra, ha nekem dolgom van, mert a kutya azonnal szól, ha a kicsi valami olyat csinál, amit nem kéne. Nagyon-nagyon vigyáz rájuk!

Amikor a lányom még pici baba volt, máshol laktunk, ahol nem tudtam megoldani normálisan, hogy kinn alhasson a gyerek a babakocsiban, sehonnan nem láttam rá rendesen, ha huzatmentes helyre akartam tenni. A kutyát fektettem oda mellé, aki senkit nem engedett a közelébe - a barátnőm be akart jönni, de inkább telefonált, mert mint mondta, nem engedte a kutya őt a babakocsi közelébe. Nem ugatott, nem támadott, csak nagy fenyegetően odaállt a kocsi és a barátnőm közé, annyira védte a kicsit. :-)

A múltkor a lányom (3 éves) nem tudott elaludni, odament a macska, melléfeküdt és két perc alatt álomba dorombolta. 14 hónapos fiam a farkánál fogva akarta arrébb vinni, a macska semmit nem csinált, nem nyarvogott, nem fújt, nem karmolt, csak nézett rám, hogy segítsek már, mert ez neki fáj....

Ennyit a megbízhatatlan állatokról....

2011. okt. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval egyetértek. A mi kutyánknak evés közben az edényéből a csontot ki tudtad úgy venni, hogy meg sem rezdült. Így volt tanítva, nevelve. No comment.
2011. okt. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 annamari69 ***** válasza:
Ha gondoljátok, pontozzatok le, én sokszor a panelben tartott nagytestű kutyákat sajnálom. Ahol meg van kert, ott nyugodtan kint lehet az állat. Nagyapáméknál az egértől (amíg a macska meg nem fogta) a szarvasmarháig, lóig mindenféle állat volt KINT. Ha megkérdeztek egy gazdálkodó paraszt embert, nem sűrűn engedné be egyiket sem a tisztaszobába, és nem azért, mert nem szereti őket. Náluk az állat érték, szerették, féltették őket, és maximálisan gondoskodtak róluk, télen is felkeltek hajnalban 4-5 órakor megetetni őket...
2013. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!