Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a régi munkahelyemen nem...

Ha a régi munkahelyemen nem mondom vissza a fizetés nélküli szabadságot, akkor így "mellette" el lehet menni dolgozni másik munkahelyre teljes munkaidőben?

Figyelt kérdés
Majdnem 2 éves a lányom. Azt tudom, hogy gyes mellett el lehet menni dolgozni másik helyre max heti 30 órában, de így, hogy ha nem mondanám le a fizetés nélküli szabit, teljes munkaidőben is lehet másik helyen dolgozni? Köszi a válaszokat.
2011. okt. 16. 22:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szia

az eredeti mhelyen megtartod a fizetés nélküli szabit, ez igazolja a távolléted.

GYes mellett bárhol dolgozhatsz max 30 órában.

2011. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehet vagy nem?
2011. okt. 16. 23:07
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert állományban vagy a régi helyeden, emellett kapod a gyedet. Majd ha gyes jár, akkor mehetsz máshová.
2011. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem értem. Én nem tettem fel érthetően a kérdést? Tudom hogy gyes mellett lehet dolgozni. És már nem jár a gyed, a gyes jár. De azt visszamondanám, és elmennék teljes munkaidőbe dolgozni, nem a régi helyre, hanem máshova. De a régi hellyel ezalatt nem bontanék szerződést, tehát fenntartanám a fizetés nélküli szabit. Ez így lehetséges vagy nem?
2011. okt. 17. 09:28
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehetséges, kivéve, ha szerepel a munkaszerződésedben, hogy nem vállalhatsz máshol munkát (általában ilyen csak ritkán szerepel).


Ha visszamondod a gyest, akkor a kicsi 3 éves koráig bárhol dolgozhatsz, és ha letelik a fizetés nélküli szabid, akkor mehetsz vissza az eredeti munkahelyedre.

2011. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy szó:)

"Ha visszamondod a gyest, akkor a kicsi 3 éves koráig bárhol dolgozhatsz" - bárhol, és bármilyen munkaidőben dolgozhatsz.

2011. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy ez miért jó Neked?

Ha dolgozni fogsz 8 órában, miért nem mész az eredeti munkahelyedre vissza?

2011. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért, mert már régen (áprilisban)megmondta a (volt)főnököm, hogy nem vesz vissza. Egyébként patt helyzet, mert nem is akarok visszamenni, mivel 3 műszakban kellene járnom dolgozni, és akkor ki hordaná a gyerekemet bölcsődébe?! Érted? Hát ezért.
2011. okt. 20. 13:02
 9/20 anonim ***** válasza:
Értem, csak akkor meg azt nem értem, hogy mi értelme van fizetés nélküli szabadságon maradnod.
2011. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted szóljak be, hogy bontsuk fel a szerződést, fizesse ki nekem a szabikat egyösszegben, és utána menjek gyesre, és keressek úgy munkát? Most elgondolkodtattál. Végülis veszíteni valóm nincs ha közös megegyezéssel elválnak útjaink, pl. végkielégítés, mert az nem jár, csak a szabik járnak nekem. És ha aláírunk, akkor igényelhetnék start-plusz kártyát, és akkor lehet könnyebben is találnék melót gyes mellett, vagy mégjobb esetben teljes munkaidőben. Mi a véleményed?
2011. okt. 20. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!