Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemőnél, kisgyereknél...

Csecsemőnél, kisgyereknél hosszú távon ilyen következményekkel járhat a kialvatlanság?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

hogy lehet kialvatlan? mert ebben a korban, ha fáradtak, bárhol elalszanak, eldőlnek. Mindig felébreszted őket?

Szerintem irtó nyűgösek lesznek, és te hamarabb feladod.

2011. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pedig lehet... ő életében egyszer dőlt eddig ki, azt is az etetőszékben. most lesz egy éves. dehogy ébresztem föl, sőt, kicsi korától szoktatva volt ahhoz, hogy ne néma csendben aludjon és ez működött is, kb. két hós koráig. féléves koráig kétszer max. 3szor aludt 20 percet naközben, aköztes időt sírással töltötte, nyilván a fáradtságtól. még nem aludt át egy éjszakát sem ráaádsul. most egy évesen örülök, ha a napi 11 óra alvása összejön valahogy. napközben már csak egyszer tudom lefektetni, de sokszor ébred fél óra alvás után és nem lehet visszaaltatni, pedig féléves korától kb. 10 hós koráig működött a dolog.

szóval ő nem az az eldőlős típus, sőt. mindig is rossz alvó volt, ami annyira nem zavarna, ha nem látnám, hogy fáradt, nyűgös, mindenen kiakad és nem tudok mit kezdeni vele, mert akárhogy próbálkozunk, mint akinek ki van peckelve a szeme :-(félek, hogy ez hosszabb távon komoly gondokat okzhat, pl a fejlődésében. mert amúgy okos, értelmes kisfiú, talán túlságosan is éber, figyelmes, a legapróbb neszre is figyel, sajnos alvás kzben is, így az a gyanúm, hogy az igazi mélyalvás is talán hiányzik a napjaiból. nem tudom

2011. okt. 19. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
napirenden próbáltál változtatni? korábban, később altatni?
2011. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, észszerű határokon belül rugalmas voltam/vagyok, de itt valami más gond lehet. :-( mert ez már néha tényleg nem normális. napirendünk sokáig nem is volt, tlán már 8 hós is volt, mire valami alakult, mert örültem, ha bármikor elaludt legalább 20 percre. Feszes izomtónusú egyébként és hónapok óta járunk tornára, amitől valamelyest javult a helyzet, főleg a tornák utáni pár napban, de aztán ugyanolyan. pedig állítólag a túnusa már közel normális. a viselkedése viszont egyre aggasztóbb. ez csak valami határait próbálgató hiszti lehet vagy tényleg baj van? mert az ösztöneim bajt sejtenek, de amúgy is túlparázós vagyok... van egyáltalán ilyen "betegség", "szindróma"? vagy előbb-utóbb kinövi?
2011. okt. 19. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:
El kéne vinned alváscentrumba, hogy megnézzék.
2011. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az alváscentrumot szeretnénk, szerettük volna elkerülni,pláne így vidékről.gyakorlatilag kimozdulni se nagyon tudunk vele, nemgogy vadidegen helyen, gépekkel és vezetékekkel a testén aludna. a saját mozgása felébreszti még mindig, mint az újszülötteket. de persze lehett, nem lesz már megoldás. :-((
2011. okt. 20. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz elvinnetek alváscentrumba, mert ez tényleg nem mehet így. Orvossal beszéltél már? Mit mondtak?
2011. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

pont az a lényege az alváscentrumnak,hogy lássák,hogy milyen agyhullámai vannak a gyereknek,ha nem alszik és amikor elszenderedik vagy alszik. szóval az egyáltalán nem baj,ha nem alszik el, látni fogják ugyanis,hogy mi történik olyankor a kis buksijában. nagyon el kéne vinnetek.

Megpróbálhatod a háti hordozást. felkötöd a hátadra és elindulsz vele. Ha sír,akkor sem veszed ki (mondjuk az fontos,hogy menj,sétálj,azzal ringatod is). Nem az a baj,hogy keveset alszik, hanem,hogy nem elég mélyen aluszik, szóval valószínű,hogy az alvás mélységével van a gond. azt is meg lehetne próbálni,hogy nem teszed le napközben,este viszont 1 órával hamarabb ágyba dugod...

vagy próbáld meg ezt: felkeltek, gyors reggeli, öltözés és irány sétálni (nem a kertbe, hanem el, sétálni) csak ebédre menjetek haza, vigyél tízórait magatokkal és inni. Olyan helyre menjetek,ahol ki tudod venni a babakocsiból és tud mászni, sétálni. Csak vele foglalkozz, a telódat is kapcsold ki. Gyűjtsetek kavicsot, csigákat, leveleket, futkoss vele, csikizd stb. stb. Ne engedd elbóbiskolni. ha hazafelé elaludna mégis a babakocsiban,akkor tegyél még egy nagy kör sétát, álmában ne cipeld be a lakásba és ringasd a kocsit.

homeopatia.info.hu-n is érdeklődhetnél szerintem, hátha van vmilyen szer rá,de az alváscentrum lenne a legjobb (utazást támogatják úgy tudom még mindig).

A kialvatlanság okozhat magatartászavarokat valóban, figyelemzavart is, teljesítménycsökkenést is, hosszú távon meg ki tudja még mit.

2011. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy támogatják az útiköltséget :-((( már megérte kérdeznem. :-) ennek utánajárok.

a gyerekdoki szerint csak hiszti, az akaratát próbálgatja. ami részben igaz is lehet, mert nagyon erős akaratú gyerek.

2011. okt. 22. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!