Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Téli ruhatár:hány body,...

Téli ruhatár:hány body, harisnya, pulcsi, nadrág?

Figyelt kérdés
Másfél éves most a kisfiam,és egyre kevesebbet van babakocsiban.Gondolom emiatt (mozgás,átázás-száradásiidő)átalakul a ruhatár igény.Tudnátok segíteni,hogy miből hány db az optimális?Bodyk,kardigánok,pólók,pulcsik...,cipők(milyen?bakancs+hótaposó,vagy bélelt gumicsizma..?)Mivel tavaly sikerült túlvásárolni magam,és volt olyan ruha,amit használat nélkül nőtt ki,ezért idén inkább kérdezek :) Nagyon köszi mindenkinek aki időt szán a válaszra!
2011. okt. 21. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy milyenek a szokásaitok, mennyit vagytok a szabadban stb. Nekem kislányom van, tavaly télen volt 1 éves, de már járt. Most 2 éves lesz. Én télre mindig veszek 2 overált (egyrészest, vagy nadrágot kabáttal), a lényeg, hogy vízhatlan legyen és a lábán legyen ún. hófogó. Ezen kívül még egy bélelt vastag nadrágot (pufi, de nem vízhatlan) tartok szükségesnek és volt/van télikabátunk is, mert 10 fok alatt már azt szoktam ráadni, de akkor még az overál meleg lenne. Aztán harisnya 3-4 db. Polár kardigán vagy pulcsi 2 db (a decathlonba nagyon jók vannak). Attól függően milyen gyakran mosol és vasalsz, de nekünk mindig volt 7-10 hosszú ujjú bodynk. Pár darab vastagabb zokni, 1-2 sál, 2 vastagabb sapka, kesztyű. Vékonyabb pulcsiból is kell pár, illetve normál kardigán. Itthonra pamut, plüss vagy polár melegítő alsó kb. 4-5 db (de én minden nap újat adok rá nadrágból, bodyból is). És persze olyan nadrágok is, amiben beltéren tudtok tartózkodni, pl. kordnaci, vagy bélelt farmer stb. Egy bakancsot vettünk tavaly is, idén is egyet, Moci márkájú (a Brendonban a legolcsóbb), a lényege, hogy vízhatlan, belül is jó meleg. A bőr csizmákat, bakancsokat nem ajánlom mert átáznak, akkor kell mellé egy hótaposó is. De ezek a tex-es téli cipők nagyon jók. Ja, és emellett két vastagabb hálózsák. Hát röviden ennyi. Bár én az idén már atlétákat is vettem a picúrnak, mert ritkábban hordunk bodyt a bilizés miatt. Ezekre van szükség nagyvonalalakban.
2011. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!