Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Szülés után mikortól...

Anyukák! Szülés után mikortól vezettétek egyedül a háztartást?

Figyelt kérdés
A baba mellett mennyi mindent tudtatok megcsinálni segítség nélkül? Pl.Mosás, főzés,vasalás,takarítás és a babával foglalkozás, séta stb?
2011. okt. 21. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

1. és 2. baba után is 5 napot volt itthon a férjem. Nagyobbik gyerekem születése után hetekig telefonálni sem volt időm, kaját rendeltünk, de valahogy csak takarítottam is :)

Most 8 hetes a kistesó, születése óta szintén nem főzök, egy csomó idő elmenne vele, főleg 2 gyerek mellett. Azért hétvégente most már fogok főzni, de jó nagy adagot, h fagyasztani is lehessen belőle.

Mosni 2 naponta mosok, de néha bent marad a gépben a mosott ruha ?(, így olyankor másnap átöblítem, és akkor teregetek. A konyha pedig a kajarendelés és a napi 2x-i mosogatás ellenére is romokban hever.

Vaasalni sosem szoktam - csak ha vmilyen alkalomra (esküvő) megyünk. Takarítani meg igyekszem rendszeresen, felmosni hetente 1x, porszívózni 2x.

Hát, nem viszem túlzásba, de a piszok azért nem esz meg minket. :)

2011. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a gyerekekre így jut idő: amikor a kicsi alszik, a naggyal foglalkozom, és fordítva, meg persze egyszerre is. Esténként netezek, tv-t bambulok, vagy tanulok, attól függóen, h mennyire vagyok zombi :)
2011. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az első babánál-a haza meneteltől számítva-1 hét után,a 2.babánál azonnal(3 nap után mentünk haza).A házunk 120 nm,plusz kert(azt a férjem rendezi),de én minden nap porszívózok,felmosok,2 naponta főzök,amikor kell(általában naponta,2 naponta)mosok,hetente 1x-2x vasalok.Portörlés hetente 1x,ám a földszinten,ahol-mondhatni-élünk naponta.Holott a kisebbik fiam is már 3 éves(ám a kezdetektől így van),és én-magamnak osztom ugyan az időt,saját vállalkozás-de melózni megyek,meg vásárolok,ráadásul hetente 1x Ausztriába megyek üzleti útra(na,ilyenkor nem suvickolok otthon).Mondjuk az igaz,hogy mindkét gyereket pikk-pakk szültem,ráadásul iazi pörgős nő vagyok.Ráadásul gyártjuk a 3. gyerkőcöt is...
2011. okt. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben 2 hét után. Első esetben férjemmel együtt két hétig itthon volt, másodikkor anyumék itt voltak két hétig. Utóbbi jobb volt abból a szempontból, hogy már rutinosabbak voltunk, nem voltunk tudatlanok, mikor mit s hogyan kell csinálni, és nem kellett főzzünk. Kényelmesebb volt sokkal.

Elsőkor az első néhány hónapban két nagyobb baki történt, totál leégett egyszer a lecsó, egyszer meg kifolyattuk a csapot a fürcsiszobában, eláztunk mi is alattunk is.

Megcsinálni megtudtuk ügyesen a dolgokat. Ja, én vasalni nem vasaltam nem gyűrődősen mosunk, és nem kell ing melóba ami igazán szép kell legyen. Főzés helyett néha rendeltünk, vagy kimentünk és szépen eltelt.

Nekünk belefért elég jól minden. Nekem nem volt panaszom ilyenek miatt. Inkább egy idő után kiég az ember ugyanezekbe, ekkor kezdtem én süllyedni kicsit. Mikor mindig ugyanaz, vagyis ugyanolyasmi és nincs felnőtt akivel beszélhettem volna, ez volt nekem a neheze.

2011. okt. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3. naptól, mikor hazamentünk. férjem nem tudott itthon maradni, más segítségem nem volt.

nagyon jó volt ez így, hamar belerázódtam :)

sokszor olvastam, hogy mikor apa visszament dolgozni 2 hét után vagy nagyi hazaköltözött akkor anyuka bezuhant, hogy most mit hogy mikor... komolyan jó volt mert az első pár nap még gyakorlatilag egész nap aludt a babám, senki nem volt aki megzavart volna a délutáni alvásomban, este mikor hazaért a férjem volt meleg vacsi és tisztaság :)

most 2 éves a fiam, ezerszer nehezebb :D

viszont sétálni ritkán mentünk, míg pici volt a babám az erkélyen aludt, délután lementünk a boltba így neki a 3-4 óra levegőzés megvolt és nem ment el az időm "értelmetlen" sétával :)

2011. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egy hetet volt itthon a férjem.a kaját egy hónapig rendeltük,de egy hét után takarítottam, mostam,vasaltam, bevásároltam
2011. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

mind3 gyerek esetében ahogy hazamentem a kórházból.

háztartás terén pattogós vagyok.

2011. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szülés után 2 hetet volt itthon a férjem. Az első héten még hoztuk a kaját a közeli kajáldából. De már hétvégén én főztem. Amíg itthon volt a férjem, inkább a baba körül segített. Pelenkázott, altatott, "szórakoztatta".

Aztán visszament dolgozni, és folytattam a mindennapokat, csak már a baba körül sem volt segítségem.

Amióta a lányunk megvan, a háztartásban szinte semmit nem segít a férjem, de nem is baj. Dolgozik, meló után itthon is van néha munka. Ezen felül suliba jár, és a kislányunkkal játszik. Nekem ennyi elég. Amikor nap közben ébren van a lányom, én akkor csinálom a dolgomat. Persze amíg egészen pici volt, akkor többnyire akkor dolgoztam, amikor aludt, vagy pihenőszékbe, hintába tettem és vittem magammal.

Most már 8 hónapos, eljátszik a szőnyegen is egyedül.

Most novembertől napi 3-4 órában dolgozni is fogok itthon, mert kell a pénz.

2011. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1 hónapos a babám, a férjem szülés után 1 hétig volt itthon az ő segítsége abban merült ki, hogy vitte hozta a nagyot oviba-haza. Azután bevetettük a mamát, mivel a férjem 6ra jár dolgozni így nekem kellett már vinnem oviba a nagyot. A mama jött reggel vigyázott a picire fél órát, hozott főtt kaját 2 hétig. Ezen kívül a háztartást már úgy ahogy meg tudtam csinálni. A mama még mindig jön reggel ( 10 perc bringával) de már főzök, ha kell inkább a picire vigyáz míg én pakolok/vásárolok stb. Hétvégenként mikor mindkét gyerek itthon van nem főzök(egyenlőre) ekkor még hozunk kaját valamelyik mamától.
2011. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
sajna nekem nem volt segítségem,így a 3napi kórház után egyedül voltam otthon.elég jól össze tudtam egyeztetni mindent,így nem volt gond.rend meg tisztaság volt/van mindig.ami nekem nagyon megeröltetö volt,azok a látogatók voltak.szinte minden nap jött valaki,így mindig készenlétben voltam... azóta a kisfiam 2,5 éves,és minden rendben megy :)
2011. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!