Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyszerre csak egy járhatna?...

Egyszerre csak egy járhatna? (tgyás vagy gyes? )

Figyelt kérdés

tartósan beteg a kisfiam,aki után ezért 3 éves kora után is gyes-t kaphatok.

ilyen esetben ha kistesó születne akkor őutána tgyás majd gyed járna de a fiam után már nem kaphatnék gyest?


2011. okt. 23. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

így van.

Ezt be kell jelenteni a GYEs igénylésekor és aztán a beálló változásokat szintén.

Egyébként ha THGY-t igényelsz majd ott is kérdezik kapsz e valamelyik gyerek után valamit vagy valaki a családból.

2011. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Kapja a gyest a nagyi. Írassátok át majd.
2011. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ második!

mivel tartósan betegről van szó,igy a nagyi 8 órában továbbra is dolgozhatna akkor:)

2011. okt. 23. 20:05
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

nem kaphatja senki a családból.

Egy családban egy ellátás. Csak ha a nagyi a gyámja a gyereknek és saját háztartásában neveli.

Mert úgy kérdezik Önnek vagy más személynek folyósítanak e? És be kell írni a nagyit ebben az esetben.

Nem jár egészen biztos, hiszen akkor mindenki ezt csinálná.

2011. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem,akkor mégse:(

tehát akkor hiába tartós beteg,semmi nem jár neki csak emelt családi.

Szuper:(

ugyanis sokat segitett ez is eddig.

2011. okt. 23. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagyszülő csak akkor lehet gyesen ha a szülő az egyébként neki járó ellátásról lemond a javára. A szülőnek egy jog viszony alapján csak egy ellátás jár, akkor is ha két olyan korú gyereke van akikre külön-külön járna. Tehát ha anyuka tgyáson van akkor a másik gyerek után nem jogosult gyesre, így nincs ellátás amiről lemondhat a nagyszülő javára. Annak nincs akadálya, hogy ha a kisebbik gyerekkel lejár a gyes, és a nagyobbiknál a gyes feltétele még fennállnak akkor azt újra meg lehet majd igényelni.
2011. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha a kicsivel a gyest kapnám,akkor csak egy sima gyes járna?tehát 2 gyerekre egy ellátás?
2011. okt. 23. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagyszülő részére a gyes jogosultság az előbbiek fennállása esetén is kizárólag akkor állapítható meg, ha ő maga megfelel a gyes jogosultság feltételeinek, és a szülő esetében is fennállnak a gyes jogosultsági feltételei.


A nagyszülő gyes jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után.


Így van, megtaláltam a konkrét szabályt is.

2011. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van 2 gyerekre is egy ellátás, kivéve ha ikrek lennének.

Szívás, különösen ha valóban beteg a gyereked. Mert az én gyerekem tényleg az és költségei is vannak-úgyhogy tudom mennyit számít az az egyébként nem nagy, de mégis kapott pénz.

2011. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem sulyos betegség,táplálékallergia,de a neki való élelmiszerek többszörös áron vannak a normálnál,és ezért is jön jol ez a kis plusz.


Nem lesz még kisteso,de elgondolkodtam,hisz ameddig a betegség fennáll vagy 10 éves korig kapom utána a gyest.


Szoval azért ez elég nagy kicseszés,valahogy változtathatnának a rendszeren,mondjuk akinek 3 gyereke születik 3 éven belül(tudom,ők remélhetőleg nem kimondottan a gyesre vannak réászorulva)de azért ott lenne időszak ahol még 3 gyerek után kaphatna ellátást és kap max. egyet.

(a családi se a legtöbb,na de mindegy ki mennyire jómódú,mindenkinek jol jön bármiféle plusz bevétel)

2011. okt. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!