Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülés utáni depresszió...

A szülés utáni depresszió elkerülhető-e, vagy enyhíthető, ha a kismama szabad ideje a babázáson kívül más teendőkkel is le van kötve?

Figyelt kérdés
Mennyiben segíti át a kismamákat, hogyha a babázáson kívül, más munkát is csinál,hogy ne legyen moton a mindennapja?Babázás, séta, egyéb munka, kismamákkal találkozás, beszélgetés, ötletcsere,tapasztalatok megosztása.
2011. okt. 25. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár én nem éreztem magam depressziósnak, sőt azt érzem ez életem legjobb időszaka.

De a séta, a barátokkal való találkozás, vagy bármi egyéb biztos nagyon jót tesz.


A más munka alatt mit értesz?


Szerintem ami fontos, hogy elszakadjon a anyuka a babájától néha 1-2 órára, hogy teljesen ki tudjon kapcsolódni.

2011. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy élem az életem, mióta anya vagyok, mint előtte, 3-szor szültem, és sosem voltam depressziós. Nem hagytak magamra a gyerekekkel, volt segítségem, bármikor ki tudtam venni egy kis "szabit", nem maradtak el mellőlem a barátok, eljártam velük, és a férjemmel is, folytattam a hobbijaimat...egyedül a sportot hanyagoltam az első hetekben, de mikor azt is folytathattam (futni szoktam), akkor már teljesen feltöltődtem.


Szóval szerintem igen, segíthetnek ezek a dolgok. Imádom a gyerekeimet, de a mai napig fontosnak tartom, hogy ne csak róluk szóljon az életem.

2011. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
.
2011. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most 5 hónapos a kislányom és eddig nem volt semmi gond, de mióta átállítottuk az órát tiszta depis lettem. beszorultunk a lakásba és estére már teljesen magamba zuhanok. Még az is rossz nekem, hogy a férjem külföldön dolgozik , így egyedül vagyunk. Bár eddig ez nem zavart, csak most nem tudunk kimenni délután, mert hamar sötétedik :(
2011. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!