Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A passzív GYED beleszámít a...

A passzív GYED beleszámít a biztosított időbe?

Figyelt kérdés

Még 1 évig kapom a passzív GYED-et első gyermekem után. Kérdésem, ha ez idő alatt szülnék, akkor kapnék GYED-et vagy csak GYES-t?


Köszi a segítséget.


2011. okt. 25. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy csak gyest! Sajna. Hasonló cipőben járok!
2011. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, a passzív gyed nem számít egy későbbi ellátásnál biztosítási jogviszonynak. Túl azon, hogy a gyed másik feltétele az élő munkaviszony. Így csak gyes járna.
2011. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is pont ebben a dilemmában vagyok. Sajnos én sem tudom a választ, de hátha valaki okosabb lesz.

2. válaszoló a GYED-nek nem feltétele az élő munkaviszony, éppen azért passzív GYED, mert vagy a tgyás vagy gyed ideje alatt szűnt meg a munkaviszony.

2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Félreértettél, megpróbálom másképpen megfogalmazni.


A kérdező már passzív gyedet kap (és ha jól értem) még nem terhes, tehát még minimum 9 hónapig fog passzív gyedet kapni.

A tgyás feltétele:

- elmúlt két évből 365 biztosítotti nap (ez akár még meg is lehet, ha 4 hónapnál kevesebb ideje kapja passzívan a gyedet, ha nem, akkor már itt bukik az egész)

- igényléskor élő munkaszerződés vagy

- a szerződése a szülés előtt 42 nappal szűnjön meg

- a szerződés megszűnését követő 42 napon túli baleseti táppénz lejártát követő 28 napon belül szüljön.


A gyed feltétele:

- szülést megelőző két évből 365 biztosítotti nap (ez akár meg is lehet)

- élő munkaszerződés vagy

- a tgyás ideje alatt szűnt meg a munkaviszony.


Magyarul, mivel most passzívan kapja a gyedet mindenképpen kell újra aktív munkaszerződés (élő munkaviszony), ahhoz, hogy kapjon tgyást/gyedet. Igen, természetesen akkor is jár újra gyed ha az új tgyás ideje alatt szűnik meg a munkaviszony (tehát ebből a szempontból nem kell, hogy élő legyen), viszont arra már most lehet mérget venni, hogy egy oep-látogatásnak néz elébe. Nagyon rászálltak a kismamákra és az esetleges színlelt szerződésre.

2011. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!