Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig baba a baba, és mikortó...

Meddig baba a baba, és mikortól kisgyerek? Miért kell egy 2éves gyereket, kisbabázni?

Figyelt kérdés

Egy előző topic miatt merült fel bennem ez a kérdés?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nem kötekedésnek szánom,de nem értem. Szerintem 1éves korig baba a baba. Ti mit gondoltok?


2011. okt. 25. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát a másik kérdező gyereke még 2 évesen nem beszél, eszerint baba...


Komolyra fordítva: nem tudom, nekem is 1 éves korig baba. Utána kezdődik a tipegő, majd a kisgyerekkor.

2011. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%

Nézz rá egy szunyókáló 2 évesre, és mondd azt, hogy nincs benne semmi babás:)

Ez egy szóhasználat, egy idő után szépen elkopik, és már nem úgy emlegeti az anyuka a gyerekét.

Nálunk a nagytesó után gyors egymásutánban 2 kicsi érkezett. Egyesével a saját nevükön szólítottuk Őket, de az összefoglaló nevük sokáig a "Kicsik" volt, jó 10-12 éves korukig. Egészen addig, amíg két kistesójuk nem született, onnantól már nem jött a szánkra. Mi ezzel a probléma?

2011. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

A kérdést nem olvastam amit linkeltél de én is megőrülök tőle (nem attól ha véletlen babának hívja valaki) hanem amikor következetesen babának is tekinti.

A barátnőm még a 3 éves fiát is babának hívja és úgy is kezeli.

Mondjuk valahol megértem mert belegondolok hogy lehet hogy az illetőnek ő az utolsó kicsi gyereke és szeretné az időt lelassítani hogy még olyan kis babás legyen...

Holott már nem az...kérdés hogy ez jó e a gyereknek.


Hozzátenném NEM az a bajom ha csak úgy hívja (megszokásból) hanem ha úgy is KEZELI vagy úgy is csinálja mintha még kiscsecsemő lenne.

Egyébként nekem is fáj hogy a 2 éves lánykám már minden, csak nem baba :D

2011. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nincs ezzel probléma,és én is mondom a 20hónapos lányomnak hogy baba,de itthon.

A gyakori kérdéseken van külön baba,meg kisgyerek kategória,amit nem hiába találtak ki.

2011. okt. 25. 14:48
 5/19 anonim ***** válasza:

Nálam amióta egyedül megy azóta nem baba.

Kicsi-nagy: nálunk két éves volt amikor jött a tesó. Szóval ő két évesen volt a nagy. Jelenleg a kistesó 3 éves és még mindig ő a kicsi :)

2011. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy pl a WHO 2 éves korig tekinti babának az embert és utána kisgyereknek.
2011. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Ilyesmin fennakadni!
2011. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
szerintem se baba egy két éves. Nekem addig baba amíg nem jár. Aztán már kisgyerek. Rosszul vagyok ettől a babázgatástól(2-3 éves gyerekre gondolok) én is..
2011. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A WHO-nál biztos nem ismerik még a tipegő fogalmat. :)
2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Elolvastam a belinkelt kérdést, és végképp nem értem a problémádat. Igaz, hogy az anyuka babának nevezi a gyerekét, de nem babaként kezeli, hanem fejleszti, tanítgatja. Én a 13 éves lányomnak is mondom néha, hogy "Gyere ide babám".
2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!