Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig baba a baba, és mikortó...

Meddig baba a baba, és mikortól kisgyerek? Miért kell egy 2éves gyereket, kisbabázni?

Figyelt kérdés

Egy előző topic miatt merült fel bennem ez a kérdés?

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nem kötekedésnek szánom,de nem értem. Szerintem 1éves korig baba a baba. Ti mit gondoltok?


2011. okt. 25. 14:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az a "problémám" hogy egy 2évesről szóló kérdést nem a baba kategóriába írunk,hanem a kisgyerekébe!

Az más dolog hogy otthon hogy hívod,akár a felnőtt gyereked is.

A linket csak példának raktam be,az érdekelne szerinted mennyi idős koráig baba a gyerek?

2011. okt. 25. 15:03
 12/19 anonim ***** válasza:
ÓÓ dehogynem ismerik toddlers nek hívják azaz totyogónak az 1-3 éves korosztályt. De nem baby.
2011. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nálam nincs erre pontos meghatározás. A fiam 1 évesen már nem volt baba, mert kistesója született, és Ő lett a nagy. Ez egy szempont. De szempont lehet a gyerkőc viselkedése, fejlettsége is. 4. gyerkőcöm 1 évesen 8 kilós, aprócska lányka volt, nagyon-nagyon baba még.

Valahogy nem tudom naptárhoz kötni ezt az egészet.

A kategóriákról meg 2 dolog jut az eszembe.

1. A legtöbben a Gyerekvállalás-nevelés főkategóriába lépünk be és nem is nézzük, milyen alkategóriában van maga a kérdés, ami felkeltette a figyelmünket.

2. Próbálj meg egy ilyen kérdésnél jelezni a moderátor felé, hogy rossza kategória. Szerinted átrakja?

2011. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
15:11, igaz. Akkor nem értem, miért nem csináltak kategóriát... Na mindegy.
2011. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
15.11 vagyok. én se kötekedésből írtam ám, csak hogy tényleg más kategória mindenféle szempontból az 1-3 éves mint a 0-1 éves talán oszthatnák korcsoportok szerint itt oldalt a gyk-sok :) De amúgy meg egyetértek azzal hogy én se nagyon figyelem az alkategóriát amiben van a kérdés, úgyis a főmenüben kezdek :))
2011. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én még a 3,5 évesemben is mondom, hogy gyere babám, meg ilyenek. De csak szeretetből.
2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez mennyire segit de nallunk a bolcsibe igy van a felallas:


Fel eves korukig ujszulottek


1 eves korukig babak (baba csoportba vannak)


13-14 honaposan kerulnek at a tipego csoportba (aki meg nem jar stabilan az marad a babaknal)


2 evesen kerulnek at a "kisgyerek" csoportba


Ugyhogy szerintem 2 eves kor utan beszellunk kisgyerekrol.

2011. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kisbaba, bár én is hívom így, pláne, ha álmos vagy nyűgös, de:


1. szerintem azért ebbe a kategóriába írta a kérdést a kérdező, mert ha a feltett kérdések számát nézzük/nap, többen olvassák, mint a Kisgyerekek kategóriát.


2. lehet, hogy több kérdést tett már fel a gyerek kicsi korától kezdve és nem is gondolt bele, hogy már esetleg nem ide kellene írnia, és ugye a megszokás, nagy úr, hogy egy közhellyel zárjam

2011. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Adott két 2 éves. Azonos napon születtek. Közel azonosak a családi körülmények.


Az egyikük beszél, mondókázik, énekeket tud kívülről, kommunikál, szépen jár-táncol. Egyedül eszik evőeszközzel és pohárból iszik. Méghozzá úgy, hogy szinte nem is lesz koszos az előkéje. Ügyesen segédkezik öltözésnél-vetkőzésnél, sőt egyedül tud sok mindent megcsinálni, maga választja ki mit szeretne felvenni.


A másikuk alig tud egy-két szót, mondókázás szóba sem kerül részéről. Nem szeret járni, alig pár hónapja tanult meg. Etetni kell, és cumisüvegből iszik. Tehetetlenül fekszik öltözködésnél, vetkőzésnél is passzív.


Nos melyik tekinthető kisgyereknek és melyik a baba? :) Mert nálunk a gyerekorvos egyértelműen azt mondja, hogy x kislány és y baba, pedig tudja, hogy azonos napon születtek! S szerintem is így van...van egy bizonyos fejlettségi fok, ami után már nem baba a baba, de szerintem ez nem kor függő. Lehet már 1 éves, de lehet csak 2,5 vagy 3 éves mert addig babaként viselkedik.

2011. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!