Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Most fél 9 van....

Anyukák! Most fél 9 van. Eddig hogy zajlott a reggeletek, mit csináltatok idáig? És mekkora a gyermeketek, gyermekeitek?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok :)
2011. okt. 26. 08:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

9 és fél hónapos.Eddig sikerült fel kelnünk.Ez 7.45-kor történt.8ig megcsináltam a lányom tápszerét, össze szedtem a ruháját, amibe ma lesz, átpelusoztam és megetettem.

Mikor ezzel végzek adok magamnak 1 órácskát, ami alatt kávézok, reggelizek, netezek.Addig a kis tündérem gyakorolja a 2 lábon járást.Nincs 1 hete, hogy elengedte a bútorokat, úgy, hogy most ez nagy elfoglaltság számára! :)

De lassan csinálom a 10 órai gyümit, meg vár a házi munka, amíg a picim vissza alszik.Jó lenne már túl lenni rajta! :P

És neked?

2011. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bár már elmúlt 9, azért válaszolok. :)

Fél 9-kor keltem, főztem egy kávét, apával behörpiztük, most netezek, a 7 hónapos lányom még alszik. :)

Szép lassan összeszedem magam, bevetem az ágyat és előkészülök a kicsikém ébredésére. Kb fél 10-kor kel.

Általában minden napunk így kezdődik.

2011. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

3 hónapos a lányom.


6:45-kor felébredt, arra keltem én is. Betotyogtam a szobájába, megfordítottam (hason szeret aludni), már mosolygott, én rá. Megkérdeztem hogy aludt, majd újabb mosoly, de az már jóval szélesebb, teli 'pofájú' szokott lenni. Ekkor tudom, hogy már teljesen magánál van és tudja, hogy ki vagyok és hol vagyunk.

Odaadom neki a cumiját, ha kéri.. háton fekve a mellkasa felett ilyenkor összekulcsolja a kezét, ill. játszik velük. Elkészítem a tápszerét. Berobogok a szobába, kiveszem a kiságyból, átpelusozom, majd jöhet a reggeli.

Ezután büfögés, majd jöhet a szokásos tükör 'játék', ahol észrevesszük, hogy 'Jééé, ott egy babaaa!'. Ekkor mosolyog, nevet, így látom, hogy van-e még a szájában étel (mivel eléggé refluxos szegénykém), ha nincs akkor a hatalmas büfi után visszarakom az ágyába és megtörlöm a száját. Ezután rárakom a derekára a takaróját, hogy ne fázzon meg és kifeszítem a babakocsijátékát a kiságyra. (Fejvédő két végére akasztom fel)

Ez nagyon bejön neki, mert tudja pörgetni és lefoglalja őt úgy kb. 1 órára.

Eközben összepakolok, kirakom a ruháit, amit majd felveszünk. Elmegyek enni, fogat mosni, stb.

Majd kihozom a nagyszobába és lerakom a mi ágyunkra a játszószőnyegére. Itt elvan kb. 30-40 percet és utána jön a nyűglődés (fáradt).. aztán vagy sikerült elaltatni, vagy nem :((

2011. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A fiam 2éves. 7-kor kelt, most éppen mesét néz:-) Felöltöztettem, átpelenkáztam, reggeliztünk is:-) Összeraktuk az ágyat, a ruhákat,bedobtam a mosást és elmosogattam:-)Most ültem le a géphez egy kicsit:-)
2011. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fiam 8 körül kel és általában fél 9-9-ig lustálkodunk az ágyban együtt,meg mesét nézünk.aztán felöltözünk,rendet rakok gyorsan,majd reggeli.legkésöbb fél 10-re kész vagyunk mindennel.26 hónapos fiucska
2011. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem 2 és 4 évesek. A nagy most beteg, így ő is itthon van.7-kor ébredtünk, megkapták a tejcsit én a kávét megittam. Beágyaltunk, felöltöztünk. Ők egy kicsit mesét néztek amíg én gyors begyújottam a kazánba, elindítottam a mosógépet és a mosogatást is (ezeket előző este megpakoltam). Kiírtam a kérdést (mert az egyébként örödgfiókák olyan aranyosan elkezdtek játszani amíg én kinnt voltam, hogy nem akartam megzavarni ezt a ritka pillanatot). Majd ezután elkészítettem a reggelit és megettük. Most pedig indulunk kifele, mert rengeteg levelet kell összesöpörni az udvaron :( Pedig bennt is lenne dolgom, de majd délbe megcsinálom ha alszanak. Szerencsére tegnap annyit főztem, hogy ma nem kell.
2011. okt. 26. 09:53
 7/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom, fél 9-kor fejezte be éppen a reggelit. 3/4 8 körül keltünk, mi 8 körül reggeliztünk a férjemmel.

Szóval fél 9-kor még épp csak elkezdődött a mai nap. :D

Azóta kimostam egy adagot, kiteregettem, elmosogattam, beágyaztam.

2011. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem már nagy lányom van, de azért leírom, ha nem baj.

5:45-kor csörög az óra. Észhez térek 5 perc alatt. Megcsinálom a kávémat, kicsinek a karamellás tejet. Beviszem neki, felébresztem, bekapcsolom a tv-t. Megisszuk az italainkat, addig még jobban észhez térek. Majd őt felöltöztetem és hagyom még tv-zni ébredezni. Én is felöltözök, megfésülködök.

Bemegyek megfésülöm, majd összepakolom ami kell. Nekem ebéd, neki váltóruha vagy ami kell. Fogat mosok, majd kicsinek pisilés, fogmosás, öltözködés, indulás.

Útközben veszünk fornettit reggelire, beérünk az oviba, majd én beérek a munkahelyre 7:45-re. Reggeli és indul a munka. Ja iszok még egy kávét. :)

2011. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, a gyerkőc 3,5 éves.
2011. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7 körül keltem, a 7 hónapos fiam ma kivételesen 8:15-ig aludt. :) Amíg ő még szundított, addig én csináltam magamnak kávét, beágyaztam, rendbe dobtam a hálót, reggeli rutinteendők (emberi külső kialakítása), bepakoltam a mosogatógépet.

A gyerkőc ébredése után pelusozás, átöltözés neki is, rendbe dobtam a szobáját, mivel nem volt éhes, így negyed 10-kor kapott gyümölcsöt.

Utána lomtalanítás miatt rendrakás címén felrobbantottam a házat. Most elaludt megint a gyerkőc, zsákba pakolom a lomot és ha jut rá időm, a lomos szobát átalakítom vendégszobává, mert a hosszú hétvégét nálunk tölti a tesóm.

2011. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!