Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 évesen mennyire jellemző...

1 évesen mennyire jellemző az, hogy nem mindig alszik 2x napközben a baba?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem jöttem rá a tuti módszerre, mert pár hete csinálja ezt, ráadásul nem is minden nap, szóval elég kaotikus lett az életünk.

Nyilván ha nem alszik, akkor totál elviselhetetlen hisztis, üvölt minden sz.ron, és semmi sem jó.

Ilyenkor nekem is annyi az egész napomnak, egyszerűen nem lehet tőle még elmosogatni sem, kivéve, ha hagyom ordítani, de attól meg nagyon idegbeteg tudok lenni :((.

Sajnos azt se tudom megtenni, hogy akkor gondolok egyet és leviszem sétálni, mert szét van szedve a ház, és több emeletnyi akadálypályát vele meg a babakocsival (kb 30kg) nem igazán akarok végig lépcsőzni, mert félek, hogy azt az 5 hós magzat kistesó bánná :((.

Kifogytam az ötletekből, segítenétek? Hátha van vmi használható tipp azon kívül, hogy valahogy bírjam ki...


2011. nov. 7. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónapos kora óta csak egyszer alszik, és nála akkor volt egy nehezebb időszak, amíg az új napirend be nem állt. Rá kellett jönnöm, hogy már nincs szüksége két alvásra, hanem a délelőtti alvás eltolódott délre és akkor alszik egy nagyobbat, így a délutáni alvás kimarad.


Persze nem írtad most hogy alszik, hánykor, és miként, de szerintem próbáld meg őt később letenni, mint szoktad, hátha átáll egy alvásra és nem lesz nyűgös.

2011. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az óraállítás előtt a 8 hónapos lányom is egyszer aludt. De előfordult nála is sajnos, hogy iszonyat hisztis volt. Akkor mi mentünk sétálni, bevásárolni, csavarogni. Aztán szépen megszokta, egyre jobban viselte.

Most állítottuk az órát, megint kétszer alszik, de néha csak egyszer, mert fél 6-6-kor mér nem teszem le, pedig van, hogy olyankor álmosodik el.

Most rossz, mert sötét van már, felénk meg nincs közvilágítás.

Így marad a nyűglődés. Idegölő, az biztos. :(

Nálunk ilyenkor a zene válik be, vagy kiállunk az ablakba, és onnan nézelődünk.

2011. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 1 évesen már csak 1szer aludt napközben.
2011. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kínlódjatok, ha álmos, akkor tedd le, ha nem, akkor ne...lehet épp átáll az 1 alvásra, újra alakul a napirend, nálunk is volt ilyen párszor.

Az én fiam most lesz 13 hónapos és még 2x alszik...ez így jó nekünk.

2011. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én egyévesem már csak egyszer alszik. (A nagytesója 15 hósan tért át.)

Ha álmos, tedd le aludni, majd átáll ő is.

2011. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányom kb.8-9hós kora óta egyszer alszik napközben,ebéd után.
2011. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Most ami teljesen fix, hogy este 9-10 között alszik el a bébi, ez így van pár hetes kora óta. Ideális esetben 8 körül ébred, éjjel néha kap teát / tápszert, ha felkel, általában nem szokott.


Igazából én is már jobban örülnék, ha csak egyszer aludna, de szerintem annak akkor hosszabbnak kéne lennie. Egyelőre akármikor alszik el, a maximum alvásidő az másfél óra. Egy alvásnak szerintem ez kevés, és ez látszik a hangulatán is.

Igazam lehet ?

2011. nov. 8. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 19:56 vagyok


Az én nagylányom, aki 15 hósan tért át az 1 alvásra, először mindig csak 1,5 órát aludt. Kb 18 hótól aludt 3 órát. Szépen lassan egyre többet.


Most a pici 12 hós múlt, már csak 1-szer alszik, de még mindig csak 1,5 órát.


Pedig amikor 2-t aludtak, akkor az 2-szer 1-2 óra volt.

Szerintem a picinek is egyre jobban nyúlni fog az alvásideje, mint ahogy majd a te babádnak is.

2011. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!