Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem engem bánotot...

Ha a volt férjem engem bánotott amikor babát vártam, valószínű, hogy a gyereket is bántani fogja?

Figyelt kérdés
Még szülés előtt szétmentünk, már nem is vagyunk jogilag sem házasok. De nem tudom, hogy engedjem-e, hogy találkozzon a gyerekkel. Illetve, hogy a bíróságon mennyire veszik ezt figyelembe. A gyermekelhelyezési most lesz folyamatba helyezve. Igazából olyan klasszikus értelemben nem bántott, tehát nem voltam kék-zöld, "csak" két ilyen alkalom volt. Egyszer amikor aludtunk nem tetszett neki, hogy megfordultam, szólt, hogy forduljak felé, én meg félálomban azt mondtam, hogy hagyjál már, erre "odacsapott", magyarul jól oldalbavágott.Másik alkalommal acélbetétes cipővel sípcsonton rúgott egy veszekedés során, már nem is emlékszem, hogy min vesztünk össze, csak azt tudom, hogy egy idegen városban voltunk, és nála volt a táskám (telefon, pénz, minden) és úgy akarta megbosszulni, hogy nem neki van igaza, hogy el akart futni a cuccaimmal, és amikor utolértem volna, akkor belémrúgott (hozzáteszem, ez Angliában volt, ahova ő munkátkeresni ment, én meg egy hétre elkísértem, tehát senkit nem ismertem ott). Sajnos ezekre az esetekre nincs semmiféle tanú. Szerintetek bántaná a gyerekét is hasonló helyzetben (én valószínűnek tartom, hogy igen)? És vajon a bíróságon mennyit számít két olyan eset, amit nem lehet bizonyítani, és az elkövető elszántan állítja, hogy ez nem történt meg?
2008. márc. 19. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Így ezt a bíróság sajnos nem tudja figyelembe venni, mert kellenek a tanúk :( De szerintem is valószínű, hogy bántaná a gyereket is. Kellene valamilyen orvosi zárójelentés a bántalazásról, vagy tanú...
2008. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Micsoda szemét rohadék! Én el tudom képzelni egy ilyen emberről, hogy a gyerekét is képes bántani! Hiszen ahhoz még több türelem....stb. kell! Valahogy próbáld ezt kivédeni, de hogy hogyan, arra sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nem voltam és nem vagyok ilyen szituban. Sok sikert kívánok neked!
2008. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Már ne haragudj,de hogy szülhetsz gyereket egy ilyen elmebeteg aberrált állatnak?????

Egy ilyen emberrel egy életen át huzakodhatsz majd,mert nem hiszem,hogy bármelyikőtökre tekintettel lenne,és a gyerek egy életre szóló kötelék.

Én a helyedbe a világ végére menekülnék a gyerekkel,mert joga lesz a láthatáshoz.Csak úgy tilthatod meg,ha kézzelfogható bizonyítékok sorozatát viszed a bíróság elé,és ez a fajta a bírói döntést sem biztos,hogy betartaná.Így téged is nagyon könnyen a markában tarthat,zsarolhat,vagy ki tudja mi meg nem fordul egy dilis agyában.Ne is várd,hogy majd nem ott gáncsoskodik ahol tud.Szerintem nagy hiba ilyen embertől szülni,főleg a gyereknek rossz.

Nagyon sajnállak,hogy ilyen helyzetbe kerültél,nem tudom mennyire bosszúálló,esetleg amiatt,hogy elhagytad,vagy más miatt.Én azt mondom,az ilyenektől minden kitelik,próbáld meg távol tartani a gyerekedtől,bár jogilag nehéz lesz.

2008. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!