Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamarosan megszületik a...

Hamarosan megszületik a picurkám. Egyedül maradtam vele, mert apa lelépett. Szóban megegyeztünk a gyerektartás összegéről, de szeretném ezt irásban is rögziteni. Hogyan kezdjek hozzá? Mit vessünk papirra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jobb, ha mindenben pontosan megállapodtok! Mikor viheti el a kicsit, hány évesen és mennyi időre, mennyi a gyerektartás összege, meddig fizeti ki minden hónapban ezek a fő kérdések, illetve mivel járul még hozzá esetleg a gyerek neveléshez (ruha, tanszer, ovi pénz, stb)
2011. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Okosabb,ha Bíróságnál rendezitek a dolgot.
2011. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozatot tett-e mielőtt lelépett?
2011. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Először is kitartás, és meglátod, hogy életed legszebb ajándéka lesz a babád, és mindent megér!

Tudom, min mész keresztül, a férjem a szülést követő héten bukott le, hogy komoly barátnője van, ki is raktam akkor.


Amit tehetsz: gyerekelhelyezési pert kell indítanod, és gyakorlatilag mint egy válásnál a lényeges dolgokat lefekteti a bíróság.


Sok sikert!

2011. nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ha tett apai elismerő nyilatkozatot, akkor besétálsz a bíróságra, csatolod a gyermek anyakönyvi kivonatát, az elismerő nyilatkozatot, és a saját szavaiddal leírod 4 példányban, hogy mit szeretnél, miért, és csatolod az apa adatait, illetve a tiédet is. ezzel elindítottad a gyermekelhelyezési pert, majd a bíróság intézi a többit.
2011. nov. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocsi,

mivel azt írtad megállapodtatok, így gondolom elismeri a gyermeket. ha nem, akkor más a szitu, akkor egy apasági pert kell indítanod, az viszont nagyon hosszú folyamat. remélem nem így van, de ha mégis, akkor a bíróságon tudsz érdeklődni

2011. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem túltenni magam rajta, bár nagyon nehéz. De most a kisfiam érdeke, hogy ne készüljek ki idegileg. Már nagyon várom, hogy megszülessen!!! Apasági nyilatkozat készült. Igazán biróságra nem szeretnék menni egyenlőre, ezért próbálok kompromisszumot kötni vele és irásba foglalni a dolgokat előre. Nem magam miatt, hanem a picurka érdekében, akit mindketten akartunk.
2011. nov. 9. 06:16
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, akit megcsalt a férje.

A bíróság nem egy ellenséges húzás, inkább csak biztosítod a jövőt a kicsi számára. Most jóban vagytok, meg tudtátok beszélni, de ő egy pasi, és azok bizony le szoktak kopni nagyon sokszor. Ha minden le van fektetve, akkor nincs vita. A másik, hogy ő nem fog kötődni a kisbabához, mert az pont akkor alakulna ki, mikor születik. A férjem is jön látogatni, de látjuk, hogy ez nem olyan kötődés, inkább, mintha egy rokon kisgyerekhez jönne. Jó példa: mi nem is mondjuk, mert ALAP, hogy a fiam az első, ő meg sokszor mondja, de nincs mögötte semmi. Csak ez az elvárás, ezt kell mondani, ezért halljuk tőle, viszont ha van jobb program, akkor a fia kerül háttérbe.

Na mindegy, nem is ez a lényeg, csak azt akarom mondani, hogy gondolj a jövőre, hogy neki is lesz új párja, aki esetleg fúrni fogja, vagy új gyereke, majd jön a sírás, hogy nincs pénze, nincs állása, bármi jöhet! Neked viszont majd meglátod, hogy mennyire a babád az első, és mennyire kikészülsz majd, ha pont az a pénz hiányzik, mert akármit is kell venni neki, de akkor pont nem ad az apuka. Ne legyen ilyen, de lehet! Tehát én mennék a bíróságra, a baba miatt elsősorban, és az én nyugalmam miatt.


Ha bármiben tudok segíteni, kérdezz nyugodtan!

Az élet nem áll meg, nekem is van már új párom, fiaként szereti a kisfiam, és most már azt mondom, ennél jobban nem is alakulhattak volna a dolgok!!

2011. nov. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok otthon ebben a témában, lehet butaságot írok.

De szerintem elég ügyvéddel íratni egy szerződést, amiben lefektetitek a gyerektartás pontos összegét és az egyéb dolgokat.

Aztán ha esetleg nem tesz eleget a megállapodásnak, akkor bírósághoz fordulni az ügyvéd előtt kötött szerződéssel.

2011. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

06:56-os valaszado nagyon jol leirta a lenyeget. En megfogadnam minden egyes szavat. Le a kalappal elotte.

Kerdezo neked meg kitartast kivanok, konnyu szulest es nagyon sok boldogsagot a babaddal. Nehez lesz az biztos de meglatod tenleg mindent meger majd a kisfiad.

2011. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!