Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülök beadatjátok...

Kisgyerekes szülök beadatjátok az influenza elleni oltást? Fiam kamasz közösségbe jár a kislányom 2 éves otthon van és is férjem is dolgozunk oltást még egyik évben sem kaptuk meg! Gyerekorvosunk nem ajánlotta egyik évben sem!

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Mi nem fogjuk beadatni SOHA. Főleg mióta volt az a H1N1-es szemfényvesztéses műbalhé az "új vírustörzsű influenzáról"

Hagyjuk. C-vitamin+sok gyümölcs.

Gyerekek 5,7 és 1 évesek

2011. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, minden évben, h1n1-et is. Butaság nem beadatni, mikor van rá lehetőség. De ehhez kell egy szint, hogy ezt valaki megértse.
2011. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

36 éves vagyok, soha nem kaptuk meg az influenzát, de nem is hallottam még soha olyan emberről, aki igen a környezetemben. Egyébként az influenza nem egy súlyos betegség, C vitamin, sok fekvés, pihenés.

De kell egy szint, hogy valaki ezt felfogja és ne oltasson, hanem időben orvoshoz forduljon, pihenjen, betartsa az orvos utasításait. Akik ezekre nem képesek valóban jobb az oltás, nekik lett kitalálva.


Ja és a 2 éves gyereknek semmit nem használ. Én utána kérdeztem és gyerkeorvos barátnőm illetve immunológus kolleganője, elismerte, hogy 3 év alatt semmit, 3-6 év alatt aligha várható immunválasz, de ez is max egy-két hónao védettséget nyújt, az influenza szezon meg hosszabb.

Úgyhogy ha oltatni, akkor 6 év felett van értelme egyáltalán, mert előtte nincs olyan fejlettségi szinten a gyerekek immunrendszere, hogy reakciót váltson ki az oltás. Ami pedig az alap lenne egy védekezés kialakításához.

2011. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én is gondolkodom. A H1N1 idején mi oltattunk de akkor igazából azért mert apum épp súlyos beteg volt és neki a sima influenza is veszélyes lett volna, de ő nem kaphatta meg így hogy ne kapja el tőlünk mi oltattunk. Azóta viszont nem. Mikor az első fiam 6 hónapos volt én voltam influenzás, annyira szarul voltam, hogy egy hétig nem tudtam ellátni a babám, csak aludtam végig, annyira legyengültem, hogy pl elment a tejem. Az volt a szerencse hogy addig volt bőven a fagyasztóban. Most 6 hetes babám van a nagy már közösségbe jár nem tudom mi legyen...
2011. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már fel is írattam receptre a kisfiamnak aki 3 éves és idén kezdte az ovit. ÉN itthon vagyok a kistesóval, és nem szeretném hogy bármelyik gyermekem elkapja az influenzát.

Eddigi években csak mi, felnőttek oltattunk, a gyerkőc először fogja megkapni.

Amikor volt w nagy "H1N1-es szemfényvesztéses műbalhé", a mi városunkban többen is meghaltak, 1 ember a közvetett ismeretségi körből. Időben ment orvoshoz, de hazaküldték, ment kórházba, hazaküldték, majd újból ment de akkor már nem tudtak rajta segíteni. Illetve volt egy tanárnő, akit több hónapig!!! kezeltek kórházban a "H1N1-es szemfényvesztéses műbalhé" miatt.

Én oltatom a gyermekemet és magunkat is!

2011. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ma írta fel a fiamnak a gyermekorvos, aki ajánlotta is már tavaly, hogy ha bölcsibe megy, adassuk be.

Tudjuk, hogy így is elkaphatja az influenzát, de a tünetek nem lesznek olyan agresszívak, mint oltás nélkül. Én nem sajnálom azt az 1-2ezer ft-ot az oltásért. Nekem megér ennyit /sőt, sokkal többet is/ a gyerekem egészsége!

2011. nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Galgóczy Anna ***** válasza:
Én úgy vélem, hogy az ember immunrendszere azért van, hogy megvédje. Azt kell erősíteni természetes vitaminokkal, rendszeres testmozgással, kiegyensúlyozott táplálkozással, dohányfüst mentes élettel. De az emberek véleménye nagyon eltérő, [link]
2011. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!