Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztria, munkavállalás -...

Cicahopp kérdése:

Ausztria, munkavállalás - nélküli jogosultságok, gyes, gyed, munkanélküli vagy e?

Figyelt kérdés
Az alapszituáció: Párommal megyünk ki tavasszal ugye 4-5 hónap múlva úgy néz ki ha találunk neki munkát dolgozni . Valószínű menni fog mivel mesterszakács és impozáns helyeken dolgozott eddig. HA én terhes lennék mire kimegyünk ami esélyes és szeretnénk is akkor jogosult vagyok bármire mondjuk ha kimegyünk ,3 hónap után baba jön és csak páromnak van 3 hónap munkaviszonya ? illetve bürokratikusan mi a megoldás erre , hol tudok mit igényelni van e kint segítség pl nagykövetség(jó tudom hogy nem a nagy követség csak , hogy érthető legyen mire gondolok )
2011. nov. 9. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Cicahopp, már rossznéven ne vedd, de a hozzád hasonló magyarok miatt utálják annyira a honfitársaimat nyugat-európàban, kb. mint mi a romákat. Még be sem tetted a lábadat abba az országba, még egyikőtök sem fizetett be egy fillér adót vagy társadalombiztosítást sem, de már a szociális segélyekre ácsingózol.
2011. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
De hogy a kérdésedre is válaszoljak, te semmire nem leszel jogosult, hogyan is lennél. Gyest a párod kaphat, amennyiben otthagyja a munkáját és ő marad otthon a gyerekkel, de akkor neked kell munkát keresned, különben felkopik az állatok.
2011. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Én kint dolgozom 3,5 éve. Sajnos nincs normális munkám, csak 1-2 órás, mikor több akad egyszerre, arra a hónapra plusz adókat számolnak fel, amit nekem kell kifizetni. Mégsem mehetek ott még orvoshoz sem. Mostanában meg még jobban felülvizsgálják még az állampolgárok segélyeit is. Ilyen paraméterekkel te semmit nem fogsz kapni. Max. a férjed családit, de ez sem biztos.
2011. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Családi pótlékot ott kell majd igényelni.

Egyszeri anyasági alanyi jogon jár Mo.-tól.

Más egyébre ne igazán számíts.

2011. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rossz néven veszem , mert mellékesen 3 diplomám van .... 2 nyelvvizsgám ,és nem azért gondolkodok előre mert nincs eszem és jaj de nagyon ingyen szeretnék élni ,csak logikusan következtetek ,hogy anyanyelvi szintű nyelvtudás hiányában nem hiszem , hogy ezekkel érvényesülni fogok ,pincérkedéshez meg nem értek....köszönöm azért a válaszokat ,nem tudom jó megoldás e kiköltözni...
2011. nov. 10. 16:10
 6/10 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés hátha erre is tud valaki választ : ha itthon gyesre jogosult vagyok azt kaphatom innen ,a családit meg onnan? vagy kollektívan le kell mindneről mondanom itthon...


ui az előzőhöz : a baba meg vagy becsúszik vagy nem szerintem a családtervezés elengedhetetlen , hogy én már most gondoljak arra ha ő jönni szeretne és meg kimenni

2011. nov. 10. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. azt javaslom, hogy valami hivatalosabb helyen tájákozódj ezekről (pl Euvonal vagy Europe direct információs központ- a Google segítségével biztos rájuk akadsz), mert itt nem biztos, hogy jókat írnak (persze az ellenkezője is igaz lehet). Sokat segíteni én sem tudok, csak egy példát írnék: unokatestvérem férje Ausztriában dolgozik, unokatesóm itthon a 3 gyerekkel, a kegkisebb még 1 éves. Most intézik nekik az osztrák családi pótlékot és a GYES-t. Egy "hivatásos" ügfyintéző segít nekik, mert a GYES-hez egy csomó minden kell, még a szülészeti zárójelentés is, terhes kiskönyv stb. Szóval mindezeket a juttatásokat a férjén keresztül kapná az osztrák államtól, úgy hogy ő maga még a lábát se tette be Ausztriába. Én sem igazán értem, persze az is lehet, hogy ez csak 3 gyerek után jár.
2011. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

B...sszus, miért kell ennyire levenni valakinek a kedvét???Irigyek vagytok talán, mert ő mer lépni, és jobb életet akar? Hogy nem akarja később a gyerekeinek azt mondani, hogy:" most nem tudunk fagyizni, mert anyának csak 70 ezer a fizetése, ami elmegy a lakásra, apának meg csak 80ezer, ami elmegy kajára, meg ruhára...stb. " Ír itt mindenki balgaságokat...és most szépen fogalmaztam... Igenis előrelátónak kell lenni, előre mindent megtudakolni, mi jár, mi nem.

Kedves kérdező: Sajnos konkrétumokkal én sem tudok szolgálni, egy biztos:ha kimentek, nagy szükségetek lesz a német nyelvtudásra. Nem tudom mennyire beszélitek. De mivel azt írod, 4-5 hónap múlva mennétek, javaslom, addig járjatok el tanárhoz, hidd el, a befektetett pénz busásan megtérül. Szakácsként biztosra veszem, hogy talál munkát. Az tuti, hogy családit, vagyis a különbözetet kintről megkapjátok. Sok mindentől függenek ezek a dolgok: hol van lakcímed/tek, csak kint, vagy itthon is, házasok vagytok-e, egy lakcímen vagytok-e, hol szülsz, itthon, vagy kint...stb. Nézd, én másokkal ellentétben nem akarlak félrevezetni, éppen ezért nem írok semmi konkrétat. Mi épp most vagyunk benne az ügyintézésekben, kislányunk 1 éves, párom 4 hónapja dolgozik kint, mindketten/hárman itthon lakunk,és visszamenőleg fogjuk megkapni a családi-különbözetet. Hogy mit, hol fogunk "ügyintézni", pontosan még én sem tudom, de én is azt ajánlom, mint az egyik értelmes válaszadó, hogy próbálj utánanézni akár itt a neten is. Sokat nem tudtam segíteni, de sok sikert kívánok! Melyik megyéből/városból vagy egyébként?

2011. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 belga76 válasza:

Szia Kérdező!


Nem tudom, hogy azóta kaptál-e valahonnan hasznos választ, de én tegnap olvastam utána ezeknek az ügyeknek. Ezeken a linkeken találsz segítséget (megjegyzem jók a kilátások):


GYES, családi pótlék: [link]


Családi ellátások az EU-ban: [link]


Családi támogatások: [link]


üdv.

2012. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Végül kimentetek?

2012. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!