Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S! Ha én úgy megyek el...

S. O. S! Ha én úgy megyek el szülni és igénylem a T. gyás-t, hogy előtte 2 hónappal járt le a gyed-em, és 1,5 hónap gyes-t kaptam, akkor az mind biztosítási időnek számít. (? )

Figyelt kérdés

Az mind benne van az OEP rendszerében- akkor miért kell munkáltatói igazolás,hogy megkaphassam a T.gyás-t?

a cég még él,csak a munkáltató nem érhető el az igazolásért...

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-.. én írtam ki a kérdést.


2011. nov. 10. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
na, ez az amit én sem tudok, hogy mminek munkáltatói. de biztosított a jogviszonyod és jár újra a tgyás és a gyed is
2011. nov. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor jól tudtam... Most próbálok levelet fogalmazni az OEP-nek,még ma feladni,mert mindjárt december... és ezt a hónapot sem tudom hogy húzzuk ki.


Köszönöm a válaszod!

2011. nov. 10. 07:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, az mind biztosítási időnek számít, de mivel a biztosításod bármikor megszűnhet pl. közös megegyezéssel, ezért kérik be az új munkáltatóit, hogy az igényléskor élő volt-e a biztosításod. Ugyanis ez az egyik feltétel.

Én már az előző kérdésednél is írtam: miért nem az oep szerzi be az igazolást hivatalból?

2011. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha a munkáltató nem elérhető nekem,akkor Ők sem tudják beszerezni. A munkáltató meg lehet külföldön sütteti a hasát- minden esetre a telefonszáma titkosított. A telephelyre is írtam már levelet,hátha ők segíteni tudnának,de még csak válaszra sem méltattak,pedig ott is átvette valaki!- de mindegy is,ez rajtam nem segít :(


Köszönöm a Válaszod (újfent)!!

2011. nov. 10. 14:14
 5/12 anonim ***** válasza:

De, banyek! Attól még, hogy gyeden (korábban gyesen, tgyáson stb.) voltál, még téged valahova biztos, hogy le kellett, hogy jelentsenek, ha máshova nem, akkor APEH-hez (most már NAV). Az oep könnyedén ki tudná onnan kérni a dolgokat, nem neked kellene verni a tam-tamot. Sőt, továbbmegyek, ha a munkáltató megszüntette volna (jogszerűen v. jogszerűtlenül, lényegtelen) a munkaviszonyodat, annak a ténye is legalább két állami szervnél meg kell, hogy jelenjen!

Bocs, de ezen úgy fel tudom húzni magam. Mert a munkáltatód (és az oep) tökölése miatt, veszhet is el pénzed. Lehet, hogy érdemes lenne felkeresnek egy munkajogászt, bár én az oepnek is írnék egy levelet, hogy talán, mint állami szerv nekik több szerencséjük lesz, mint neked, legyenek szívesek mozdulni.


A másik kérdésednél írtad, hogy Pesten van a cég, pontosan hol? (Bár én sem vagyok pesti, de hátha valaki tudna segíteni...)

2011. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A GYED, TGYÁS nem számít bele a biztosítási jogviszonyba. Engem ma világosított fel az OEP ügyintéző. Csak a munkaviszonyt nézik!
2012. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Igazat mondott az oepes ügyintéző, meg nem is.

Alapvetően nem a tgyást és a gyedet nézik, hanem a mögöttes munkaviszonyt. Kivéve a tgyásnál, mert ott beleszámít a passzív tgyás és gyed ideje is.

2012. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit: 4 és fél hónapos a lányom,és még semmire nem jutottunk.

Az OEP utána járt,hogy a megadott címen egy ügyvédi iroda működik,akik a munkáltatónak címzett leveleket átveszik- azt a tájékoztatást is csak több mint 6 hét után kaptam meg- több mint 6 héttel azelőtt,hogy a levelet megkaptam volna adtam fel egy "kérem tájékoztassanak" tárgyú levelet nekik.

Kérték a munkaszerződésem és a bérpapírjaim fénymásolatát- azt is elküldtem. Annak a mka idő igazolás fénymásolatát is elküldtem amit még akkor kaptam,amikor a céget átvették,és az új levélcímet- amelyen elvileg lehetne intézni a tgyás-t és a munkaviszonnyal kapcsolatos dolgokat. Eddig csak nekem van pénzemben ez az egész,miközben a Párom év elején a munkahelyét elvesztette, a lányok is betegek... idegtépő.

2012. jan. 18. 17:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj, te szegény. Tudunk valamiben segíteni?
2012. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ha érdekel Valakit,kész a határozat. Azt írták,hogy bár jogosult lennék rá,de nem kaphatom,mert a munkáltató csak a jó ég tudja merre van- nem ezekkel a szavakkal,de a lényeg ez. Így maradt a gyes,amit kivételesen a kicsi születéséig vissza menőlegesen megküldött a MÁK- 3,5 hónapot utaltak és az esedékest majd most kapom ahogy kell. Bár rendkívül idegesít a dolog,hogy ezt az elején nem tudták közölni, és hogy decemberben kértek egy akó fénymásolatot- na ezt az utóbbit meg nem értem miért kellett!! Rengeteg pénzünk ráment erre!

De annyiból meg nyugodtabb vagyok,hogy ezentúl nem csupán a családi érkezik a számlámra! Igaz,a Páromnak még nincs munkahelye,folyamatosan keresi...


Senkinek nem kívánom azt a kínlódást,ami itt volt!!


Üdv Mindenkinek!!

2012. jan. 31. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!