Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi pótlékot hogy, hol,...

Családi pótlékot hogy, hol, és mikor kell igényelnem?

Figyelt kérdés
És még azt szeretném tudni, hogy ha megszülök, a párom intézné el az anyaságit,a sógórnőmnél is így csináltuk, csak nem emlékszem hogy kell-e meghatalmazás?
2008. márc. 20. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A családi pótlékot és az anyasági támogatást is a területileg illetékes kincstárnál lehet igényelni. A védőnőm azt tanácsolta, hogy a nyomtatványokat be lehet előre szerezni - a kincstárban adnak, pénzbe nem kerül - és ki lehet tölteni, amit lehet. Ha megszületik a baba, akkor rá kell majd írni még az ő adatait és TAJ számát (azt születése után pár nap múlva kap) és ezután már a párod is intézheti a dolgot. Csak be kell vinnie a kitöltött, aláírt papírokat a kincstárhoz. Mi nem vagyunk házasok - lehet, hogy a páromtól kérik az apasági nyilatkozat bemutatását, de házasoknál nem hiszem, hogy kellene meghatalmazás. De ha már úgyis szereztek be nyomtatványt, ezt még akkor kérdezzétek meg. Boldog babavárást!

2008. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én letöltöttem az internetről már a nyomtatványokatés ki is nyomtattam.
2008. márc. 20. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

megtudnád esetleg adni honnan tölthetőek le ezek a nyomtatványok?

köszi előre is és boldog babavárást

2008. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Be írtam a googleba a nyomtatvényok nevét.Pl: Családi pótlék nyomtatvány letöltése, Tgyás nyotatvány letöltése, Gyed yomtatvány, anyaságihoz nyomtatvány.De a www.magyarország.hu is van egy csómó.
2008. márc. 20. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:
köszi :D
2008. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!