Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom hogyan kezeljem az...

Nem tudom hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket. Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

Lányom 11 hónapos, most van abban a korban, amikor mindent kutikál, pakolászik, mindenhova mászkál, mindenbe belekapaszkodik, feláll.

Vannak dolgok, amiket nem engedek neki, "rákiabálok", hogy "na-na! Nem szabad", és így megérti. De ha valahol vagyunk, pl vendégségben, és olyan dologak piszkál, amiket nem szeretném ha piszkálgatna(nem feltétlenül azért, mert veszélyes, hanem mert nem "illik"), nem merek ráordítozni, mert félek, hogy szar anyának tartanak, hogy kiabálok egy ilyen kicsi gyerekre.

Két hetet töltöttünk a párom családjánál vendégségben, -nagyon szeretik a kicsit is, engem is, mi is szeretjük őket-, ott szinte minden meg volt neki engedve, mert nem mertem rákiabálni(játszott, hintáztatta a szekrényajtót, ők élvezték is, de nekem néha kínos volt...)

Ha szépen mondom neki, hogy "kicsim, ezt nem szabad... :) " nem érti, vigyorog egyet, és csinálja tovább...

Lejjebb van egy anyuka, aki panaszkodik, hogy a vendég gyerekek piszkálják a tv-t, kutikálnak, stb... Az ilyesmit szeretném elkerülni... Itthon tudja mit szabad, mit nem, de ha vendégégbe megyünk nem tudom mit csináljak, hogy viselkedjen illedelmesen... Kiabáljak? S ezt mostanra szól, 11-24 hónapos gyerekre érvényes a kérdésem, mivel egy nagyobb gyerek már azért tudni fogja, hogy mit szabad, mit nem, mi illik, mi nem... S hogy ezt tényleg tudja, most kell belenevelnem... De hogyan??



2011. nov. 16. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Rászólsz határozottan,nem kell kiabál ni. Ha nem fogad szót,elviszed onnan,leülteted valahova,és ott kell maradnia.
2011. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem változtass taktikát.Én lányom 10 hónapos, már hónapok óta pakol.Mikor még 6 hónapos volt, akkor állandóan rá volt állva a konektorra, mindig oda kúszott én meg majdnem szívrohamot kaptam.Én nem ordibálok, csak akkor ha nagyon meg ijedek.Arra szoktattam rá, hogy ha valami rosszat csinál, akkor egy erőteljes nem-et mondok neki, de nem kiabálva, de nem is aranyosan.Ebből tudja, hogy komoly vagyok, és nem csinálja.

Nem kell feltétlenül kiabálni a gyerekkel, elég ha nem mézes mázosan beszélsz vele, amikor olyat csinál amit nem szabad.Ha otthon megszokja ezt, akkor máshol sem lesz baj.

2011. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alinaaa ***** válasza:

Rokon függően viselkednék. Ha elég közeliek rászólnák, végül is ismernek, hogy milyen vagy. Ha meg távolibb rokonoknál felvettem(már most 4 éves) és eltereltem a figyelmét mással. Így nem níerítezel bele a beszélgetésbe sem:))

de pl. Mamáméknál rákiabáltam a mama meg rám szólt, hogy hagyjam azt a gyereket had csinálja-hát ő tudja ő van otthon:)))

2011. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De csak akkor ért a szóból, ha rákiabálok. Most nem ordítozásra kell gondolni, csak felemelem a hangom egy kicsit. Elég hisztis gyerek, nem tudom hol rontottam el... de ha elveszem onnan, ahol nem szabadna lennie, hátracsapja magát, és ordítozik egy sort... Úgy szégyellem magam. Nem akarom, hogy hisztérikus gyerekem legyen, s ki szeretném korrigálni már most a hibákat. De sokszor olyan szarnak érzem magam, mintha nem tudnám kezelni a gyerekem...
2011. nov. 16. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
MÉg nincs gyerekem, csak útban van, de én úgy gondolom (és sok gyerekkel volt tapasztalatom, akit a szülei nem neveltek elég következetesen), hogy ezt otthon kell elkezdeni. Nem kiabálni, hanem azt mondani Neki erőteljesen, határozottan, hogy XY, azt NEM szabad!! (ezt a kutyám megérti 100%osan és nem kiabálok Vele!!) Ha nem hagyja abba, mégegyszer rá kell szólni és ha akkorsem, el kell onnan vinni. Nem baj, ha sír, üvölt, hátravágja magát. Ha valamit nem szabad, akkor égtelen üvöltésre szem lesz szabad, különben tenni fog a fejedre, már bocsi. Ha lenyugodott és visszateszed, oda ahol nem értette a tiltást és újrakezdi, ismét rászólsz 2x, és ha ismét nem hagyja abba, ugyanúgy elvinni onnan... Hidd el HA kitaró vagy és következetes, ami a legfontosabb, menni fog!! El kell döntened, hogy most csinálod végig ezt, vagy később folyamatosan kínos helyzetbe hoz a kicsi. Az eleje nehéz lesz. lehet, 30x kell megcsinálni, de ha elkezded, ne engedj neki. ÉS vendégségben sem! Ha ez már otthon működik máshol is kell neki működni. És ha valamit mondtál a gyereknek, hogy nem szabad és a vendéglátó meg közli, hagyd, hagy csinálja, akkorse engedd, mert így Téged néz a kicsi hülyének, hogy moindassz vmit és nem követeled meg. Nyugidtan mond meg, hogy bocsi én már azt mondtam Neki, hogy nem szabad, akkor már nem engedem meg Neki... Sok sikert és kitartást!!
2011. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj kérdező!Úgy látom a te babád is olyan akaratos, mint az enyém!

Ha rászólok abból értede ha mondjuk veszélyes dolgot veszek ki a kezéből, akkor már áll a bál.Hisztizik szabályosan.De megtanultam nem foglalkozni vele, és tényleg egyre kevesebb ideig csinálja.

Nálunk az is fontos tényező, hogy mennyire fáradt.Mert ha már kezd fáradni, akkor szabályosan h.ülye!De tényleg, rohangál, esik kel.Direkt olyan dolgokért hisztizik amit tudja, hogy nem szabad.

Tényleg következetesnek kell lenni, és ez nem megy sírás nélkül... :/

Ja és azért mert neveled a gyerekedet, attól nem leszel rossz anya.A szép szó még nálunk sem használ.Határozottnak kell lenni.

10 hós babás anyuka voltam.(azt hiszem a 2. válasz volt az enyém..)

2011. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!