Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlót használj...

Milyen fogamzásgátlót használjak, ha igazából semmi sem jó? Anyukák, van valami ötletetek?

Figyelt kérdés

A 2. babám után Dienille tablettát kezdtem el szedni, de 0-ra csökkent a libidóm, meg amúgy is parázok a sok hormontól...

Felírattam a Nuvaring hüvelygyűrűt, de a szexuális étvágyam még mindig nem tért vissza, ráadásul egy szerencsétlen tamponcsérénél az egyik gyűrű valószínűleg beleesett a wc-be, így 3500 Ft-ot engedtem le a csatornába... :)

Szóval ez sem az igazi.

A Pharmatexben nem bízom 100%-ig, a gumi meg kényelmetlen és kellemetlen egy párkapcsolatban.

A spirál jöhet még szóba, de attól meg nagyon idegenkedem, ráadásul nekem elég erős volt régen a mensim és sokat görcsöltem is, a spirál meg akár fel is erősítheti. Na akkor nincs az a szuper-extra tampon, amivel kibírnék 1 órát...

A Mirena marad még, de az is méhen belüli és lehetnek kellemetlen mellékhatásai, ráadásul 40.000 Ft.


Van még valami, amit kihagytam?


Ja igen, az önmegtartóztatás. Hát igen, ilyen libidóval már arra sem lesz szükség, csak a páromnak...

Ja és mivel még csak 30 évesek vagyunk, így nem elképzelhetetlen, hogy pár év múlva bevállalunk még1 babát, de most semmiképpen sem szeretnénk!


Köszi a válaszokat!


2011. nov. 17. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
az én dokim a mirenát ajánlgatja nagyon, de én ódzkodom tőle. gumizunk tovább :(
2011. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
pesszárium
2011. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A Mirenával is úgy vagyok, mint a sima spirállal. Nem szeretem az olyan dolgokat, amit nem tudok befolyásolni. Pl. ha nem jó, akkor nem tudom magamnak levenni, be kell jelentkeznem a nődokihoz, de az napok, sőt sokszor hetek kérdése, mire be is jutok.

A Nuvaring emiatt jó, mert azt akkor veszem ki, amikor csak akarom. Viszont abból 1 évi adag 40.000 Ft...


Pesszáriumot úgy tudom nem lehet Mo-on kapni, ráadásul annak a legmagasabb a Pearl-indexe.

2011. nov. 17. 10:30
 4/18 anonim ***** válasza:
nézd, kilőttél mindent, ezért írtam a pesszáriumot. Nekem spirálom van évek óta, nem hormonos, mert egy betegség miatt nem szedhetek hormont. Semmi bajom a spirállal, kevesebb lett a vérzésem, mióta ezt használom. A gumi nekem is nagyon fura lenne két gyerek és több évnyi nem védekezés után, így valamit választani kellett. A hormon kizárva, a gumi kizárva, akkor mi marad szerinted? Van még 3 havonkénti injekció számodra. Valami kompromisszumot kell kötni, különben tényleg csak az önmegtartóztatás marad.
2011. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló injekció


A fogamzásgátló injekcióknak két fajtája létezik


1. Kombinált hatóanyagú injekció: két hormon keveréke található benne, a gesztagén (progeszteron hormonhoz hasonló) és az ösztrogén.

A gesztagén hatása: megakadályozza az ovulációt, sűrűbbé teszi a méhnyaknyákot, megváltoztatja a méhnyálkahártya szerkezetét. A kombinált injekciókat havonta kell beadni, mert a hormon fokozatosan szabadul fel a hónap során az izomból. Az ösztrogén tartalom biztosítja a rendszeres havi vérzést, de a mennyisége csökken.


2. Csak gesztagén van benne. Legfontosabb hatása a méhnyaknyák sűrűbbé tétele, mely megakadályozza a spermiumoknak, hogy bejussanak a méhüregbe, a megváltozott méhnyálkahártya pedig nem képes befogadni a petét. Sok nő választja ezt a módszert, hogy elkerülje az ösztrogén-okozta mellékhatásokat, vagyis a súlygyarapodást, a mellfeszülést és a libidó változását. A gesztagéntartalmú injekciókat negyedévente kell alkalmazni, mert a hatóanyag 3 hónapon keresztül fokozatosan szabadul fel az izomból.


A kezelés abbahagyását követően a termékenység a gesztagén tartalmú injekciók esetén 3-6 hónap, kombinált tartalmú injekciók esetén a kb. 3 hónap múlva áll vissza. Újabb injekciókkal a kezelés folytatható.


Az injekciókat az orvos elsősorban a far- vagy a felkar izomzatába adja be. Az injekció típusától függően különböző időpontban kell alkalmazni őket:

Havi kezelés esetén az első injekciót a ciklus első napján, a további injekciókat 27-33 naponta kell beadni, amennyiben negyedévente történik a kezelés, a havi ciklus első napjaiban történik a beadásuk.



A fogamzásgátló injekciók előnyei:


Csökkenti a gyulladásos megbetegedések valószínűségét, mert a sűrű méhnyák megnehezíti a baktériumok eljutását a méhüregbe.

Biztos védelem a nem kívánt terhességtől.

A méhen kívüli terhesség kockázatát minimálisra csökkenti, mert ennek az előfeltétele a tüszőérés és repedés, amelyet viszont a tabletták meggátolnak.

Megakadályozza a petefészek-ciszták kialakulását.

A havi ciklus szabályossá válik.

Csökkenti a menstruációs görcsöket és a fájdalmat.

A vashiányos vérszegénység kialakulásának esélye a kevesebb vérzés miatt minimális lesz.

Szebbé válik a bőr, mert kedvező hatást gyakorolnak a zsíros és pattanásos bőrre.



A fogamzásgátló injekciók hátrányai:



Émelygést, hányingert, fejfájást, bőrproblémákat okozhat.

Egyes kutatások szerint a tabletták rosszindulatú daganatokat – méhnyakrákot - okozhatnak, más kutatások ezt viszont cáfolják.

Nem véd a szexuális úton terjedő betegségektől.

Egyes kutatások szerint nem ajánlott 16 évnél fiatalabb nőknek, mert zavarja a csontfejlődést.

2011. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Na igen, pont ez a bajom, hogy igazából semmi sem tökéletes és ezt utálom! :)

A másik pedig, hogy miért szinte CSAK A NŐKNEK kell gondoskodniuk a fogamzásgátlásról? Most őszintén! Szerintetek nem tart ott az orvostudomány, hogy kifejlesszenek egy kifejezetten férfiaknak szánt készítményt, amivel utána nekik kell bombázniuk a szervezetüket és élhetnek át kellemetlen perceket a dokiknál?

Nem tartjátok ezt furcsának???

2011. nov. 17. 11:15
 7/18 A kérdező kommentje:

Az injekcióra csak legyintett a nődoki, azt mondta ne higgyek el mindent, amit olvasok...

Na most legyek okos! :)

2011. nov. 17. 11:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem még soha 1 nődoki sem javasolta az injekciót :P

Annál inkább a spirálokat, de azt én nem akarom. Gyógyszert meg nem szedhetek.

Ezért többéves stabil kapcsolatban, rendszeres házasélet mellett óvszerrel védekezünk, mert nincs jobb ötletünk :(

(végleges megoldás egy hasi műtét lenne 3 napos kórházi tartózkodással, ezt nem nagyon szeretném)

2011. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem Mirenám van!Imádom!Az első 12 hét nyűgös volt,de azóta semmi bajom,megbízom benne.A mensim 2 nap,tisztasági betét elég,nincs görcsölés,fájdalom,mellfeszülés.
2011. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert szedtem, de trombózisom lett, ezért semmiféle hormont nem szedhetek így a Mirena is kilőve. A párom nem bírja a gumit, úgyhogy a spirál mellett döntöttünk, most volt egy éve, hogy feltetettem. Egy picit több a mensim, de nem vészes, görcs egyáltalán nincs. De ezt neked kell eldönteni, hogy mi az ami a számodra a legnagyobb biztonságot adja és nem nyűgös. A Pharmatexet én nem ajánlom, mert elég illúzióromboló és macerás.
2011. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!