Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tip-top mamik hogyan csinálj...

A tip-top mamik hogyan csinálják? Frissen mosott haj, smink, tűsarkú, csinos rucik. Bébiszitterrel, megértő a férj, vagy a gyerek rovására?

Figyelt kérdés
10hónapos a lányom, jó ha 2havonta 2órára elszabadulok, nagyik messze, apa türelmetlen babázni. Ha megyünk valahová, ők kinyalva, addig én szaladgálok táskákat pakolni, kattog az agyam, h mi marad otthon, hová kell mennünk, mikor kell ennie, esetleg előre főzök, apa logisztikára alkalmatlan, ellenben ügyesen beszólogat h mindig rám kell várni. Még az ébredésük előtt kellene magamra szánni egy kis időt? Aki tudja a titkát, hogyan csinálja?
2011. nov. 24. 10:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2011. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

:) ez egy jó kérdés....szerintem meg kell találni az arany középutat.Én pl soha nem vennék magassarkút úgy, hogy velem van a fiam, de én magas is vagyok, kényelmetlen is lenne, alapból annyira nem szeretem.

Én megtanultam úgymond lazábban venni a dolgokat.Pl míg játszik gyorsan elszaladok megcsinálom a haja,vagy dobok fel egy kis sminket, ha nyöszörög, akkor mondom,hogy rögtön megyek.Mackóban alapból nem megyek ki, mindig igyekszem valami normálisat felvenni, és ha nagyon nem volt időm hajat mosni, akkor sapi:)mondjuk mostanság amúgy is kell.Hajat mondjuk akkor mosok mikor alszik...

most 13 hónapos, és hihetetlen módon csüng rajtam...amúgy a férjem nagyon jófej, sokat segít, csak keveset van itthon.

De amúgy sokszor tényleg nehéz "toppon" lenni, és nincs is kedvem...

De akik tényleg mindig totál jól néznek ki, azoknak tényleg álom gyerekük lehet, és sok szabad idejük:))

2011. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nálunk ott kezdődik,hogy apa igenis besegít. Mi az,hogy türelmetlen? Ő ugyanannyira apa, mint én anya. Hála Istennek nálunk ebből nincs gond. Így ha én bejelentkezem fodrászhoz, akkor ő vigyáz rá.

Ha sminkelni akarok, és nem marad meg velem a bébi a fürdőben reggel, akkor addig megy szépen apához az ágyba! Smink nálam kb. 10 perc,haj is. De sok mindent tudunk együtt is csinálni.

A ruháimra én is ügyelek annyiban,hogy az otthoni melegítőben nem megyek még boltba sem. Ha vendégségbe megyünk úgy szervezem az indulást,hogy apa készül el először, aztán ő mondjuk felöltözteti a fiát, amíg én is elkészülök.

Szóval nálunk a megértő férj effekt van!:)

2011. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek rovására sosem tennék semmit. De pl. minden nap hajnalok hajnalán kelek, hogy el tudjak menni futni és utána rendbehozzam magam, mire kelnek a többiek. Ennyi áldozatot megér az eredmény. És természetesen a férjem is segít mindenben, egyenrangú felek vagyunk a gyereknevelésben.
2011. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nagyszülők, nagynénik, nagybácsik és a párom segít. Nem gondolom, hogy bármit a gyermekem rovására tennék. az elején tisztáztam magamban, hogy olyan anyja szeretnék lenni, akire mindig számíthat, de azt sem szeretném, hogy mindig csak én legyek számára. van, hogy úgy mosok hajat, hogy beköltözünk a fürdőszobába. Bármit el kell intéznem, bárhova mennem kell valaki vigyáz rá. Szerencsére örömmel. Biztos történnek ilyenkor "jajj csak anya meg ne tudja típusú dolgok". Ja és nem azt vázoltam, hogy hetente megyek kozmetikushoz meg 2 naponta fodrászhoz. De gondolom bármilyen hivatali ügyintézés is ide tartozhat.
2011. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Én előző este, mikor alszik, akkor mosok hajat, megszárad, kivasalom.

Előkészítem a hajkefe mellé a szemceruzát reggelre, fogmosás, fésülködés után csinálok szemöldököt és kihúzom a szemem. Normál esetben ezt sem, csak ha megyünk valahova. Az utcán szokott eszembe jutni, vagy a boltban, hogy nincs szemöldököm (elég ritka), na de már mindegy, akinek nem tetszik, ne nézzen rám. :)

Csinos ruci ezer éve nem volt rajtam, de az szerintem megoldható, kicsivel több idő harisnyát felvenni, mint nadrágot. Egyébként öltözni a gyerekkel szoktam, közben ő nézegeti magát a tükörben, pakolja a gardróbot. :)

2011. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

amúgy nem tiptop anyuka. :)

De nekem nem is kell, én így érzem jól magam.

2011. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem piszkálni akarlak tényleg, de ez valahol a Te hibád is. Mármint a férjed viselkedése. Hát én lekapnám a 10 körméről, ha nem segíteni, főleg ha még be is szólna. Ezen próbálj változtatni, ha tudsz.


Én akkor dobom rendbe a lakást is, meg magamat is, ha alszik. Pl. a konyhát tudom úgy is, hogy ott ül az etetőszékben. A nappalit úgy, hogy ott van a matracon, a szobáját úgy, hogy ül a kiságyban. Ilyenkor nincs egyedül, még tetszik is neki, hogy ott motoszkálok.

Magamat rendbe dobom egy alvás alatt. A vásárlást együtt csináljuk a párommal, jön a fiam is persze. Ez is egy program. Nekem szerencsém van, mert a fiam soha nem éjszakázott, este nagyon jól alszik. 8-kor leteszem, és enyém az éjszaka. Ilyenkor fürdés, szőrtelenítés, hajmosás, minden belefér.

2011. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Azt nem írtam, hogy a fiam 8 hónapos.


Illetve még eszembe jutott egy jó tipp: száraz sampon! Ha nehéz egy nap, és nem tudok esetleg hajat mosni, akkor összefogom, a frufrumra megy a száraz sampon, és már kész is a hajam. Olyan, mintha új lenne! Smink az két perc, azt hamar feldobja bárki. Pisilni is van időnk, ez sem több annál.

2011. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

nem haragszom, azért indítottam a vitát. A férjem segít mosogatásban, takarításban, együtt vásárolunk és vigyáz a Manóra ha a konyhában vagyok, de nem bír Ficánkával öltöztetés közben, sem tisztába tevésnél, mindketten nagyon türelmetlenek, birkózik vele 5percig, majd mérgesen kihozza h tessék, én ezt nem tudom megcsinálni, csináld te. Hiába kapom le a 10körméről, írok emlékeztetőcetliket, ha valamit elfelejt, rosszul csinál,otthon hagy, magamat emésztem h ha én csináltam volna, nem kellene most visszafordulni miatta,vagy megvenni.

Reggeli futás nem megoldható, a férjem 5:20kor megy dolgozni, nagyikra, rokonokra nem bízhatom, 300km-re vannak, ezt bizony nekem kell kilogikáznom.

Nálunk is konyhában a járóka, csak így tudom. Köszönöm h írtatok, bárkinek van még hozzáfűznivalója, várom!

2011. nov. 24. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!