Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a mi szituacionkban lennete...

Ha a mi szituacionkban lennetek, akkor bevallalnatok most a masodik babat?

Figyelt kérdés

Elore elnezest kerek attol, aki unja a sztorimat (par napja volt vele kapcsolatosan egy masik kerdesem, szoval ismeros lehet nehany embernek).

Fel eves a fiunk es most ugy tunt, hogy veletlenul ismet teherbe estem. Kesik a mensim, ami szules ota mar rendszeres volt, de eddig csak negativ tesztem van. Azt elsore eldontottuk, hogy az abortusz kizart, ha van baba, akkor vallaljuk. Kozben utana neztem az anyasagival kapcsolatos szabalyoknak, es kidolgoztunk egy eleg jo tervet, hogy hogyan oldjuk meg, hogy a masodik babaval is kapjak penzt. Ugyanis mi kulfoldon elunk, itt mas a rendszer, mint Magyarorszagon, a fiammal csak kovetkezo honapig kapom az anyasagit a "gyed-et", majd a munkaltatom fizetes nelkul meg szeptemberig fent tartja a helyemet, de akkor vagy visszamegyek, vagy felmondok. Eredetileg ket even belul szerettunk volna masodik babat, de akkor meg nem jartunk utana a dolgoknak. Amikor meg nem volt tervben es kepben az ujabb terhesseg, akkor ugy gondoltuk, hogy szeptemberben nem megyek vissza, hanem felmondok, amig nincs nagy anyagi csod itthon, addig maradok a fiammal es majd csak oviba adom be. Nem a bolcsivel van bajom, hanem azzal, hogy itt azert teljesen masok az ertekrendek, mas a mentalitas, rengeteg kulonbozo nemzet keveredik es addig szeretnenk a mi szokasaink szerint nevelni a gyermekeinket, amig oviba nem megy. Igy viszont a masodik baba jo sokat varatna magara, mert kb harom ev mulva mennek vissza dolgozni, egy evig dolgozom, teherbe esek, kihordom, tehat ot ev biztosan lenne a ket gyerek kozott, amit nem szeretnenk.

Most viszont, hogy atnyalaztunk minden jogszabalyt es beszeltunk egy szakertovel rajottunk, hogy a legidealisabb az lenne, ha most esnek teherbe, ugyanis most ugye meg van munkaviszonyom, szeptemberben vissza kellene mennem ugyan dolgozni (terhesen is kotelesek visszavenni), de csak harom honapra mennek, amibol masfelet szabadsagon lehetnek, mert egyben kiadjak az eves szabimat, ami 28 munkanap, masfel honapra a nagyik valalnak a babavigyazast felvaltva (csak heti harom napban kellene, mert kettot en vagyok szabadnapos, ket kulonbozo napon a ferjem, harom maradna az eppen itt nyaralo nagyinak), majd ezutan megkezdhetnem a szulesi szabimat. A harom honap munka azert fontos, mert itt az utolso harom honap atlagkeresetet veszik figyelembe a "gyed" megallapitasanal.

Ezeken kivul mas gondolkodni valo nincs a baban, mert a fiam csodalatos gyermek, ugy erzem, hogy tudnek gondozni ket kicsit egyszerre (egyebkent is vallaltam volna babzsitting-et sajat lakasban a fiam melle, ha nem jon masik sajat baba), szeretetunk van eleg, a szellemi nevelesukkel nem lennenk gondban, veszes anyagi gondunk sincs, ha a terv is sikerul, amit felvazoltam, akkor foleg nem leszunk bajban.

Egyszoval, ha most me nem vagyok terhes, akkor is belevagunk, hogy minel hamarabb az legyek.


Ti hogy dontenetek egyebkent a helyemben?

Vallalnatok igy most, ahogyan mi, vagy varnatok ot evet?

Ha nem vallalnatok, akkor az a szivetek, vagy eszetek szerinti dontes lenne?


Elnezest, hogy ilyen hosszu voltam, de nem tudtam rovidebben vazolni a helyzetet.


2009. máj. 16. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát vállajátok akkor:) de sztem te ezt már eldöntötted:)

Bárcsak mindenki elmondhatná ezt hogy nincs anyagi, szellemi és egyéb problémája se újabb gyermek vállalásával! Ez kellene itt M.on.-n is...félre ne érts, nem az orrod alá sztném dörgölni hogy bezzeg nektek...csak olyan jó ilyet is olvasni:)

Sok sikert nektek és boldog babavárást ha már most ott lapul a hasadban:)

2009. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember a szívére hallgat akkor körbeveszi magát gyerekekkkel mert a világ legcsodálatosabb dolga anyának lenni. Viszont ha az ember az eszére is gondol, akkor én mint kétgyermekes anya elmondhatom hogy két nagyon kicsi gyermekkel nagyon nagyon nehéz. Ha van segítséged akkor is, ha nincs és csak te vagy a kicsikkel amíg a férjed dolgozik az maga lehet a pokol tornáca is. A babád lehet egy nyugodt angyalka de lehet olyan is mint az én kisebb fiam hogy egész napos foglalkoztatást és testközelséget igényel. Nálam a nagyobbik 6 éves a kisebb pedig 1. Így terveztem mert tudtam hogy nem lennék képes két nagyon kicsi gyerekkel megbírkózni.

Persze sok anyuka esküszik a kis korkülömbségre, megbírkóznak és túlélik az első 3-4 évet, és utána tényleg nagyon jó.

Én viszont kibabáztam magam a nagyobbik fiammal, szépen elkezdett önállósodni már ovis lett mire jött az öcsi, így most nyugodtabban és tapasztalatokkal gazdagabban babázok egy igen nehéz "kétemberes" kis gazfickóval.

Ha újra csinálnám akkor is meghagynék minimum 4 évet a két gyermek között.

2009. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
En is külföldön elek,es kismami vagyok ,engem erdekelne te melyik orszagban elsz most?
2009. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyesült Királyság.

Te?

2009. máj. 17. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Vállaljátok. Ha én újra kezdeném, akkor a lehető legkevesebb korkülönbséggel szülném a két gyerekünket. Az elején biztos nehéz lesz, de hamar túl lesztek rajta és később meg jobb hogy kicsi a korkülönbség. Nálunk egyébként majdnem 6 év van, ami azért volt jó mert nem volt féltékeny a nagy a kicsire, mindent el lehetett magyarázni már neki, viszont persze nem nagyon játszanak együtt.
2009. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!